Pacientele optimiste si gravidutze Dr.Tutunaru 64

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Neata fetele mele,

Noname, bine ai venit printre noi ! Sper sa reusesti cat mai curand sa iti implinesti visul, cu ajutorul doctorului nostru !
I94lar, cred ca depinde de fiecare organism in parte cum reactioneaza la stimulare. Eu am reactinoat destul de greu si la 100 mg, cu toate ca natural ovulez fara probleme.
Georgia, din ce stiu eu, durerile de sani sunt date, printre altele, si de prolactina marita. Insa sper sa fie de bine la tine aceste dureri.
Rocsy, tin pumnii sa fie dureri prevestitoare nidatiei!

Eu azi declar z1. Punct si de la capat !
Pup toate fetele mele dragi.

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
magdita
aspiranta din aprilie 2004
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

da da da da magdita . vreau sa fie de la nidatie. doamne ce bine ar fi sa scap desi stiu ca sansele sunt mici. matei i-a spus sotului meu ca poate sa fie donator asa de buni sunt gigeii lui. de ce nu raman totusi? ma macina aceasta intrebare. ce se intampla. am auzit variante ca este posibil ca sotii sa fie incompatibili dar nici un doctor nu mi-a zis asta. mi-e teama cand aud de incompatibilitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Neatza, fetelor, e o premiera ca sunt activa asa de dimineata, dar de cand cu monitorizarile... cred ca nu o sa ma mai odihnesc. eu oricum am insomnii si numa' spre dimineata imi vine sa adorm... cred ca o sa-mi schimb nick-ul in zombi:)

Magdita, imi pare rau sa te aud cu z1, stiu ca indiferent ce spunem, fiecare din noi spera in adancul sufletului ca asta e luna...
E bine ca ti-ai rezervat vara pentru sufletul tau si de la toamna stii ca toate o luam de la capat mai abitir

Georgia, cate simptome am avut eu din alea de acolo...eu sincer, am ajuns sa nu mai stiu daca e durere de fertilitate, de endometrioza, de chisturi sau de orice. Deja sunt in faza avansata, in care daca nu ma doare, incep sa ma intreb: aoleo, ce se intampla, oare nu ovulez?

Parerea mea e ca fetele simtite ca noi, care stau si isi analizeaza fiecare miscare interna si sunt in conexiune "aprofundata" cu ce se intampla acolo, in interior, au mai mult de pierdut decat daca nu si-ar bate capu' cu nimic...

http://tt.lilypie.com/VyPYp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Am 3 teste negative in zilele 10, 11,12 de la ovulatie.
evident, eu inca mai sper. Cm-ul meu e de 30 zile, dar acum pt ca am ovulat in z13 cred ca o sa fie mai scurt.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Fetele, ce scriitoare sunteti, imi place!

Magdita, imi pare rau de z1 dar imi place optimismul tau! O noua luna, o noua speranta! Cred a ai dreptate in privinta grijilor noastre! Ar trebui sa avem incredere in Tutu ca doar de aia ni l+am ales! Felicitari proaspetei mamici Suflet!

Georgia, poate fi si de la progesteron si de la prolactina marita. Prolactina aia pune probleme la ovulatie dar tu ovulezi naturel, asa-i? Si pe mine ma dureau raaaauuuu de tot dupa ovulatie, coboram scarile tinandu-ma de ele... Da m-au invatat fetele astea atoatestiutoare sa beu mladite de zmeur si coacaz negru. Vreau sa-ti spun ca la ciclul trecut nu m-au mai durut aproape deloc, ma rog, au fost dureri foarte, dar foarte slabe si era abia a doua luna de gemoderivate...

Rocsy, io sper din tot sufletu ca te doare burtika de la nidatie! Botoseii pentru cadoul sotului tau cred ca trebuie sa ii cumperi deja!

Machus, ce mai face Bubulache? E activ? Ce senzatie frumoasa trebuie sa fie cand simti ceva fluturand la tine in burtica! Abia astept sa simt si eu!!!

I94lar, bine ai revenit! Nu-ti face probleme, clomifenul inseamna stimulare usoara, foarte rar se face hiperstimulare de la el, mai degraba te poti alege cu chisturi dar mai bine nu!

Noname, bine ai venit printre noi! Ma bucur ca in final l-ai ales pe Tutu sa fie doctorul tau!

Fire, vesti bune draguta! Endometrul si foliculul cresc cam 2 mm pe zi! In cateva zile ne vei anunta ca ai ovulat! Succes!

Lali, nici eu n+am inteles de ce nu le face pe amndoua odata si d+aia sunt ofuscata pe Tutu!

Pooop fetele dragutele!

Felix






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Tamy, mai poti draguta? Cred ca le-ai facut o vanzare farmaciilor...

Pana nu vezi rosu te rog sa nu disperi!

Poop,

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:


nu mai am rabdare sa treaca timpul. imi doresc sa fie acum. mi-e teama de un nou esec. am luato razna.
tamarylis poate nu sunt bune testele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns machus spune:

Felix inca nu l-am simtit. Miscarile se simt intre saptamanile 16-20; la a 2a sarcina pot fi simtite mai repede muschii abdomeniului fiind mai moi. Eu la sfarsitul acestei saptamani implinesc 16 saptamani.
Si eu sunt nerabdatoare.

Anul acesta s-a intamplat
cu Bogdan
http://md.lilypie.com/mQ83p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Voi aveti idee de ce tutu n-a vrut sa-mi zica azi endometrul? ca am insistat. si el mi-a zis ca si daca stiu cat e, la ce imi foloseste? ce-i drept,nu-mi foloseste la nimic, dar totusi...sunt o fire curioasa
Iar foliculul, dupa ce s-au chiorat un pic (tutu a chemat-o si pe ioana, ca nu-l mai gasea), au hotarat ca e de 20 cm (adica a crecut de la 18,5)

Tamy, lasa testele, ca mai rau te stresezi...dupa maratonul de luna trecuta, eu am hotarat sa renunt la teste.

daca i94lar are dreptate, inseamna ca de aia nu face laparo si histero intotdeauna...
bine, eu nu eram la ciclu, dar urma sa-mi vina in ziua aia sau urmatoarea si cel putin la endometrioza, e preferabil sa faci laparo la menstruatie, ca se vad mai bine leziunile de endo. hm, e de verificat, dar macar incep sa inteleg.




http://tt.lilypie.com/VyPYp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Buna dimi
Feli...buna cafelutza mai faci
Noname,I94Ibar..bine ati venit
Georgi...eu in fiecare luna dupa ovulatie am dureri de sani, daca tu nu ai de obicei, poate e un semn
Rocsy...de ce tragi concluzii inainte sa vezi rezultatul, ai sa vezi ca o sa fie bine, roaga-te mult si ai sa-i faci o surpriza placuta sotului, invata sa ai rabdare.
Magdita... fetitza , offff , dar las' ca vine si ziua aia cand o sa fim ametite de fericire, are grija DD si de noi
la toate fetele

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
asteptand miracolul

Mergi la inceput