Mamici norocoase de sept-oct 2008 (76)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Multumesc mult pentru incurajari, si pentru update de listuta! O singura rugaminte mai am. Numele complet va fi Vlad Constantin! Gata, promit ca dupa asta nu o sa mai am nicio pretentie!

Noi ne gandeam sa facem botezul, pe la mijlocul lui Noiembrie, la 6 saptamani ale copilului, pana intram in postul Craciunului. Asta ca sa il putem da la grinda de Anul Nou!!!

24+ Vlad
Bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

musette, merci pentru raspuns, de infectii nu are cum sa fie vorba ca doar le-am facut pe toate si nu a iesit nimic. Eu ma gandesc sa nu aiba legatura cu durerile mele de burta ca si azi am vazut ca m-a incercat o durere,poate am racit ? ma duc acasa acum si o sa mai urmaresc, daca mai apare ma duc la dr.

maryb 20+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Mary asa sa faci!Tin pumnii sa nu mai apara!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 13s!

27+LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Maryb fuguta acasa si stai cumintica in pat...Multa sanatate !!

Valentina 24 +

Asa creste gandacelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

ooofff fetelor, sunt cam speriata mai ales cand imi aduc aminte si de visul ala....cum ca eram la spital sa-mi faca cerclaj....nu as suporta sa pateasca si bebele asta ceva ....ma duc acasa acum. va pup si va tin la curent.

maryb 20+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Hola!!! si de la mine.
Sambata dupa intalneala eu n-am mai intrat deoarece am plecat si am dormit la mama si ieri m-am intors pe la 12 noaptea. Daaaaaar, a fost fain de tot, as mai fi stat, dar trebuia sa ajung la mama. Eu as propune sa ne intalnim in fiecare weekend. Sa nu uit... felicic ne-a adus niste gogosele cu tot felul de sosuri bune rau (ceva cioco alba, fructe de padure), era masa plina de ele
Nu mai stiu cine m-a intrebat de unde am comandat cartea dr spock, am luat-o de aci: www.librarie.net/carte.php?id=48636/INGRIJIREA-SUGARULUI-SI-A-COPILULUI-DE-DR-SPOCK-EDITIA-A-8-A-BENJAMIN-SPOCK-Robert-Needlman&action_cos=adauga_in_cos&idc=48636" target="_blank">dr.spock
Perna luata de la bebelusul tau e foarte faina, doar ca mai trebuie sa scot ceva bilute d-alea din ea pt ca e prea tare si mi-a fost lene sa caut gaurica Totusi mi se pare prea mare sa dorm cu ea... al meu saracu' pot sa-l trimit in sufragerie pe canapea daca iau pernoiul ala in pat.
Cred ca mai vin si eu la munca 2 saptamani, pana la sfarsitul lui iunie apoi bag 2 sapt medical, apoi de odihna si prenatalul. Deja e prea cald la ora 15 cand plec eu la munci si n-am chef sa mi se faca rau pe strada.

Vreau sa-mi cumpar si io carte/carti despre alaptat... vreo sugestie? Am gasit in limba engleza pe net tone... io ce aleg?

Piolica, ma bucur ca esti mai bine sapt asta. Mie imi plac carucioarele cu 3 roti, imi picase cu tronc unul de la chicco, dar la fata locului a cazut proba masuratorii . N-ar incapea la mine in lift si e si foarte greu... 12,7kg varianta sport... landoul parca vreo 5 kg are.... too much for me. Am ramas la Peg Perego, dar e cu 4 roti; si intr-adevar, sunt destul de scumpe, da' asta e. Macar e muuuult mai usor (8kg varianta sport) si mult mai mic, intra in lift fara probleme .

Iar am balotat niste pepene rosu... sper sa nu ajung sa ma rostogolesc decat in luna a 9-a, nu mai devreme

_
Our future determines our past
Fasolica de S28+
Fasolica eco 1 22S
Fasolica eco 2 22S
Fasolica eco 3 22S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

Cum am putut sa uit LA MULTI ANI GIULIANNA!! MULTA SANATATE, FERICIRE SI NASTERE USOARA CU BEBE SANATOS SI MANCACIOS!

Maryb scuze, acum am vazut ca ai zis bejulie..eu am avut probleme cu sangerari si secretii maronii pana in saptamana 20 si am tot fost pe la doctor care mi-a zis sa stau linistita si sa iau no-spa. La un moment dat am ajuns la camera de garda la o doctorita rezidenta care din exces de zel m-a internat, dupa parerea dr-ului meu degeaba. Cert e ca ei se alarmeaza daca ai sangerari in toata regula sau secretiile sunt insotite de contractii, dureri mari, altfel iti spun sa stai in pat si sa iei no-spa, cel putin mie asa mi-au spus vreo 4 doctori pe la care am ajuns, ca intrasem in panica. Pentru linistea ta du-te la un doctor dar parerea mea neavizata este ca nu ai motive de ingrijorare, evantual ia si tu un no-spa, cum mi-au zis mie.
Musette da de ce trebuie sa te lupti cu dr? A mea daca ii pun o atentie pe masa imi da tot ce vreau, bine ca eu acum nu am nevoie fiind angajata sotului . Eventual schimba dr, sunt atatia...
Cu zugravitul, de fapt cu daramatul ca n-am ajuns la zugravit inca, merge ok, tocmai ne-au zis oamenii ca miercurea viitoare spera sa termine, ceea ce ar fi minunat, dar mai avem de alergat o groaza sa luam parchet, usi, geam mansarda, gresie, faianta etc. Apropos Nerantula iti dau nr. baietilor dar stai sa vad rezultatul final, sa nu ma injuri dup-aia ok?


27+ cu Mina Alexandra

Poze
Asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Mai pe dupa amiaza sun si eu pe dra sa vad ce zice...am inceput saptamana din plin (la birou am 2 controale si mai mult am umblat de colo colo)

Maryb fugi acasa si stai linistita, daca nu suna si vezi ce spune dra

Bun venit fetelo care au fost in concediu

23+

Bebe

Eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

July uite aici ceva folositor AICI. Este o colectie de info f utile despre alaptat. Colectie facuta de o membra a "Ligii laptelui" - nu ma bag sa pronuntz in franceza ca nu-mi place nici sa ma batzi. Despre ultimele 2 saptamani de munca nu pot sa iti zic decat felicitari!! Data viitoare la intalneala vin si eu. Numanu uichendul asta ca daca se mai interpune cineva intre mine si relaxarea la munte inca o data crap!
Pacat ca nu ati facut poze. Zic eu clar ca v-ati inteles intre voi.



http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
Bebe reloaded

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gargaritza85 spune:

bun, mai incercam odata

in primul rand salut tuturor burticilor si nu numai, iar in al doilea rand multumesc anca81 si CD27 pentru invitatie si pentru incurajari, sincer nu credeam ca mai postez aici...cunoastem noi motivul

deci sa incep cu inceputul nu?...pai nu prea sunt multe de spus acum,sau nu-mi vin prea multe in cap acum( lipsa de somn, am un bebe foarte energic ), decat ca si eu ca si voi, o sa am un ingeras in toamna, mai exact pe 27octombrie daca totul merge cum trebuie, si dupa cum am aflat si eu recent o sa fiu mami de o fetita ....so....mai este loc pt inca o burtica mititica printre voi?


21+ Ariana

bebe si pe tati lu' bebe


http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Simo&year=2008&month=10&day=27&babycount=1

Mergi la inceput