Mamici norocoase de sept-oct 2008 (76)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Fetelor, pe noi ne-a apucat alt stres acum: botezul!
Cand, cat, unde?
Am vorbit la un prim restaurant, insa tacamul mi s-a parut enorm: 80 euro fara bautura?? Noi ne asteptam la vreo 80 persoane, deci va fi aproape ca la nunta si trebuie sa ne interesam de sala .. voi pe unde faceti?

25+

Haiduc iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Maryb, daca nu e rosiatica, eu zic ca e ok .. si mie mi se intampla sa vad pe chilor urme de secretie .. galbuie.


25+

Haiduc iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

salut,

nu am mai intrat de multisor, mi-a f0ost cam rau saptamina trecuta, asa ca am lucrta de acasa... mai mult am stat in pat decit am lucrat. aveam o oboseala de zile mari, parac o tinusem numai in petreceri, acum sint OK.


Giulianna, LA MULTI ANI! sa fii iubita si fericita!

audrey2008, si eu am aceleasi dureri, mor cind trebuie sa ma intorc de pe o parte pe alta in pat. abia ma pot imbraca, trebuie sa stau jos.... am fost la un doctor in Franta care mi-a zis ca e de la sciatica si ca e frecvent in sarcina. cum spunea si Nerantula, gaseste-ti o pozitie comoda si stai acolo nemiscata...
july, m-ai molipsit cu carucioarele Peg-Perego. Simbata am fost si noi la prospectat carucioare, am vazut unul cu 3 roti, stiu ca tie nu-ti plac astea, insa noi vrem unul mai aerodinamic, ca sa-i pun bebelina sotului pe cap cind se duce sa faca jogging. Singura chestie e ca mi se pare f lung si e la limita sa intre in portbagajul masinii mele, eu avind un mic Clio, insa o sa mergem simbata viitoare sa vedem daca intra in portbagaj si poate il achizitionam. Sint scumpe foc carucioarele astea...

later edit: Boo, ce poze frumoase ai. te invidiez, am fost la Roma acum 3ani, este un oras de vis, iar in Turcia am fost acum 2 ani.... este foarteeee frumos! vreau si eu!!!! :)

27+
minunea
Piolica_Enceinte
Tunisia_2008

---------------
Education is what remains after one has forgotten everything he learned in school. (Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Mary cand eram si eu prin saptaman 20 am avut o secretie maronie si m-am speriat f tare dar nu am avut nimic.Si de atunci nu mi-a mai aparut.nu am inteles exact ce culoare este la tine?daca e spre maro,rosu eu zic urgent sa mergi sa faci un eco ca sa stai linistita desi sincer nu cred ca e nimic,dar e bine sa vezi cum stau alea pe acolo!Nu te speria,sigur nu e nimic grav!

Nerantula acelasi stres cu botezul il am si eu,tot cam ca o nunta va fii si stresul cel mare vine de la restaurant......cum o sa gasesc eu restaurant in 2 luni,vreau si unul care sa fie pe gustul nostru,dar tu te-ai dus de acum?sincer nu m-am dus sa rezerv de acum,mi s-a parut putin aiurea sa ma duc cu burta mare sa zic ca ma intereseaza un botez si eu nici nascuta nu sunt....nu stiu ce sa zic.




asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 13s!

27+LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

Pup gravidoasele, sper ca ati reusit sa dormiti mai bine noaptea trecuta!
Ce rau imi pare ca nu am putut ajunge la intalnire..sotul a stat pana seara tarziu sa mestereasca in mansarda ca sa le pregateasca terenul muncitorilor si singura chiar nu eram in stare sa vin. Poate data viitoare, sper sa fie mai dese intalnirile de acum incolo, mai ales cand incep burticile sa intre in prenatal.
Simodina bine ai venit! Multumim pt sfaturi, foarte utile! Eu ma bucur mult cand vin mamici cu experienta si ne mai lamuresc din miile de intrebari si griji pe care le avem.
Andreutac, denisa, babytza felicitari pt schimbarea semnaturii!
Nocom si Matei sa se faca bine! Sper sa nu raciti!
Angelynna, Ratonelu imi pare rau sa aud ca nu va simtiti bine, fuguta la doctor, mai bine mergeti degeaba decat sa stati asa si sa va faceti griji! Maryb acelasi sfat ti-l dau si tie, eventual du-te la camera de garda daca medicul tau nu este disponibil.
Boo superbe pozele din vacanta, esti o mamica tare frumoasa si se vede ca ti-a priit calatoria. Te-ai incumetat si la scufundari, super !
Musette , tu ce mai faci, cum te mai simti?
Codruta, bine ai revenit!
Anca ma bucur ca nu te mai interneaza dr, bafta cu comisia!
Clau felicitari pentru achizitie, sa-l folositi sanatosi!

27+ cu Mina Alexandra

Poze
Asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

maryb, iei cumva Utrogestan vaginal?

24+
bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

fetelor, multumesc mult pentru raspunsuri, si eu sper sa nu fie nimic....mai urmaresc sa vad daca apare si daca mai apare ma duc la dr. Ma gandesc ca o fi si de la durerile de burtica pe care le-am avut si tare tare mi-e frica sa nu fie ceva cu colul meu....

musette, la mine are o tenta de bejuliu, tie ti-a zis dr de ce ai avut acea secretie maronie la 20 de saptamani ?

maryb 20+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Andreea and eu sunt bine,ma lupt cu medicul de fam sa intru in prenatal si sunt un pachet de nervi....dar o scot eu la capat ca mi-am pus ambitia!Tu cum stai cu zugravitul?am citit ca mai dureaza ceva,cand ma gandesc ce ma asteapta imi vine sa renunt dar parca o pompa tot as da in camera celui mic.Abia astept sa vina si patutul si sa vad camera aranjata pt el.Mai plecasti in concediu?

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 13s!

27+LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

tzitzi, nu iau utrogestan...nu iau nimic decat centrum materna, atat.

maryb 20+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Mary nu si-a putut explica nici el de la ce au fost!Mi-a dat no-spa 3 pe zi dar nu am luat decat cateva zile si de atunci nu am mai avut nimic.Si a mea era maronie nu bej,la tine mai repede sa nu fie ceva la secretie,gen candida sau alte infectii.

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 13s!

27+LUCA

Mergi la inceput