Minunatele Scorpiute (58)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna minunatelor,

O duminica frumoasa va doresc.Poftiti la o cafa si o gustarica .

Astrele spun:

22 iunie

Un eveniment imprevizibil te poate bulversa astazi. Pastreaza-ti calmul si luciditatea si vei reusi sa iesi cu bine din aceasta situatie neplacuta.

Altul:


Esti cam rezervata in raporturile cu partenerul de suflet, ceea ce ar putea trezi unele suspiciuni.
In plan profesional, ai facut unele greseli, iar acum te poti astepta la o mustruluiala zdravana.

Trecerile rapide de la starile de optimism la cele de pesimism accentueaza starea de agitatie specifica zodiei. In plan sentimental, este posibil ca iubitul sa plece intr-o calatorie; nu protesta, caci vei avea timp sa-ti pui gandurile in ordine.


intregul fara exceptie.



Blogul lui Bogdan-Andrei

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna dimineata minunatelor,

poftiti la ocafa si o gustarica .

O saptaman frumoasa va doresc si tot binele din lume.

Astrele spun:



Incearca sa depui astazi mai mult suflet in ceea ce faci si-i vei starni pe cei din jur sa te ajute si ei cu ceea ce nu ai tu suficiente cunostinte. Fa lucrurile cu inima deschisa. Dedicatia, precizia si atentia la detalii ii pot convinge cu usurinta pe toti cei implicati alaturi de tine ca stii ceea ce faci. Insa, nu te astepta sa primesti prea curand vreo recompensa materiala.

Altul:

23 iunie

Astazi vei invata unele lucruri care nu te interesau pana acum, dar care incep sa iti atraga atentia din ce in ce mai mult. Esti dorinca sa afli mai multe informatii in legatura cu aceste lucruri si acumulezi foarte repede o multime de cunostinte. Persoanele care te vor instrui si care te vor ajuta sa intelegi mai bine aceste aspecte, vor fi uimite sa constate cu cata usurinta pui in practica aceste informatii.

* Dragoste: Astazi vei fi mai capricioasa si iti vei asalta partenerul cu tot felul de cereri exagerate. El va incerca sa iti faca pe plac, insa tu nu vei fi multumita. Incearca sa nu mai fii atat de mofturoasa si sa apreciezi faptul ca el se straduieste sa te faca fericita.

* Cariera: Meritele si eforturile tale sunt recunoscute atat de catre superiori, cat si de catre colegi si esti apreciata pentru felul in care gasesti solutii eficiente pentru problemele de serviciu. Acestia au multa incredere in tine si in ideile tale, iar tu vei avea un sentiment de satisfactie si multumire.



Altul:

[re]
Acorda mai multa atentie alimentatiei, deoarece nu este exclus sa apara probleme de natura digestiva.
In plan profesional, se pare ca unul dintre colegi, care nu te iubeste prea mult, incearca sa iti faca rau.

Esti cam nemultumita si daca nu vei evita sa iti exprimi criticile, cu siguranta vei avea discutii aprinse. Incearca sa fii mai intelegatoare si vei evita astfel orice neintelegere.[/red]


intregul fara exceptie.



Blogul lui Bogdan-Andrei

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Saluti,

Va pup si eu ,dragelor,si va urez o saptamana excelenta...Noi intram pe ultima suta de metrii...mai saptamana asta si inca o zi si sunt oficial in concediu timp de o luna....yupii!
Asa ca pupici maximi la toate si sa auzim numai de bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

va si eu minunatelor si va doresc o saptamana buna

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Se vede ca-i vacanta e asa liniste pe forum...

Monica,Ana

Maine e ziua matzei noastre dragi:
La multi ani! EMMA!



Blogul lui Bogdan-Andrei

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

cam asa ceva gabi...bate vantul a furtuna si aici pe forum (cel putin la scorpiute)
pe toate

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

da, am remarcat si eu
Ma gandeam azi la nina, oare a ajuns cu bine?? Stiti careva ceva de ea??
Noi am fost in weekend la socrii, defapt la cabana pe munte. A fost superrrr vreme frumoasa, copii cuminti si multa leneveala. Socrii erau s iei acolo, a venit si fratele sotului cu fata de 8 ani, deci David a avut companie, a doua zi a venit si sora cu baiatul cel mic. Deci copii nu s-au plictisit. eu abia astept din nou vacanta, cu toate ca stiu ca nu ma voi putea relaxa asa cum as vrea am prea multe in cap care nu-mi dau pace
........noi suntem inca la gradinita, mai avem doua saptamanai pana la vacanta. Joia trecuta David a fost in excursie cu vaporul pe lac, apoi prin padure au facut grill si s-au intors pe la 4 franti de oboseala. Vinerea asta au o petrecere la gradi unde suntem si noi parintii invitati care se va sfarsi iar cu grill si desert
..........ne-au ajuns si pe noi caldurile. E a doua zi de canicula. asa pe la 30gr. E bine zic eu, e rau zic elvetienii, care deja scot limba de-un cot si astepata ploaia

v-am pupat......hai ca tocmai ajusa si barbatu-meu de la munci...........si iar pleca, sa coseasca iarba in curte

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

Poze noi.....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

mira, ma bucur ca v-ati distrat si mai ales ca te-ai relaxat


monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna minunatelor,

Poftiti la si .

O zi frumoasa va doresc si tot binele din lume.

Astrele spun:


O gluma aruncata in treacat are efect magic asupra unui coleg sexy. La munca, situatia de criza in echipa poate fi depasita.
In viata de cuplu, lucrurile se pot rezolva cu tact si mult calm.

Pasii mici iti intaresc increderea intr-un moment crucial. Fii indrazneata, dar in acelasi timp si prietenoasa. Asta inseamna sa nu te dai batuta de la prima greseala. Nu toate ne ies din prima.

Altul:

24 iunie

Astazi stii foarte bine ce vrei si vei fi hotarata sa actionezi pentru a obtine ceea ce iti doresti. Este bine sa iti faci cunoscute intentiile astazi, deoarece mai tarziu pot sa apara unele confuzii sau situatii care te vor impiedica sa obtii ceea ce ti-ai propus. Totusi, ar fi bine sa nu te apuci in acelasi timp de mai multe treburi pentru ca nu vei reusi sa le rezolvi pe toate.

* Dragoste: Nu vei avea nici o retinere sa ii spui persoanei iubite anumite lucruri care te deranjeaza in legatura cu comportamentul sau. Este posibil ca tu sa exagerezi putin si sa ai pretenii prea mari, dar pe de alta parte ai motive sa iti exprimi nemultumirea.

* Cariera: Daca astazi va trebui sa lucrezi cu anumite persoane pe care nu le agreezi, incearca sa faci un efort si dai dovada de amabilitate fata de ele. Chiar daca nu este stilul tau, astazi a fi bine sa tragi cu urechea la barfele din birou si in acest fel iti va fi mai usor sa eviti ceea ce ti se pune la cale.



Altul:



Cauta sa iti faci planuri cat mai realiste. Poate fi o zi in care sa gasesti o metoda de a iti imbunatati situatia locativa sau sa gasesti o metoda de a spori valoarea vreunei proprietati sau a unui proiect pe care-l stii in toate amanuntele. Investitiile iti vor fi recompensate asa cum ti-ai dorit, dar nu uita ca pentru aceasta este nevoie si de putina creativitate.

Noi suntem ok,e destul de cald dar inca-i ok.Bodo asteapta doar iesirea in parc


intregul fara exceptie.



Blogul lui Bogdan-Andrei

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Saluti fetele...

May,am vazut ce-i prin Bucuresti cu canicula asta...dar nici Timisoara nu-i departe.Aseara la ora 19 aveam in casa 28 de grade Celsius...sufocant,zau asa!Zicese ca in week end ploua...oare?!

Luana nu mai vrea iara la gradi,e deja vacanta,89% din colegutii ei nu au mai venit la gradi,doar cativa si pentru ca sunt atat de putini ii aduna pe toti intr-o clasa...ori fiind amestecati,va dati seama,si mici si mari...e un talmesbalmes...si nu mai vrea..tot zice ca vrea cu colegii ei,ca vrea in clasa ei,ca vrea in patul ei...ce sa-i mai fac?Nu mai stiu.Si mai saptamana asta merge si p-orma gata.Asa ca azi de dimineata s-a trezit plangand ca sa o las singura acasa si a trebuit sa ii promit ca de merge la gradi,inca 3 zile si atata...in vacanta,pana sa plecam in excursie, o duc la "stramp",asa zice ea la strand.Deci...mi-am facut program...
Am pus album nou cu strandul de sambata la webshots...

Va pup cu drag si va doresc o zi minunata!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput