INSEMINARE (27)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dariela spune:

Buna fetelor,
Eu am activat mai mult la FIV dar acum dr. a decis ca e cazul sa incercam si o inseminare, asa ca am cateva nelamuriri:
- la Giulesti inseminarile se fac tot in sala in care se fac FIV-urile?
- se face beta hcg-ul dupa inseminare?
- se recomanda in general tratament de sustinere?

elly - E foarte greu sa zambim cand in sufletul nostru e un adevarat ciclon. Dar cumva vom gasi putere sa reluam totul si sigur pana la urma visul nostru se va implini. Am vazut ca multe fete de la FIV apeleaza la dr. Neamtul si sunt multumite. Sper sa gaseasca raspuns si la problema ta.
casamihaela - Si eu sunt din Pitesti si doream sa te intreb la ce laborator a facut sotul tau spermograma si la cine faci monitorizarea?



Dariela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Salutare fetelor


Azi sunt vesela si ma simt f puternica.
Asa ca astept sa ma duc la dr. Neamtu sa vad ce trat imi da .
Nu voi renunta.

Iaura- nu am facut pregnyl
Am facut in Z14 testul de ovulatie si a fost pozitiv- dr spune ca nu am avut niciun folicul.
Oricum - asta este.

Voi rezolva si problema aceasta.

Va urez mult succes.




Elly

http://tt.lilypie.com/nss9p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florela30 spune:

BRAVOS, ELLY! Asa te vreau, fata puternica. Toate avem momentele noastre de durere si pesimism, important e ca ne revenim si nu renuntam. te pup,
iaura, sa ne spui daca au mai crescut buburuzele. Fetelor, pe unde ati disparut? nu mai aveti nici o veste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_80 spune:

Buna dimineatza,
Nu am disparut nicaieri Flore, dar daca nu prea avem vesti, dar va citesc zilnic.
Azi sunt in z35 si astept sa vina o data c.m. ca sa pot face stimularile si mai apoi inseminare.
Ely, ma bucur f mult ca ti-ai revenit, esti o femeie f puternica sa stii ... cu toate suntem asa. Prietenii mei sunt uimiti cat de bine rezist psihic. Nu avem ce face .. trebuie sa luptam.

Va pup pe toate si sa ne auzim cu bine si cu cat mai multi ochisori.
Andra, anul asta sigur se va intampla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

salutare dragutelor
z13 aveam 1 folicul de 21 si 1 de 18pe ov.drept iar pe celalalt 1 mai mi(DUPA 3 F.DE GONAL?), endometru 8,5(intr-adevar closty scade endometrul ,il aveam de 10) am facut pregnylul iar maine IA nr.4
doamne ajuta sa fie bine ca nu mai am puterea sa trec peste ink o dezamagire
florelaai fost la monitorizare, asteptam vesti bune

http://tt.lilypie.com/pNdSp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casamihaela spune:

dariela eu spermogramele le-am facut la dr luca iar dr mea e Ionescu Nicoleta de la incamed.
ieri in ziua a 10 aveam endometru 8mm si un fulicul de 19mm pe ovarul stang asa ca azi inseminare cu dr Moisea asa ca alergam tot orasul dupa pregnil cu tot neamu impartiti in cartiere si sora mea a fost norocoasa sa gaseasca si sper sa imi poarte noroc in continoare sa ajung si eu ca ea.
azi dupa mai multe peripeti am reusit sa fac inseminarea,ziua a11 endometru 10mm,fulicul de 23mm.
tuturor fetelor sa aveti 2 liniute la test.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florela30 spune:

fetelor,ma rog sa avem toate vestea cea mare luna aceasta.
iaura21, muuuuuuult succes, draga mea, stai bine de tot la conditii "tehnice". Ia sa vezi ca numarul 4 o sa fie norocos ptr noi doua.
casamihaela, si tie iti doresc sa fie cu ochisori inseminarea aceasta. Cand ai facut inseminarea nu se sparsese foliculul? Daca nu ovulasei e bine sa ai contact sexual si ziua urmatoare, sa va iubiti cat mai mult
la mine productia e slabutza: un singur folicul de 20 mm pe ovarul drept, endometru de 10 mm , fac pregnyl diseara la ora 22 si inseminarea sambata dimineta la ora 9 jumatate. Ma rog sa se indure Dumnezeu si de noi si sa ne ajute sa primim vestea cea mare luna aceasta.PUPICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

casamihaela ,vad ca avem acelasi prenume,bine ai venit printre noi si sper sa ti se indeplineasca visul cat mai repede,dar am o nelamurire : cum de ti-a facut inseminarea in z 11 din 28,eu stiam ca se face cu 14-16 zile inainte de ciclu
oricum stai bine la "conditii tehnice" (cum spunea florela),asa ca succes
flore ma bucur ca esti macar tu optimista pt. amandoua,vad ca stai bine si tu asa cadoamne ajuta sa fie bine pt. toata lumea, parca m-am mai "inviorat" si eu datorita voua...va pup

http://tt.lilypie.com/pNdSp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

florela iti raspund la o intrebare de pe alt subiect:da pregnylul influenteaza testele de ovulatie , mi-a spus dr. ca degeaba le fac dupa pregnyl ca de fapt contine LH care pozitiveaza testul, si eu ma inbatam cu apa rece...
pooooooop

http://tt.lilypie.com/pNdSp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florela30 spune:

saru'mana de raspuns, iaura. aveam si eu o banuiala dar nu eram sigura. eu nu am facut teste dupa pregnyl, am facut inainte; eu am simtit de fiecare data cand am ovulat si testele de ovulatie imi confirmau de fiecare data si cred ca mereu am facut inseminarea prea tarziu. Si acum mi-e fricutza sa nu pierd momentul si in caz ca simtesc iar ceva, voiam sa ma verific cu niste teste; dar daca o sa fac pregnyl in seara asta la 22 cred ca nu vor mai fi conludente.pupici si mult noroc

Mergi la inceput