Gravidute si mamici de Cluj - 82

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

geany, e mai bine bunicul, e acasa..mananca singur, poate vorbi..se misca incet incet..cat ii trebuie lui, fara munca.

si eu stau prost la capitolul timp..in sensul ca nimic nu reusesc sa fac ca lumea..:(

oana,alex,dar la mine e dramatic..de ieri asa..am observat ca efectiv copilu nu are ce suge..:(:(
uite, chiar ma duc sa pun de ceai.

oana..cam asa..ieri m-a apucat 12 noaptea..cu turcii si cehii, bietii de ei..:(..in conditiile in care eu la 7 sunt sus..

mami de minune mica, Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Salutare!!!

Aaaa,la Cluj a cazut tavanul al mall???Ca n-am vazut toata stirea....Doamne fereste...Bine ca nu ati patit nimic.
Acuma nu ca sa le iau apararea la constructori,ca si noi am construit acolo un corp de fundatie,dar vina este si a celor care apartine mallul,pentru ca constructorii fac dupa proiectele lor.Lucrarea a fost data la o gramada de firme de constructii.Stiu ca noi lucram la un corp,si au adus alte firme peste lucrarile noastre.Atunci ne-am retras.Antreprenorii generali sunt de vina,daca au acceptat ca lucrarea sa se faca de mantuiala,si la repezeala,ca sa se termine cat mai repede.

In legatura cu cerealele,nu zic ca sunt rele,dar Vasilescu mi-a zis sa ma feresc de firma Nestle,nu am intrebat de ce,ca ne-am luat cu alte povesti,si acuma imi pare rau...

Alex noi mergem in Mangalia,avem noi o gazda la care mergem din 2000,si ne-am imprietenit cu ei.Doar dormim acolo ca ziua mergem prin toate statiunile,mai ales in Neptun.Lasam masina si ne deplasam cu titicarul.Vai ca de abia astept.Acolo ne simtim ca acasa.Sunt oameni de treaba,ne dau cheile de la apartament,plecam si venim cand vrem.Plus ca nu platim o gramada de bani pe cazare.Parca acum 3 ani ne-a cerut 300 mii pe camera,si am platit 3 milioane pe 10 zile.Sincer imi convine,decat sa ma duc la hotel si sa dau 30 milioane pe 7 zile si conditiile sunt groaznice...A fost fratele meu 2 ani la rand la Mamaia,la hotel de 4 stele,au platit 50 milioane si conditiile nu erau de 4 stele si personalul se comporta foarte urat.La banii astia mai bine mergi in afara,si acolo ai conditii de banii astia,nu se poate compara.Parerea mea...

Ioana asteptam pozeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!

Ioana cred ca s-a simtit bine Sara la tara!!!Ce frumos!!!Ce n-as da ca si Bea sa traiasca vacantele acelea frumoase la bunici....

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large" target="_blank">Montaj
Asa s-a nascut Bea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Salut si de la noi!
Intru asa, mai rarutz zilele astea, sa vad ce mai faceti. e buni lui Ovidiu la noi, miine o opereaza la ochi si sint un pic prinsa si cu ea si cu bebe.

Fetelor, voi in cit timp de la inceputul diversificarii ati inlocuit o masa de lapte? Ca al meu bebe azi a mincat pt a treia oara marutz…si a halit 200 ml…si mai voia. Nu I-am mai dat, ca m-am gindit sa nu-si faca rau. Dupa o jumate de ora a baut pe nerasuflate si 90 ml lapte. Ieri a mincat mai rau, insa azi a papat deja marul si 640 ml lapte. Si mai are doua mese de lapte pina la noapte.

Victo, ce fain ca te uit la meciuri…eu nu mai apuc, ca se joaca exact cind e programul lui bebe de plimbare. Ufff…vad reluarile si rezumatele la stiri. La meciu Romania-italia am tipat cind a dat mutu gol si s-a speriat bebe. Mama denaturata ce sint. Hihihi

Alex, ce grozavie!!! Eude la tine aflu, ca ieri n-am avut vreme de stiri. Doamne-feri! Avea dreptate taica-miu sa nu ma lase sa cumpar ap in bloc nou…

Ioana
, bine ai revenit din conediu!

Geani,
bine ca mai auzim si de tine, nu stiam ce s-a intimplat.

Soanso
, eu epilare cu zahar mi-am facut in studentie (nu-mi permiteam sa merg la salon si nici bani de aparat nu aveam). A fost super. Acum nu am vreme de mers la cosmetica, cu aparatul ma cam doare inghinal si vreau din nou sa incerc epiltul cu zahar.

Oana, Victo, imi pare rau de laptic..insa oricum ati facut treaba buna, alaptind pina acum. Felicitari!

Ioana
, mami de Sara, si noi am fost ieri la tara…al meu a fost fasinat de magar!!!



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ancab, eu am inceput f incet diversificarea, pe la 5 luni..si pana pe la 6 luni, nu am scos nicio masa de lapte.am scos la 6 luni masa de la 10. apoi la 7 luni masa de la 17 si la 7 luni jumate, laptele de la pranz.acum, la 7 luni jumate, are lapte dim si seara, dar o masa de lactate la ora 17.(iaurt/ branza/ lapte cu cereale)

si cum e epilatul asta cu zahar? numa de curiozitate..ca nu cred ca ma apuc eu de asa ceva..
cu alaptatul..eu il pun la san..am, n-am..poate e doar o faza, si isi revine, cum zicea si alex.

cu meciurile..am noroc ca programul lui e la fix..adica la 7 se culca.
vezi ca acuma nu mai sunt meciuri de la 7, numa de la 21,45..:):)
dar la 7 ma pun si vad si eu un film..asa de relas..

mami de minune mica, Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Victo, merci de info legat de meciuri. numa'bine atunci gata si piciu' ultimul bibe si il pun la culcare!

legat de scosul unei mese...nici nu stiu ce sa fac. nu i-as mai da lapte daca maninca 200 ml de pireu de fructe la ora 10. sau sa incerc sa-i dau mai putine fructe ca sa mai incapa si lapte? ca nici nu as vrea sa-i maresc stomacul...

epiatul cu zahar e in felul urmator: sucul de la o lamiie+un pahar de zahar, le pui pe foc si le fierbi pina se face amestecul maroniu. lasi sa se raceasca si il poti folosi la epilat, ca o plastilina (faci un gogoloi, il intinzi pe "zona" in sensul de crestere al firelor de par si tragi sper inapoi).

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Eu ma uit la meciuri cu Bea.La cele de la 7.Ea se joaca si eu ma uit.Se mai uita si ea,vede vreun fotbalist dragut.



Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large" target="_blank">Montaj
Asa s-a nascut Bea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Ramo, hihihi, de acuma stie unde sa se uite!!!

Am uitat sa va zic: aseara am primit pachet de la prietenii nostri din anglia: o geanta mare-mare (in sensul ca incap si eu in ea, cu toate cele 90 de kile ale mele) plina cu haine si incaltaminte de la baiatul lor. sint lucruri aproape noi si nu va zic cum arata...aici nu gasesti asa ceva...oau...asa-s de fericita pe chestia asta!!! am hainute si pt un an, si pt un an jumate si pt doi...si incaltaminte (ghete, sandale, cisme, adidasi...), si geci de vara-toamna-iarna, inclusiv un costum de mos craciun care e demential!!!
tot e numa' noroc copilu' asta al meu! ptiu' sa nu-l deochi!


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

quote:
Originally posted by anca.b

Ramo, hihihi, de acuma stie unde sa se uite!!!

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii



Nu as vrea sa fie cu un fotbalist,ca fotbalistii sunt afemeiati,stiu din proprie experienta.Dar daca i-a place ei...asta e...

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large" target="_blank">Montaj
Asa s-a nascut Bea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Salutare!

Ma bucur ca v-am gasit!
Cred ca am mai postat o data sau de doua ori la subiectul Mamici de Cluj dar asta a fost acu vreo un an si jumate.

Eu am 2 baieti - Dragos care are 4 ani si 5 luni si e la gradi si Victor care are 1 an si 10 luni si din toamna o sa mearga la cresa.

In rest mai povestim pe parcurs.



Cristina si Dragos (31.01.2004)+Victor(19.09.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/victornemes" target="_blank">Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

SAlut
Nu am apucat sa pun poze, pe motiv de diaree, temperatura, frisoane, internat ieri in spital cu P... Am chemat salvarea, ca a inceput sa tremure... si ne-au dus la Infectioase... in zorilor... unde a fost groaznic. Am cerut sa mergem acasa dupa ce i-a scazut febra(39,6 in fundulet), dar am mai stat totusi peste noapte, sa vedem cum evolueaza... a mai facut diaree la 6 dimineata numa, asa ca azi am venit acasa. Mai astpetam analize care sint gata numa miine, in week-end nu se fac analize... va dati seama, nu sint in stare sa tina deschis un laborator simbata si duminica... mori cu zile daca ai vreun virus sau ceva care actioneaza rapid si de care nu isi dau seama dr
Acum nu a mai facut de dimineata nimic.. asteptam... nu stiu din ce l-a luat, din Turcia sau de la un borcanel Hipp cu legume, care mirosea ok si gust ok...

Doamne fereste sa ajungi in spitale... murdarie pina la loc comanda... venita de la 5 stele din Turcia... am intrat direct in rahat...
revin





Ioana mama de
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput