Gravidute si mamici de Cluj - 82

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

Alex,am vazut la stiri ,Doamne fereste ...bine ca nu a patit nimeni nimik,asa ceva nu mi-am putut inagina!!! din pacate sunt multe constructii(blocuri) facute in Cluj de tot kk.pacat ...

Ramonella,nici eu nu puteam merge nicaieri cu Sorana cand era micuta ,pangea si facea un circ ...
cereale daca nu-i plac nu-i da, nu-i obligatoriu sa manance ,mama imi zicea ca eu am papat gris cu succes,cereale oricum nu erau pe vremea aiasi nici Pampersi ,servetele umede..hihi

Antoni pe unde este...e in sesiune?
Geanina-nica, nici pe ia n-am mai "vazut-o".
Cristina-Goji,nu ne mai zici nimik ,ce faci cum e Daria???e cuminte asa cum ti-ai dorit?
paula,nrl,ce fac flacaii vostri ???



SOSO (20 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

alex - cred ca ai tras totusi o sperietura! bine ca nu a patit nimeni nimic!

Oana-Alina si Maria-Teodora (30.10.2007)

comoara din viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

mersi fetelor de raspuns...deci ma pot face linistita...daca stiam de la inceputam fost la epilat cu ceara si nici aia nu m-a facut nestiind exact.mi-a fost frica sincer.

alex am auizt si eu la stiri...d fereste.bine ca n-ati patit nimica.am auizt ca nu sunt victime..asai?si era f probbail cum era molul astazi sigur plin cu ploile astea.

soanso....dar pana pe la cat pireuri cu carnita?si nu spui cateva cam cum le faceai?sara nu le papa simple.adica carnea numai fiarta.

ripley...si sara papa numai spuica la amiaza,aia ii place f mult.felul doi nu-l vrea mai deloc.f rar cand papa cate ceva.dar vad ca nu-i singura.mai sunt si alti copii care papa numia supica.si oul ..ficatul cand il dadeai atunci?

ramonella super fain ca v-ati rezolvat sa plecati si voi.macar va mai relaxati cate putin.poate cu maica-ta bea v-a papa mai mult....cine stie.

andreea27..noi avem un an si aproape 3 luni si inca sugem....si o facem cu f mare drag...dra imi tot sta deja capul la intarcat.odata vreau,altadata nu...e f grea decizia.si mi-ar fi greu sa n-o mai vad cum suge.poate niciodata n-o sa ma mai intalnesc cu acest sentiment.este cel mai frumos tablou.

elenuta n-ai ajuns inca de la tara?

si noi ma fost azi la tara la strabunici,cu toate ca aplouat.....muream daca mai stateam inca o zi in casa.sara afost fascinata de pisica care dormea pe pat...spunea titi nani aratand cu degetul si tot vroia afara in ciuda faptului ca ploua de rupea sa vada puuuu,adica puii.a si papat bine,sunt multumita.

noapte buna va urez tuturor

ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

doamne fereste..alex..cu mallul..a fost cineva ranit?
da, constructorii din ziua de azi sunt de toata jena..v-am zis eu anul trecut cd a cazut tavanul la neo gym..acum, la blocul nostru (cel nou), efectiv intre balconul de la parter si zidul blocului s-a facut asa, un spatiu..groaznic..noi ne-am asigurat locuinta..bine, oricum pt credit oricum trebuie sa inchei asigurare.
eu nu am avut timp de tv..adica cel pe care l-am avut, l-am petrecut la fotbal..:)
cereale si eu ii dau, dar nu seara la culcare.cred ca asta vroia sa zica delia.eu ii pun un picut in fructele de dim (cam o lingura) si uneori masa de la ora 5 consta in lapte cu cereale.

fetelor..mi se cam duce lapticul..nu mai am sanii plini nici macar dimineata..o sa reiau ceaiurile..as vrea sa ii mai dau o luna macar.



mami de minune mica, Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oannna spune:

Salutari fetelor si
Am disparut o bucata de vreme pentru ca am fost ocupata sa imi predau zona si sa inchei capitolul servici. De astazi sunt oficial in concediu si tare imi prieste. Si bb e tare incantat sa sada intr-o burtica odihnita. Sa nu va mai spun ce sperietura am tras joi dupa-amiaza. Veneam acasa de la servici si am facut accident cu masina!!! Mi s-au blocat franele, asflatul ud ca ploua cu galeata...m-am oprit in sant... Noroc ca nu am lovit pe nimeni. Doar pe mine, ca din izbitura am ajuns de pe locul soferului pe scaunul din dreapta. Si asta dupa ce in prealabil am fost ocupata sa dau cu capul in te miri ce parti ale masinii si m-am ales cu niste cucuie zdravene. Pana sa ajung la dr. sa il vada pe bb mi s-a parut o vesnicie. Dar din momentul in care l-a vazut ca e ok n-am mai simtit nici un fel de durere, chit ca a doua zi am constatat ca sunt vanata pe toata partea dreapta...In fine...totul e bine cand se termina cu bine...
Felicitari bb-ilor campioni!
La multi ani sarbatoritilor...Nu mai stiu cine scria despre un bb nascut pe 31 mai. Felicitari multe multe multe !!! (si eu tot pe 31 mai sunt nascuta). Sa fiti sanatosi!
Intreba cineva despre frizeria Zburlici in Manastur. E pe strada Mehedinti, la complexul Nora.
Fetelor, cum v-ati impacat cu apetitul pe perioada sarcinii? Eu in primele 3 luni am mancat ca sparta, in urmatoarele 2 luni abia daca imi trebuia sa vad mancare iar acuma parca revin la treaba cu bulimia...Nu mai pricep nimic...
Va . Ma duc sa halesc ceva ca iara mi-e fomitza.

Oannna20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geanina-nica spune:

Buna dimineta

Am revenit dupa o mica pauza,am fost un pic bolnavioara acum sunt bine ,si cu toreadorul acum numai am timp de nimic ,mai am avut si zile pline de soare,asa ca se trezeste suntem in park,venim papam si iaras la culcarica,intre timp mama ,face treburile prin casa,mai invat ca mai am un piculet la curs,sa-l termin si pe asta odata, dupa iar la plimbare,si uite asa trece timpul....
Mai fetelor mie asa i--mi trece timpul numai vad ca-i luni si nici nu suflu bine ca e sambata,iarasi.

Cu centrele comerciale in CLUJ,nu ma mir mie mi-a zis cineva ca sau facut in viteza ca erau la intrecere intre ele care deschide mai repede AUCHAN SI CAREFUR,
Bine ca nu s-a intamplat nimic mai grav.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geanina-nica spune:

soanso-sunt si eu pe aici dar acum un pic mai rar

victo-cum se mai simte bunicul tau?

Fetelor eu nu stiu ce sa zic cu cerealele,dar aici se dau si mai mult se incepe diversificarea cu cereale,2 lingurize in biberonul de noapte,eu personal,ii dau cerrale in fiecare zi,dimineazta sau seara,depinde uneori ii dau lapte cu banane diminetza sau lapte cu biscuiti,care il papam cu lingura,´
Cerealele binentzeles ca le schimb o saptamana ii dau de un fel celalal alt fel....

si fructe eu ii dau intre mese.........




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geanina-nica spune:

ioanaaaaaaa-am vazut ca va-ti simntit bine in concediu,si printsisorul s-a comportat bineSI eu astept poze.

ioana-mama de sara,cu imaginile:-dupa ce te loghezi,o sa-ti apara,in tabloasul acela cu celelalte desene,Edit Smile list si Shou Entre Smile List,tu fai clic pe Shou........ si o sa-ti apara un tabloas cu toate desenele....sper sa te descurci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

NEATZA
tu fetelor din cate stiu eu n a patit nimeni nimic ,imi pare asa de rau ca n am facut poze sa le fi pus sa vedeti ce a fost ieri

IOANA(SARA )ce supica ii dai la puiutz ?cu o faci ?
GEANY bine ca nu mai esti bolnavioara
VICTO sigur o sa mai ai laptic ,insista un picutz mai mult si eu am patit o cand avea Tiadris vreo 3 luni si am crezut ca nu o sa mai am lapte ,bafta

INGERASHU MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

buna si de la noi!

ce vreme urata astazi! ufff! cred ca vom sta in casa!

victo - ce mult iti place fotbalul! super! in legatura cu lapticul,,, nici la noi nu mai este ce a fost... uffff!

Oana-Alina si Maria-Teodora (30.10.2007)

comoara din viata noastra

Mergi la inceput