Colectia de toamna-iarna 2005 (199)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Joy...super pozicile...Ai niste baieti superbi...mai ales poza cu ei batand toba pe unitate...e super.

Fetele...azi am sofat...cu instructor...si nu sunt multumita de mine deloc. Am emotii si ma pierd cand ceva nu merge calumea...deci am de lucrat serios...mai ales la traficul din BUC. Sapt viitoare pe final sper sa ne vina "Golanul" din fabrica....si...apoi sper sa ma incumet sa-l conduc.

Acummerg sa fac 2 checuri pt copii ca maine vine si nepotelul meu de la BV.
Va poop!



Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Nati a facut febra zilele trecute, 38.5 -> 38.7, a tinut-o fix 48 de ore, de ieri de la 7 n-a mai facut. Nu are nimic, nici muci, nici nu tuseste... Nu stiu ce a avut, doctorita zice ca e posibil sa fie maselutele de vina. Noroc ca nu m-am grabit sa-i dau antibiotic; ne-am descurcat cu paracetamol alternat cu nurofen.

----
Poate va amintiti ca planificasem pe we asta o iesire la munte cu cortul; tot studiez starea vremii, dar cred ca ne incumetam totusi!
---

A fost dragut la serbarea Silviei si mai ales nostalgic, e ultima serbare de la gradi Poze n-am facut cine stie ce, eram si cu Nati cu febra si fitze, sa ma fi vazut deplasandu-ma spre gradi eleganta, pe tocuri, cu Nati miorlaind incarcata cu prajituri, suc pt petrecere, hainele Silviei, apa pt Nati etc. Totul e sa-ti pastrezi calmul si sa te amuzi de situatie.

Joy sunt mortali cei doi nazdravani ai tai! Sa va traiasca! Iar tu lasa starea aia nasoala!

Ina
Prietena mea, mama lui Tudor, sta si ea sa nasca si pe bb2, tot baietel si am sa-l botez eu . Asa ca astept cu nerabdare sa nasteti amandoua, sunt curioasa care pe care; cine naste prima. Ea are DPN-ul pe 24 dar stiu ca nici tu nu te lasi mai prejos

Dordia anyway ai toata admiratia mea ca te-ai apucat de condus, eu nu ma incumet nici sa fac scoala.
Ce mai seamana Tudor cu Stefan! Sunt niste draguti, sa va traiasca!

Coralia ce ma bucur ca v-ati simtit bine la mare, ai vazut?! Cum a fost apa, a intrat Andreea? I-a placut sau i-a fost frica? Nataliei anul trecut i-a fost frica mai tot sejurul, s-a obisnuit abia in ultimele zile

maria misto ca va plimbati, unu la mana e bine sa-i obisnuiti pe copii plimbareti si 2 ca va relaxati si voi, chit ca overhead-ul puiucesc e marisor...

anda multumum pt transmiterea banilor!
Of, intelesesem ca e mai bine Sergiu
coralia Sergiu e un baietel din Sibiu de 7-8 ani care a fost lovit de o masina.

madau sanatate Mirunei si mamei tale, sa nu fie nimic grav. Iar voua, distractie placuta maine la nunta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

Salut

Am fost si noi la mare si la munte in perioada 31 mai - 8 iunie. La Jupiter 5 zile din care doar una a fost cu vant, in rest vreme de plaja. Pentru noi asta a insemnat vreme de piscina, Alexandra e inca speriata de nisip. Iar la Sinaia am ajuns ca avea tati seminarii pentru 3 zile si ne-am cazat si noi la un hotel apropiat. Am prins si Cerbul copiilor in Sinaia, a fost interesant.

Noki bafta la examene si spor la biblioteca.

Dordia, scumpi foc cei mici, se inteleg bine din cate se vede.

Mai vreau sa vad si alte fotografii, am cam ramas in urma cu noutatile.

Azi i-am facut Alexandrei vaccinul, la plecare i-a spus asistentei 'multumesc pentru injectie" . Acum vad ca e cam mofturoasa (in casa). Am iesit afara, era la fel, cum a ajuns la topogane ca prin minune a uitat de durere si ce mai alerga. Acu' eu s-o cred??????????? Ni s-a zis ca 3 zile va face febra, e f. posibil. Ai vostri au facut, nu mai stiu exact???

Lavi, asa cred si eu, cu mult calm si zambet pe buze faci fata multor situatii. Bine c-a fost doar atat cu febra.

Sper ca toata lumea e bine, pupi multi.

Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Pischi sa va fie de bine vacanta, bine v-ati intors!
Voi nu cutezati la bb2?

Noki uite ironia soartei: uneori in poze nu poti sa surprinzi cat de misto e un loc, alteori pozele fac un loc sa para mai misto decat e. Asa e cu parcul Ciutadella, de fapt eu am prins cele mai misto privelisti din parc; nu e cine stie ce... fata de gradinile Palatului regal din Sevilla sau gradinile de la Alhambra... nu se compara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

mama di tutti, deci vei fi nasa, bravos!

pischi, sa va fie de bine vacanta!

ce-o mai face helep? dar simona dragusin? dar monet?

bic, pe la voi ce se mai intampla?

ina, pufulet este tot inside?

edit: al naibii portarul ala italian ce apara!!!!!!!!!


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Lavi...ms mult...esti o dulce. Abia astept cele cateva pozici cu Silvia la serbare. CAt despre sofat...sincer m-am incumetat ca nu am incotro. Vreau sa mai ies din cartier iar cu cei 2....numai cu masina ma incumet...asa ca tb sa ma pun pe sofat...si mai ales sa imi inving temerile si emotiile.

Anda...ce mai face NIchita? Ce perle mai scoate?

Pischi...ms mult...si da..Stefan se poarta foarte frumos cu Tudor vrea sa se joace cu el, ii vb mereu, il linisteste daca plange...si ma ajuta f. mult cu scutecele, pampersii...imi da daca ii cer ceva pt bb.

Ma duc fugutza ca am checurile la cuptor!



Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

Lavi, ba ne cam gandim la asta.

A inceput febra dupa vaccin. A ajuns pana la 38,5 si e mofturila. Offf, sper sa depasim fara prea mari incidente momentul.

Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Anda, esti tare! Eu nu as fi avut in veci curajul tau de a ma duce pina la spital si de a vedea toti acei copii suferind, nemaivorbind de Sergiu.

Noi sintem bine. Alataieri nu am folosit nici un scutec, DAR am facut din pp in fustita preferata (aia in care mai facuse si numero 2). Azi iar am facut ceva prgorese in sensul ca dimineata eram pe terasa, ea era cu pijamaua pe ea si odata vad ca o zbugheste in camera. Mie mi-era ca face cu pantalonii pe ea. Dar nooo .. surprise: si i-a dat jos si a facut pisu la olita!
Acum o sa mergem in parc, ii pun doar chiloti, dar ma astept sa avem o udatura.

Smaranda Ioana, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Noi facem party cu gagicile si cu copiii, ca barbatii nostri dadura bir cu fugitii sa vada meciul, cica sunt tare obositi, de carat la pahare

Io n-am apucat sa fac mai nimic, sunt epilata doar pe un singur picior, cu jumate din bagaje facute...ca la balamuc.

Va pup...

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

bic, pai felicitari, cu tot cu accidente smaranda este pe drumul cel bun. nichita nu face nimic la olita. dupa ce se scoala, face in pampers. nu-l rog prea tare, nu-l cert, sa nu prinda frica de olita si de procesul in sine. dar se pare ca n-are nicio taina, jena, altceva. pur si simplu nu vede care e ideea sa renuntam la pampers, cand ei sunt o parte din personalitatea lui:))

madau, unde pleci cu bagajele ca n-am prins nicio veste?


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput