Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (79)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns logam spune:

quote:
Originally posted by slimatei

quote:
Originally posted by ram0nica

Miha, nuuuuu, nu m-am suparat!!! Ar fi chiar culmea numa' din atat!

p.s.: cand aveti un pic de timp sa aruncati un ochi la cateva poe cu Vlad sa-mi ziceti daca si voua vi se pare grasunic... Adica in sensul: daca m-ati vedea pe strada, m-ati opri sa ma intrebati ce-i dau sa manance de e asa...


Vlad (de la 3 - 6 luni)
Genii in scutece


chiar ce-i dai? haide mai ca glumesc... sa nu te superi scz dar din poze eu nu reusesc decat sa vad un copilas frumos bine dezvoltat si cam atat.. pai are fii'mea 8 kile numai cu san.. daca ar mai fi mancat si altceva cred ca-l intrecea...

bine ca e sanatos nu te mai necaji

Stefania X2 (22.12.07)eu, broscutz :)
...pe la 4-5 lunitze,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun ...



Fiica-mea are 10 kg numai cu san si nu imi fac probleme.Abia mai gusta cate ceva. Nu ca nu mi-as fi facut probleme odata... Dar m-au incurajat fetele de pe aici

Luminita, mama de Sorina mica - 10 noiembrie 2007
poze Sorinutza mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Ramonica, e grasut, dar nu vad ce e rau in asta. In calitate de mamica de grasunica, eu nu m-am simtit niciodata prost din cauza asta. Chiar daca mi-a zis lumea "Vai ce grasuta e!", eu sunt atat de mandra de ea si o vad atat de frumoasa ca nu m-am gandit niciodata ca cineva ar zice cu rea intentie. Acestea fiind zise noi ne retragem la papa.


Printesa
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

Mai fetele, mai dragele, ce mult mai scrieti....
Despre noi: fiica-mea e la soacra-mea acasa de vineri Si mi-e taaaaare doooor de eaaaaa
Degeaba imi zice unul sau altul sa profit, cand eu vin acasa si patutul ei nu-i acolo
Acu' nu zic... e fain sa dormi asa bine , daaaar.... tot mi-e dor de buburuza mea.
Soacra-mea se antreneaza ca pe 1 eu si husbandu' din dotare fugim in Turcia, sa ne prajim la soare vreo 8 zile

Oana de Ana Alexandra - 17 decembrie 2007
www.flickr.com/photos/oana8188/" target="_blank"> poze Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

andra scz ca iti spun cu intarziere..ieri nu am intrat deloc iar azi de dimneata tot ma tin sa-ti spun la multi ani ferici! sper sa primesti urari si cu o zi dupa .. multe succese in continuare...

Stefania X2 (22.12.07)eu, broscutz :)
...pe la 4-5 lunitze,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Ramonica daca pe tine te-ar intreaba ce-i dai de mancare,probabil pe mine m-ar intreba ca nu-i dau nimic de mancare la fata asta???Are numai 6 kile...

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large" target="_blank">Montaj
Asa s-a nascut Bea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

ma dispera copilul asta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nu mai pot!!!!!!!! nu mananca nimic in plus se face ca porcul, ca vrea sa se joace cu mancarea... a murdarit scaunul de masa, hainele lui, si-a pus si-n cap.... si a urlat tot timpul cat am vrut sa-i dau sa manance... l-am filmat sa se vada si el cand o fi mare.... pana la urma i-am dat farfuria cu mancarica si l-am lasat sa si-o puna pe unde a vrut si el, apoi i-am luat-o si a-nceput iar sa urle si l-am lasat acolo in scaunel vreo jumate de ora, sa tot urle... pana mi s-a facut mila si l-am scos de acolo... l-am spalat, schimbat si acum nu vorbesc cu el, nu-l bag in seama Mi-a dat D-zeu un copil care face cat 7 la rautate...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

oana te inteleg ... eu nustiu ce m-as face fara ea..sunt obisnuita sa o supravez mereu..era odata la ta'su in brate langa mine... si eu tot in pat la ea ma uitam sa vad ce face fata dar pe dealta parte tb sa recunosti ca ai un pic de relax... eu una stiu ca mi-ar fi dor dar as vrea macar o jum de zi...libera pe luna ..ehe.. poate mai incolo.. deocamdata greul a trecut.. urmeaza si mai greul...


Stefania X2 (22.12.07)eu, broscutz :)
...pe la 4-5 lunitze,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Cred ca am nevoie de ajutor... ca pana la urma o sa sfarsesc prin al pocni si a-i baga lingurita pe gat... cred ca ar trebui sa consult un psiholog...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

hai ma jasmin mai, nu zi asa.. nustiu ce sa zic mai mult dar iti doresc multa multa rabdare

Stefania X2 (22.12.07)eu, broscutz :)
...pe la 4-5 lunitze,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

eu zic asa..dar intram si noi acum in tura..ma bag si eu la o supita de iepuras cu crema de orez..behh.. eu una nu as manca dar daca asa a zis pediatra..vad ca daunazi s-a chinuit ta'su si din 200 gr abia a luat 6 lingurite, dar s-a jucat cu rabdarea lui..acum o luam pe-a mea la rand...
va pup ma duc sa fac un dulce..sa vad ce-mi iese..ca ingrediente..doar ce am prin casa..azi e joi..mamam lor de imputiti... nu muncesc joia dupa-amiaza

Stefania X2 (22.12.07)eu, broscutz :)
...pe la 4-5 lunitze,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun ...

Mergi la inceput