Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Nour,

daca vrei s-apar asa Scumpa noastra mica trebuie sa pui ghilimele inainte de http, la inceputul link-uluisi la finalul lui, inainte sa-nchizi paranteza.

Nu e un repros, este doar un pont(poate nu stiai)

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Poze
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

multumim ca v-ati uitat la pozele noastre si ca v-au si placut.
noi va lasam ca mergem la d-na doctor sa ne masoare si sa ne cantareasca si daca nu stam nici acum bine cu greutatea vom vb si despre o diversificare mai precoce.

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008

Poze cu dragostea mea"http://good-times.webshots.com/video/3092126630102497651vZxAhV"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Hello zuzici!

Am de scris un mesaj mai lung, pentru ca am vazut poze multe in ultimele zile:

Ginnette buburuza ta devine o fetita mare, are alt zambet si alta fatuca - asta observ si la gaza mea, chiar daca e mai mica decat Adela!

Jelimoni, ca de obicei, fotografiile voastre sunt foarte frumoase si emotionante...se vede ce mult iti iubesti puiul ... dar si el pe tine! Bravo si fotografului!

Ramo, l-am vazut pe bulinuta mic de Razvi, asa face si Sofia cand e interesata de ceva, intinde mainile si tuguie buzele, si izbeste cu putere cu calcaiele in saltea! De blondul tau, eu zic ca nuanta e reusita, dar cred ca imi placea mai mult un pic mai auriu. Ma rog, eu de obicei prefer blondul auriu...

Ven, ai un adevarat printisor acolo! Toata lumea e a lui, clar! Sta tolanit pe canapea ca un pasha :-)) ce daca are suzeta? :-))

Nur, vaaaai cat de frumoasa poate fi Lulua, si pare o fetita mare, de vreun anisor asa! Ce bine ca i-ai pus bentita, era nevoie :-)

Mada, Sofiei tale ii cresc genele continuu? Am vazut si ca e bine facuta, eu ma uit latoti bebeii sa le admir sunculitele, e tare frumoasa printesica! Ce nasol cosmar ai avut...eu cred ca incep sa se "concretizeze" astfel grijile noastre de mama, si eu am visat urat sapt trecuta.

Anca.Diana, m-am prapadit de ris cand am vazut cum doarme Calin cu nasu-n paturica! Asa doarme el de obicei?

Ange, l-am vazut pe Pupi in varianta "diversificata", hmmm asta ne asteapta si pe noi cred...Sofia vrea sa apuce tot ce vine spre ea, cred ca o sa-i dau papa cu mainile bagate in body :-)

Azi am vrut sa vad daca o intereseaza marul. Asa ca am ras unul, dar nu aveam tifon sa-i dau suc, i-am dat cu lingurita sa guste piureul. S-a strambat bineinteles, deci nu am fortat-o, si-a bagat mana in lingurita si pe urma in gurita :-), se stramba de la gust dar nu renunta la ea :-))

Eu mai astept vreo saptamana si o sa-i dau supa. O sa incep cu morcov doar si la 3 zile o sa mai adaug cate o leguma.

CESKA, HONEY, ce faceti fetelor? Nu vreti sa ne mai dati vesti despre voi???

Oare ce mai fac B.Diana si Rlc-Sandor? Amandoua avusesera ceva probleme de sanatate...oare ne citesc din umbra?





Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Poze
www.youtube.com/profile_videos?user=stancutza78" target="_blank">Filmulete
Povestea nasterii Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Ramona, esti mumoasa, imi place nuanta de blond. E mai misto asa, mai albicios, decat ala galbior (parerea mea!). Pup fata frumoasa si Razvanelul delicios si finuts!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Ne-am intors de la vaccin si de la dentist, toate au fost bune, bebe a scapat de dr pina la 6 luni, eu mai trebuie sa merg, tot de doua ori pe saptamina, pina termin "santierul"

Ven, asta da sef!!!

Ramona, mie imi place blodul tau. Nu cred ca ar trebui mai galben. Mie imi place blondul cenusiu f tare. Ce imi place ca il tii pe razvan pe covor…eu nu am nici un covor in casa. Trebuie sa cumpar o patura groasa pe care sa-l mai pun din cind in cind pe burtica si sa se joace.

Angi, e super dragalas Pupi. Imi pare rau de alergia ta, sper sa treaca simptomele, acum ca ai eliminat “sursa”.



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamarza spune:

si eu am o fetita din decembrie paula gabriela e nascuta pe 26 cu 2700kg si acum are 6200kg.e f putin? ca e primul bebel si nu prea ma pricep. doc. spune ca e ok dar nu prea mai am incredere in dr.mai avem o problema; nu vrem papa cu lingurita.........de fapt nici o papa solida.bea ceai suc de mar si morcov supa de legume dar toate lichide si din bibe.voi ce le dati la bebeii vostrii? am uitat sa ma prezint:rodica ma numesc si am 32 ani si aveti niste bebei super haiosi si frumosi .sa va traiasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Fetelor, salutari.
Mi-e un dor nebun de voi.
Dar din cauza de AJ alias Viermisor,alias Maraila, nu mai am timp chiar de nimic.
Nu mai stiu nimic de voi si .... parca imi lipseste ceva,nemaiapucand sa va citesc.
Eu habar nu mai am cum trec zilele: ma trezesc pe la 7 -7:15 in urlete sau gangureli (depinde de dispozitia 'mnealui) si cu picioruse in burta mea.Il schimb de Pampers, apoi il pun in patutul sau sa se joace (20-30 min) timp in care imi fac si eu toaleta de dimineata si ies pe terasa rapid la o tigara si-un suc sau... de am timp, cafea.
Pe la 8... i se face foame... si petrecem asa pana pe la 9... cand mergem sa ne jucam.
Intre timp mai schimb vreo 2 diapers...
Apoi, ma rog de el cu cerul si cu pamantul sa adoarma. Ti-ai gasit, el e interesat de ce e in jur .
Asa ajungem pana pe la 11-12..cand finally adoarme 1-2 ore si eu nus tiu pe ce sa pun mana mai repede:vase, rufe, calcat, dat cu aspiratoru...
Apoi trezit, iar papat, iar jucat, iar stat in fundul lui, ca deh, se plictiseste omuletul si vrea comapnie si distractie.

Asa ne apuca seara... cand iarasi il adorm pe la 9... si se trezeste la 11-12, apoi la 2 la 4 la 6 la 7.

Azi-noapte i-am promis ca daca nu doarme il dau la broaste afara. Asa obosita eram, el maraia, si nu avea nici unc hef sa doarma, tac-su sforaia de se miscau peretii... si eu eram plina de nervi si frustrare.

POZICI DE TOT FELU'
POZE ANDREW-JOHN
ANDREW LA 2 LUNI-POZE NOI
FILMULETE ANDREW-JOHN
BOTEZ ANDREW
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

ceau fetele,noi azi am gustat cartoful si dovlecelul din supica dar .....bleac....nu ne place,mai incercam maine....voi???

tot azi au venit baietii de mi-au montata aerul conditionat la etaj pt ca de dupa masa nu mai puteai respira sus si pana catre 3 noaptea se tot faceau grade nebune catre 29 si chiar 30,etajul meu este mansardat cu peretii drepti dar in mansarda de jur imprejur am pod,stanga ,dreapta si in tavan doar pe capete am exterior....acum sa vedem cum vom proceda,am mai citit pe la voi care aveti AC ca il folositi doar cand nu e bebe in zona si nu la dif mare chiar de temp,o sa fac ca voi sa vedem

in alta ordine de idei nu mai am iara timp de nimic doar de bubulina si mai nou de prepararea meselor dumneaei si de distrat si de schimbat de alea si alea si cam atat,acum doarme dar eu trebuie sa robotesc ca nebuna pe aici

docdecap ....D-ne ce imi place cum le zici,trebuie sa salvez ultimele tale postari sa le recitesc zilnic asta ca pastila de ridicat moralul,pe bune si poate asa scap de psihiatru ca de nu azilu ma mananca

hai va pup mai citesc umpic si o tai ca sunt platita la norma in casa asta

Sara Ioana 15.02.2008


POZE CU BEBELUSA SARA 0-3 LUNI
ALBUM ZUZE
ASA A INTRAT SARA IN VIATA NOASTRA
NUNTA MAMI SI TATI
PRIMA MEA ZI DIN VIATA SI BOTEZ SARA IOANA
POZE SPECIALE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

ginette ma bucur ca a papat mai bine bebita

iar despre cosmarul lui mada,mi se ridica paru pe mine,groaznic

ramonelu culoarea ta e super ok si eu prefer tot blonul argintiu si chiar gri in unele periade ale anului ,gen iarna, pe care o iubesc si atunci vreau sa fiu mai speciala

cat despre fiert legumele nu stiu de ce asa mult dar peste tot asa am citit ...o ora jumate,dar eu le fierb clasic nu am aparat cu aburi acolo nu ma pricep

Sara Ioana 15.02.2008


POZE CU BEBELUSA SARA 0-3 LUNI
ALBUM ZUZE
ASA A INTRAT SARA IN VIATA NOASTRA
NUNTA MAMI SI TATI
PRIMA MEA ZI DIN VIATA SI BOTEZ SARA IOANA
POZE SPECIALE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

Angi imi pare nespus de rau de alergiile tale,la mine in urma nasterii sau mai domolit,de cand am nascut nu stiu dar a fost mult mai bine la tine de ce nu???

Sara Ioana 15.02.2008


POZE CU BEBELUSA SARA 0-3 LUNI
ALBUM ZUZE
ASA A INTRAT SARA IN VIATA NOASTRA
NUNTA MAMI SI TATI
PRIMA MEA ZI DIN VIATA SI BOTEZ SARA IOANA
POZE SPECIALE

Mergi la inceput