Mamici de (pepenasi de) iulie-august 2008 (79)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Bai, io azi aveam treaba, nu va puneti pe nascut ca raman lipita de taste si nu mai fac nimic, eeeee....

Sun doar e 7 iunie... , ce-ti ziceam io ieri....

Monica 34+ si gargaritza Nancy

bunurile gargaritzei
camera gargaritzei - alta viata

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Fetelor s-a schimbat ceva la parola si userul pt mailul comun de pe yahoo? Eu n-am mai intrat de mult dar am vrut acum sa-mi iau niste nr de telefoane ca sa fie acolo pt orice eventualitate si nu am reusit sa intru, imi spune ca nu exista parola. E ca cea de pe contul comun de poze picasa dar cu liniuta intre cele 2 cuvinte nu? Poate am gresit eu ca am pus liniuta la mijloc, o fi jos?

Anna 34+ cu Ioana Maria
AMR 6
vinebarza
bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Anna e cu (punct): iulie.august

edit: sau nu? una e iulie_august si una iulie.august, cred ca cea cu puct e cea de pe gmail, of, creieri cretzi, iertaaaare

Monica 34+ si gargaritza Nancy

bunurile gargaritzei
camera gargaritzei - alta viata

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Da Anna e jos liniuta! e _ asta!

Boti pai da. Oricum , in juma de ora asa, plecam in parc sa ne plimbam. Acuma...ce-o fi, o fi! Poate ca ar trebui sa-i spun doamnei dr despre asta, dar prefer sa n-o fac. Totusi, a survenit dupa controlul de ieri...o fi dopul, o fi pur si simplu de la control. Habar n-am, da' vedem noi ce si cum!

Oricum, inainte sa plecam, o sa montam baza de la scoica in masina, sa-l stiu io acoperit pe iubi. Ca el deja are emotii.:)

SUN 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Botimerci, m-am descurcat, era cu liniuta jos.

Anna 34+ cu Ioana Maria
AMR 6
vinebarza
bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Sun daca o tii asa, in curind s-ar putea sa "culegi" si dopul cu pricina...

Exact asa i se intimplase unei foste colege de-ale mele de odisee si apoi dupa 3 zile de maroniu i se "rupsese" apa...Cartea mea zice insa ca poate dura si 2 saptamini dupa ce iese dopul ala...

Camy sper ca masina se poate repara...Si eu am observat ca atnci cind vin rele o tin lant...Dupa-aia insa vine lant si de bune.

Si noi iesim in natura peste citeva minute ca e placut afara...

Mariana 35+
mami de Monica, Matei, Markus si Magda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Laura strecurati in portbagaj si bagajul de spital , asaaaa, just in case...

Si am citit io la odiseea de iunie ca e dopul daca e mai mucos si nu se absoarbe Io as suna-o pe doctoressa, mai ales ca ziceti ca va iubiti, macar te mai hlizesti cu ea si vezi daca e cazul sa va plimbati spre spital si nu spre vre-un parc

Monica 34+ si gargaritza Nancy

bunurile gargaritzei
camera gargaritzei - alta viata

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Nici o veste????

Io tot nu pot sa invat. Am dat de mancare la cupil, am spalat o masina de rufe, am curatat niste capsuni, am citit ce ati mai scris, m-am uitat la pozele noi, mi-am mai salvat numere de telefon de ale voastre in mobil...
Aseara am fost si la cumparaturi si am umplut frigiderul de fructe, ca daca tot timpul imi vine sa rontai ceva, macar sa mananc fructe (am ras dimineata juma de kg de cirese in 10 minute).
Si acum imi e somn. Ce ma faaaaac? TREBUIE sa invat si nu pot sa ma urnesc deloc .Cupilul si barbatul i-am trimis de acasa la cumnatu, care isi serbeaza ziua, deci nu am nici scuza ca ma bat ei la cap...
Poate ar trebui sa ma culc un pic si dupa aia sa o iau la trap cu invatatul, cu forte proaspete.

Va pupic pe toati,

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si in asteptare de Ilinca 35+

AMR 5 saptamani



"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela82 spune:

mai mai ce m-au napadit emotiile!!!
lipsesc o zi si numai evenimente!

DANA agitatie ptr tine
desi sper sa fi nascut deja.

si ptr NATI multa agitatie
nastere cat mai usoara si sa fie toate bune.

de dimineata ma chinui sa scriu msj asta si cand m-am hotarat mi-a cazut netu.


36+ AMR 3+
ANDREEA PAULA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

Magda iti pot spune ca Clexane te va ajuta foarte mult. Nu ai de ce sa te sperii. se face zilnic cateo injectie, de principiu este bine sa o faci seara, ca apoi sa te odihnesti...dar poti sa o faci cand vrei tu...
cred ca vei face si dupa ce vei naste ~ 6 saptamani.

eu am sindrom antifosfolipidic, fac Clexane din saptamana a 5-a zilnic, doza de 0.4 si totul este ok...parerea mea personala este ca fara acest tratament nu as fi ajuns aici cu sarcina.
am ceva sarcini pierdute si pana mi-au depistat ce am si pana ma apucam de tratament era prea tarziu...asa ca...

eu le fac in maini, subcutanat

Bafta multa si stai linistita!!!

Bufi 30+

Mergi la inceput