Mamici de (pepenasi de) iulie-august 2008 (79)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Neata dragelor!
Mama, numai vesti bune pe aici. Sa de DD sa fie totul bine cu Dana si cu Nati si sa ne dea repede repede vestea nasterii!!! Asa ca

Cand citesc despre fete parca imi vine si mie cheful sa nasc o data , si de nerabdare sa-mi vad fetita dar si de satula ce sunt de carat burta dupa mine. Saptamana asta m-am visat intr-o noapte fara burta si asa bine mai era... pe de alta parte ma puca groaza... Cam contradictorii sentimentele mele...

Diarux in legatura cu concediul dr, eu am intrebat-o de prin iarna, prin februarie. Atunci nu stia sigur cand o sa-si ia, dar zicea ceva de iulie. Si eu m-am panicat putin avand in vedere ca e luna cu DPN-ul meu, sau cel putin asa ar trebui, ca nu se stie. Iar ea a incercat sa ma "linisteasca" spunandu-mi ca nu e chiar asa de important sa nu fie in concediu, ca pana la urma se poate intampla orice eveniment neprevazut si in viata ei si sa nu poata sa vina. Si mi-a dat si un exemplu, cu mama ei care avusese nicte probleme de ssanatate si cu care a trebuit sa mearga la Bucurest ivreo saptamana. Deci bietele paciente din saptamana aia au incaut pe mana altcuiva. Asta este, si dr sunt oameni cu probleme si nu roboti pe care sa-i programezi. Asa ca m-am mai obisnuit cu ideea ca exista posibilitatea ca ea sa lipseasca, pt ca nimeni si nimic in lume nu-mi poate garanta contrariul; bineinteles ca nu-mi convine dar n-am ce sa fac decat sa sper ca totul o sa fie bine si ea o sa fie acolo, ca eu chiar o vreau pe dr noastra, e o draguta si imi da incredere asa, nu stiu cum...

Anna 34+ cu Ioana Maria
AMR 6
vinebarza
bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

NU imi vine sa cred!!! Am intrat sa vad daca avem vreo veste de la Dana si cand colo Nati naste??!!!!
Nati, nastere usoara si ca totul sa fie ok cu bebe Matei!!!
Ruxandra, felicitari !!! Ai deja o stelutza!!! Vad ca ti-au raspuns fetele in legatura cu dozarea anticorpilor Rh.

Cristina 29+ ,cu Mihai Daniel
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Bai Mada, ia nu te mai lua de Boti! A zis saraca fata ca a luat mocheta de la un magazin local, un soi de Brico si praktiker. Ntzzzzz, bai nene, ca soacrele alea...

Boti te lua frica mami? Bine ca esti super parcagiu:)). Io-s extrem de talentata la orice, mai putin parcarea cu...fatza:))). Oricum, pt prima data dupa ceva timp, mi-a agatat iubi cheile masinii la vedere....ma si imaginez cu pampersu sub fund, apa rupta, contractii...si io la volan, injurand ca turcii.:) Hai ca daca te mai apuca frica asha, nu te mai agiti nici la job si termini si camera gargariceasca! Ceea ce e de bine!:)

SUN 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Mada nu-i niciun secret , am zis io undeva in capitolul trecut, am luat-o de la Brick, e un magazin mare de decoratiuni si amenajari din Cta dar care nu face parte din niciun lant national, deci e gasita si luata la plesneala, cu astia n-ai garantia ca aduc de 2 ori acelasi reper.

Uite sa si Laura si-a adus aminte, veeeezi?

Sun io-s maestra la orice fel de parcari chiar aveam azi o gasca de vecini, toti masculi unu' si unu', care se holbau la mine si cred ca faceau pariuri cate table zgarai sau cate oglinzi bulesc Tzeapaaaaa...

Monica 34+ si gargaritza Nancy

bunurile gargaritzei
camera gargaritzei - alta viata

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Vad ca inca nu avem vesti despre pepenasi dar nu-i nimic ca ziua abia a inceput!
SUN si nasa Ralucai e nascuta pe 26 iunie si mereu imi zice sa se nasca Raluca atunci dar eu stiu ca fetita mea va venii atunci cand va vrea ea.Pofta buna!
Anaxena distractie placuta la nunta diseara!
Ankalaura ma bucur ca te-ai relaxat aseara !
Magda daca urmezi tratamentul bb tau va fi bine sunt sigura!Distractie placuta la nunta!
Boti te invidiez pt parcarea reusita pt ca eu nu prea le am cu parcarile.
Mada plimbare placuta si asteptam poze.

Tecky 36 sapt Raluca Ana
AMR 4 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pagurschimag spune:

Anca Sun de Monica stiam si eu ca a avut tratament cu Clexane...dar din pacate acum nu pot lua legatura cu ea sa ii cer amanunte...Am scormonit pe net dar mare lucru nu am gasit...

Boti merci mult pt raspuns...stiam ca pot conta pe voi cu informatiile...

Adriana merci pt raspuns. Eu iau Maltofer Fol si Calciu lactic...nu le-am amestecat dar le-am luat la distanta de timp una de alta...In afara de astea eu mai aiu minerale si Omega 3...

Ca tot vorbiti de numerologie am si eu "o pasarica" cu numerele...Familiei noastre ii aduce mult noroc cifra 7...deci, in consecinta incercam sa avem cat mai aproape de noi cifra 7 in orice combinatie.
Astfel:
Fabian: nascut pe 17.11, botezat 17.01,il sarbatorim de sf. Stefan pe 27.12...
Patrick:nastere...asteptam sper sa fie cu 7, botezul deja programat pe 27.09, il sarbatorim de Sf Ioan pe 07.01, iar in Irlanda Sf Patrick se sarbatoreste pe 17.03....
Si mai avem multe alte evenimente care au avut loc pe 7, 17 sau 27...deci la noi "pasarica" a devenit un stol....



Magda mami de Fabian Stefan(17.11.2003)asteptand alt Patrick Ioan 31+
pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Boti ai admiratia mea profunda!:)

Bai, daca ieri si azi-noapte curgea cand si cand, acum vad ca de cand m-am trezit, la fiecare pipi, ramane pe hartie maro...unele zici ca-s bucatele de ceva.Scuzati detaliile!:)

Oareeee?

SUN 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Tecky am vazut pozele, esti o finutza iar caruciorul e bestial, imi vine sa te ciufulesc cand imi aduc aminte ca erai rusinata cu el, ntz, ntz, ntz...

Monica 34+ si gargaritza Nancy

bunurile gargaritzei
camera gargaritzei - alta viata

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

..m-a sunat Cristi...mai..bun proverbul ala...''la omu' sarac, nici boii nu trag!!!''...foarte adevarat1!!
...dupa ce ca suntem vai mama noastra...nu avem vorba aia, nici dupa ce bea apa...s-a mai stricat si masina......naspa...naspa tare!!!





Cami 34s+, cu

pustai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Tecky si eu ti-am vazut pozele si imi place caruciorul. Noi inca n-am luat, am zis ca putem astepta pana dupa nastere, insa azi vreu sa merg dupa patut, in cazul in care termina sotul repede cu treburile lui legate de serviciu. Ca fara carucior pot veni cu bb acasa, dar fara patut nu se poate... Mi-a placut tare mult canapeaua verzulie din pozele tale, cred ca sunt mai vechi alea dar eu nu le-am vazut pana acum...

Anna 34+ cu Ioana Maria
AMR 6
vinebarza
bebe
poze

Mergi la inceput