Mamici de Noiembrie-Decembrie (40)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miky-ea spune:

catalina2307,subsriu parerii tale...din pacate in odiseea noastra nu se mai face un schimb de informatii ca la inceput...s-a transformat totul in ceva "cotidian".

Graviduta fericita...
http://bd.lilypie.com/6phTp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Cu speranta ca nu va plictisesc....azi am programare la doctor la 16 sa vada si el analizele. Sper sa resusesc sa ma programez si eu pt un eco ca nu l-am mai vazut demult pe bebe si poate aflam si noi ce ascunde intre picioruse. As fi vrut sa va spun si ce cumparaturi am facut ieri pt mine, dar ....


==========
Corina 14+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

eu cred ca nu ai cum sa eviti cotidianul si cred ca s-a ajuns la un moment de acalmie caci ecografiile de inceput au cam fost facute, multe analize deja facute, cumva in perioada aceasta a sarcinii nu prea se mai intampla nimic senzational. doar creste bb

si mai cred ca daca cineva are intrebari sau probleme le expune oricare ar fi topicul in ziua respectiva.

cred, mi-e insa frica sa o zic prea tare, ca am inceput sa ma simt mai bine cu greata si oboseala. cred ca dupa concediu o sa fiu si eu om iara! sunt in 14+ acuma. cu laura a durat raul pana in 16 sapt.

azi e ultima mea zi de servici



Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

madutza, ....nasol cu ....asa de mult trece....o saptamana ??? eu dupa 3 zile deja simt ca explodez....dar tu dupa o saptamana ? cum te simti din cauza asta ?

maryb 18+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Ma bucur ca sunteti de acord...
Brie ti-am gasit menajera (nu mai stiu cui am trimis pm despre asta dar tie sigur ti-am trimis mail)
Maria eu nici nu pot naste la o cl privata ca e considerata sarcina cu risc.Mie mi se pare ok. Am rezervat deja o camera privata iar in dr. mea am toata increderea. Nasc prin cezariana.
Maryb sigur asta este motivul.(asta a constatat si dr. la mine ieri)

13+ cu 2 louloudakia
Va iubeste mama


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Si eu am probleme cu . Vad ca in ultimul timp daca mananc ciorbe, supe si multe fructe si salate mi-a mai trecut si resusesc sa ies in fiecare zi.

==========
Corina 14+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Nu stiu ce naiba am, ca si ieri si azi m-am trezit cu o durere de muschi ingrozitoare. Ca si cum as fi fost la sala vreo 3 ore si am lucrat intens, asa ma simt. Nu inteleg care e cauza.

==========
Corina 14+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

eee....uitati la ce s-a ajuns.....

bravegirl, draga mea, te rog sa ne spui ce cumparaturi ai facut pentru tine. Pe mine una ma intereseaza, asa ca poti sa-mi spui mie ce ti-ai cumparat. Si iti urez si bafta azi la dr, sigur o sa-ti zica numai de bine, doar ti-a iesit super DT. Te asteptam cu vesti.

catalina, ce ti-a zis dr sa faci pentru picioarele umflate din cauza retinerii apei ? eu stiu ca nu e bine sa retii apa....

maryb 18+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brie spune:

Multumesc frumos catalina. Imi verific mail-ul acum si revin.

18 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherieactiv spune:

morning..

oceanborn, eu iau o cafeluta mica in cana mare,deka,f fierbinte,cu putina spuma , fara lapte,si cu putina apa langa..asta da cosmar..
ce m-am distrat cu clipul!!!!tare tare tare!adevarul adevarat!hahahaha

.....
mary b...trebuie evitate???sa stii ca il mai intreb pe doc ,pt siguranta..stiam ca daca sunt gatite bine..e voie,contin omega etc..sunt usoare..se digera rapid...acum..m-ai bagat in ceatza..stiam ca nu am voie peste crud, aia da,sau carne cruda,yo asa o mancam inainte, foarte in sange..hmmm
..........
catalina...si eu m-am intrebat unde sunt toate fetele/???...nu stiu, poate lucreaza,poate sunt ff ocupate...si nu mai au timp de scris..dar poate ca citesc si ele printre randuri si sunt prezente...adevarul e ca aici se scrie ff mult, greu poti tine pasul..noi ce putem face?de unde sa le iei?? ..intre timp, ne luam si noi una cu alta...mai povestim..etc..
nu vreau sa mai spun ca..poate unele..au renuntat pe parcurs(eu personal am avut o criza ,cateva capitole in urma)..totul e posibil..chiar si asta..e o realitate..




ginger(ve)

Mergi la inceput