Mamici de Noiembrie-Decembrie (40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Fetelor vreau sa va spun ca sunt putin dezamagita. Fiind preocupate sa povestim cata apa am baut si de cate ori am fost la pishu sau cati biscuiti ne-au ramas in stomac ,capitol dupa capitol , am pierdut din vedere absenta multor fete care ne-au fost alaturi de la inceput. S-au bucurat pt noi, au fost ingrijorate pt noi, au fost triste cu noi ,ne-au asteptat sa venim cu vesti...Si uite asa a trecut perioada cea mai riscanta din sarcina noastra. Este adevarat ,brusc au aparut si multe fete noi si ne bucuram ,dar ce s-a intamplat cu cele vechi?Haideti sa aruncam un ochi pe prima pagina la listuta si dupa, un ochi la numele care au mai ramas. Ce s-o fi intamplat? O fi fost magia de inceput a sarcinii? Or fi plictisite de discutiile de aici? Li s-a intamplat ceva rau?
Flori, I_Fotache, Ank si toate celelalte ,unde sunteti fetelor?Si fetele de la care aveam ce invata care intra din ce in ce mai rarut.Oare de ce?
Am fost uimita cand am dat adresa unui site extrem de interesant(este adevarat in lb. engleza dar nu cred ca este o problema), am sugerat chiar sa fie pe prima pagina fiind extrem de important pt toate mamicile, unde gasim raspunsuri la multe intrebari pe care le-am tot vanturat pe aici, dar nu a rezistat in batalia cu subiectul cine reuseste sa bea mai multa apica.
Cam atat am avut de spus ,deaca nu am dreptate scuze.



13+ cu 2 louloudakia
Va iubeste mama


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

neata gagici !!!

va scriu si eu repede acum ca ma apuc de treaba, am cam mult de munca azi, asa ca de inceput de week-end.........

oceanborn, multumim pentru varietatea de cafelute si capuciono si frappeuri.....oooffff....asa as sta acum undeva pe malul marii la o terasa sa savurez un cortado (cortado = cafea cu lapte) si apoi sa stau la plaja si sa ma balacesc in apa.....oooofffff.....dar anul asta facem sacrificii ca avem bebelus

maria_k, multumim de capitol, draguta si atenta ca de obicei si

mai....m-ati innebunit cu crevetii, scoicile si calamarii....imi plac asa de mult, dar aici in romania nu sunt proaspete, sunt congelate....cel mai mult imi plac crevetii, sa-i decortichez si sa-i pap....nici paella nu mai mananc acum, ca am inteles ca fructele de mare trebuie evitate in sarcina....nu mai zic de somom afumat cu paine prajita.....deja m-ati omorat.....aproape ca-mi curg balele....

hai ca ma apuc de munca....bleah.....

maryb 18+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Babyzapi- si eu eram mare amatoare de Mac si KFC. Cand am aflat ca sunt gravi am zis ca renunt, dar cand mi-a fost f rau, SINGURA mancare pe care nu o vomitam era cea de la Mac. Asa ca mai mananc din cand in cand, si tot zic ca o sa renunt. Dar tentatia e mare .
Mirtha- si pe mine ma bata gandul sa merg la aqua gim.

==========
Corina 14+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

catalina sorry nu am fost pe faza. poti sa spui iar site-ul sa-l pun pe prima pagina? pls

Maria

vine bb?


Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Dar Diana pe unde e? Ca parca nu a scris deloc ieri si nici azi...

==========
Corina 14+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo5979 spune:

Perfect de acord cu tine Catalina, s-au ajuns sa se scrie capitole intregi cu chestii care nu sunt importante...care ocupa mult spatiu. Sincer, unde ajungem daca incepem fiecare sa scriem ori de cate ori ducem paharul de apa la gura si de cate ori in consecinta ajungem la baie??? Mai importante sunt alte discutii, cele care erau la inceput atat de constructive, cand ne sustineam una pe cealalta si scriam probleme cu adevarat importante, unde era necesara experienta cuiva care deja trecuta prin asa ceva, cand schimbarile fiziologice si sufleteasti ne puneau in dificultate si intrand pe forum si discutand ajungeam sa ne linistim.
Poate de aceea multe din fetele vechi nu mai intra, poate simt cum simt si eu ca aceasta odisee si-a pierdut semnificativ din farmec, sustinere, atentie si lucruri importante.
Imi pare rau, asta simt si nu am de ce sa ma ascund dupa deget.

Leeloo
17 +

http://good-times.webshots.com/photo/2325209900103252327XHMpwX
http://bd.lilypie.com/KW8up3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brie spune:

Am citit intr-o dunga ceea ce atimai scris sima bucur tare mult ca am citit numai vesti de la f bine in sus.
amalia, esti o mama are curajoasa! Acum iti tin pumnii in continuare pt rezultat.Sigur va fi bine. Iti multumesc ca te-ai gandit la noi.
bravegirl, felicitari pt rezultate bune.
catalina, felicitari pt rezultate bune, pt carucioare diferite!
andreyutza,
otilia,

Sper ca n-am uitat pe cineva, fara suparare!

Noi suntem sub tratament acum. Fetita are streptococul si stafilococul in nas (ii dadea sangerarile), i-au coborat in gat si a facut o ditamai infectia, si in plamani si a determinat o bronsita asmatiforma. Totul s-a intamplat exagerat de repede, in aprox 24 de ore.
Printre toate este si suspecta de parazitoza intestinala, cu toate ca, coproparazitologicul cat si testul de anticorpi anti Giardia i-au iesit negative.
In mare despre asta este vorba, acum are regim alimentar si tratament.
Eu sunt ok.Cand eram mai suparata, atunci bebicul ma lovea mai tare cu piciorusele in burtica si ii simteam prezenta.Zilele astea, am cam "uitat" de bebicul din burtica Ma simt o mama tare rea!!
Am si slabit un Kg si ceva.
Dar, totusi, am si eu o veste buna. Am primit analizele de la Rh (-)NU AM ANTICORPI !!! Stau linistita acum pana pe la 26 de saptamani.

Va imbratisez pe toate.


+18

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

catalina - good point. tocmai de aceea intru o data pe zi sau chiar mai rar. e adevarat, si discutiile despre apa sunt bune, dar nu un capitol intreg. ESTE INDICAT SA BEM CEL PTIN 2 LITRI DE APA PE ZI. PUNCT. suntem aici, intram pe forumul asta sa facem schimb de informatii, sa aflam informatii. lucruri care ne intereseaza.

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miky-ea spune:

catalina2307 si eu nasc la Municipal si voiam sa vad ce parere aveti voi de spital,de medici,de "tratamentul" de acolo...
In speranta ca imi veti impartasi opiniile voastre,va urez o zi minunata!

Graviduta fericita...
http://bd.lilypie.com/6phTp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

dragelor, deschideti voi subiecte interesante......asa este, nici eu nu mai scrim la un moment dat din aceasta cauza, ca nu mai era asa interesanta aceasta odisee....dar daca nimeni nu ridica nici o problema inseamna ca toate fetele sunt ok. Oricum eu zic ca e bine sa mai vorbim si de altceva, nu numai si numai despre sarcina si probleme....

eu cand am avut cate o framantare am spus-o aici si mi s-a si raspuns....

acum am alta framantare....de cateva zile am picioarele umflate dimineata....sa fie din cauza ca retin lichide ???

maryb 18+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput