Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (74)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sanduta spune:

Cand va citesc si vad ca nu dormiti o noapte intreaga imi e asa de mila de voi, stiu ca e foarte obositor, si ziua trebuie sa fiti in forma sa va jucati, sa faceti de mancare si inca multe altele
In legatura cu diversificarea, in special cu mancarea, eu cand vad ca ma enervez, arunc farfuria in chiuveta si gata am incheiat povestea ca daca nu cred ca sunt in stare sa-i bag pe gat. Adevarul e ca eu daca manaca 2 lingurite nu ma stresez stiu ca daca ii e foame manca, inseamna ca nu-i foame si ca la urmatoarea masa sigur v-a manca tot. Intr-un fel il inteleg, nu in fiecare zi poti manca bine.

Azi am fost in vizita la o prietena care are o fetita de 3 saptamani. Si saracuta dupa ce a papat a inceput sa planga si nici cum nu tacea. Atunci ma-m gandit ca daca al meu ar face la fel cred ca as pica de nervi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by Aralia

quote:
Originally posted by bb_yasmi

quote:
Originally posted by Aralia


Ce i-am dat Alexiei din ce am gatit pentru noi este un soi de budinca de dovlecei cu carne de pui, orez, smantana, iaurt, ou, marar si usturoi, chestie care se baga la cuptor

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


POZE
www.youtube.com/watch?v=x9cURJc01dc" target="_blank">De-a busilea...in felul meu!
Copacul De Hartie
Dar din dar se face rai: Ajutati-l pe Stefanel!




mi-ai facut o pofta!!! zi mi si mie cum faci, plssss

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007





Tai carne de pui bucate cam de 2x2cm, le calesc putin in ulei, apoi curat dovlecei, ii tai si pe ei cuburi cam de 1cm, ii arunc peste carnea de pui si in timpul asta fac o zeama/sos din: smantana, iaurt, marar si usturoi tocat, 2-3 linguri de orez, oua cate crezi tu ca sa ingroase sosul. Dau cratita cu dovleceii de pe foc si torn sosul asta peste in asa fel incat sa acopere dovleceii. Daca nu acopera, mai apesi dovleceii[:P]
Asta se da la cuptor cam 1 ora, 1 ora jumate, verifici daca s-a coagulat sosul in mijlocul cratitei, atunci e gata!Pofta bunaaa!

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


POZE
www.youtube.com/watch?v=x9cURJc01dc" target="_blank">De-a busilea...in felul meu!
Copacul De Hartie
Dar din dar se face rai: Ajutati-l pe Stefanel!




yamiii, yamioii o sa fac si eu!! suna tare bine....

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by creem

quote:
Originally posted by ellis


BB, cand prinzi unul(iepure), sa mi-l trimiti mie - vreau doar de camp!

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

http://picasaweb.google.com/mariusadrianalex/6LuniAlessiaALESSIA 6LUNI



Si eu vreau iepure....iamiiii

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007) cu (26.05.2008)

Poze Maria Sofia





nah ca v-am facut pofta de iepure.... va trimit un borcanas daca vreti....

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by Ank83

quote:
Originally posted by bb_yasmi

neata

iasminush vad ca si-a "modificat" putin programul...trezirea la 7.30-8 in fiecare dimi...





... se pregateste fata de sezonul estival sa prinda rasaritul

Ank Raul 17.10.2007
si cu bb2
Poze Raulito
www.top-shop.ro/concurs/index.asp?tn=friendhome&parent=4008570&sid=77776 br / " target="_blank"> excursie Paris




hi hi....de abia astept.....sa prinda rasaritu' cu buna'sa ca eu dorm la ora aia..... mama "puturoasa" ce sunt....asta ca sa nu zic altceva...

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by Aralia

Uite asa am gasit cupilu' acu vreo ora! Si nici nu stiu cand a ajuns, ca eu am lasat-o pe pat! N-a zis nimicutza!!! Sa va uitati si la celelalte poze...

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


POZE
www.youtube.com/watch?v=x9cURJc01dc" target="_blank">De-a busilea...in felul meu!
Copacul De Hartie
Dar din dar se face rai: Ajutati-l pe Stefanel!




wowww super!!!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu azi am facut curat, am spalat geamurile, am facut papa....mi-am permis...ca doar iasmi a fost cu buni la plimbare si la plaja!!!

offf jasmi, ecaterina, imi pare rau pt ca nu va lasa bebei sa dormiti noaptea. va inteleg, primele 4 luni au fost groaznice si pt mine, abia de apoi cand a inceput iasmi sa doarma toata noaptea mi-am revenit!! in legatura cu diversificarea multttaaaaaa rabdare!! nu vrea pe moment incercati peste 5-10 minute sau adaugati ceva atunci care sa schimbe gustul. la noi a mers asa.

ellis imi pare rau pt rezultatul analizelor. bine ca nue si infectie!! pup fata sa treceti repede peste!!

maine seara sa imi tineti pumnii ca am programare la ecografie mamara...
gata.....am facut destul "monolog"....ma retrag!!!

pupici

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Am aparut si eu. Sunt treaza pt ca-l astept pe sotul meu cu mancare de la KFC. Fac tot posibilul sa-mi mentin suncile .

Sunt tare, tare fericita. Azi Matei a facut lucruri noi spre seara cand ne pregateam sa plecam din parc. In primul rand a inceput sa se intoarca si sa se uite dupa copii. Si inainte era f atent la ce se intampla ,dar acum s-a intors cu jumatate de corp ca sa vada un baietel care era pe o bicicleta. De asemenea, in drum spre casa am observat ca sta foarte teapan in carut, fara sa se sprijine. Acasa a stat jumatate de minut in fundulet nesustinut de nimic. De abia asteptam acest moment pt ca mi se parea ciudat ca a luat-o de-a busilea si nu sta deloc in fund (acum sa nu va inchipuiti ca alearga prin casa, ci doar face 2 pasi si pe urma se arunca ca si cum ar plonja in apa ).

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

quote:
Originally posted by Aralia

Uite asa am gasit cupilu' acu vreo ora! Si nici nu stiu cand a ajuns, ca eu am lasat-o pe pat! N-a zis nimicutza!!! Sa va uitati si la celelalte poze...

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


POZE
www.youtube.com/watch?v=x9cURJc01dc" target="_blank">De-a busilea...in felul meu!
Copacul De Hartie
Dar din dar se face rai: Ajutati-l pe Stefanel!




Daca rade inseamna ca nu s-a lovit prea tare! Dar tre sa fii atenta, totusi..chiar daca ai patul asa jos

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007) cu (26.05.2008)

Poze Maria Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

quote:
Originally posted by adelamaria

Jasmin, Miha, si eu tot in clubul asta am fost pana de curand! Am incepput diversificarea la 4 luni jumate si abia de vreo 10 zile (maxim) a inceput si pitica sa pape ceva ceva...Tot asa, cand s-o diversific, ea s-a indragostit de tzitzi. Ar fi supt non-stop! Eu cred ca ne si simt...parerea mea...Si tot cu crize, dat peste mana, sucit capul, scuipat...Gatit supe, piureuri, facut fructe, cumparat cereale...n-aveam timp nici sa merg la baie...ca doar eram in diversificare!!!...Si ea...nici gand sa pape! I-am mai bagat si cu sila de vreo 2 ori pe gat, recunosc...ma lasasera nervii! Sa nu faceti ca mine! Plecati, iesiti din camera, respirati adanc, loviti o perna...Numai eu stiu cat am plans si cat de frustrant era totul!!
Dar acum e mai bine! Nu papa suficient, da' macar papa....
Nici eu nu dorm noaptea...Asa ca...daca va ajuta cu ceva...macar nu sunteti singurele...Dar o sa treaca si perioada asta!...(vin altele!:)))

Ade, mami de Ilana
http://www.ilanaandreea.blogspot.com/



Multumim mult de incurajari...simt ca nu mai pot cateodata!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007) cu (26.05.2008)

Poze Maria Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

eu azi am facut curat, am spalat geamurile, am facut papa....mi-am permis...ca doar iasmi a fost cu buni la plimbare si la plaja!!!

offf jasmi, ecaterina, imi pare rau pt ca nu va lasa bebei sa dormiti noaptea. va inteleg, primele 4 luni au fost groaznice si pt mine, abia de apoi cand a inceput iasmi sa doarma toata noaptea mi-am revenit!! in legatura cu diversificarea multttaaaaaa rabdare!! nu vrea pe moment incercati peste 5-10 minute sau adaugati ceva atunci care sa schimbe gustul. la noi a mers asa.

ellis imi pare rau pt rezultatul analizelor. bine ca nue si infectie!! pup fata sa treceti repede peste!!

maine seara sa imi tineti pumnii ca am programare la ecografie mamara...
gata.....am facut destul "monolog"....ma retrag!!!

pupici

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007





Tinem pumnii...dar ce tre sa faci eho mamar, ai probleme? Sper sa nu!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007) cu (26.05.2008)

Poze Maria Sofia

Mergi la inceput