Mamici norocoase de sept-oct 2008 (69)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Fetelor subiectul - Despre epidurala a fost mutat la capitolul Naterea unei Stele.
Daca sunteti interesate despre aceasta procedura puteti accesa link-ul http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=122076&whichpage=5 .

Mirtha 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

alinush facem galerie pentru eco


21+ - posibil baietel

Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Laureta vreau sa creasca ca sa aiba puiutul loc de joaca. Cand ma gandesc cum sta acolo inghesuita, saracuta de ea. Yeap, si Carla sughite, si ieri a avut doua reprize de aproximativ 15 minute. E tare amuzant sa mi-o inchipui cu mutrisoara ei dulce inghitind lichid amniotic si sughitand .
Ai grija cu mutatul, nu te obosi prea tare, sper ca nu tu cari cutiile dintr-un birou in altul

Nusha, hmmm...snitzel

Angelynna

O burtica mititica

26+ Carla Alexandra
Atat a mai ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

nusha: sper ca snitelul ala il intorci in gura
laureta: ti pup si eu! spor la treaba!

plec ca-mi vine romtelecomul sa-mi instaleze tehnica, poate intru de acasa sa fac o proba

Vasile
19+

bibinika
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Neata burtici dragi!!!!
Acum ne-am trezit si noi si bineinteles primul lucru hop la calculator sa vedem ce mai fac fetele...
Am vazut ca discutati despre indemnizatia de maternitate si demult aveam si eu o intrebare dar tot uitam de ea deh, un singur neuron functional: am si eu o problema daca e vorba de ultimele 12 luni inainte de nastere o sa prind si eu probabil o luna sau 2 in care am lucrat doar cu jumate de norma.Spuneti-mi va rog daca conteaza ca eu m-am uitat chiar acum in cartea de munca si am vazut ca in perioada mai-septembrie 2007 am jumate de norma trecuta iar apoi septembrie-prezent e norma intreaga.E ok asa am dreptul la indemnizatie sau nu?
Nici nu stiu unde sa mainteresez dar sper ca voi imi puteti spune.


Diana
27+ mamica fericita de ANDREI EDUARD
AMR putin pana sa ne vedem minunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Anca eu nu car nimiiiiic, doamne fereste. Dar macar tb sa pun in cutii ce am eu prin birou meu. Bibliorafturi acte etc etc, aplecat de 1000 de ori . Fac pauze da tot se simte.






Poze


Laureta bb2si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

quote:
Originally posted by dyanira

Neata burtici dragi!!!!
Acum ne-am trezit si noi si bineinteles primul lucru hop la calculator sa vedem ce mai fac fetele...
Am vazut ca discutati despre indemnizatia de maternitate si demult aveam si eu o intrebare dar tot uitam de ea deh, un singur neuron functional: am si eu o problema daca e vorba de ultimele 12 luni inainte de nastere o sa prind si eu probabil o luna sau 2 in care am lucrat doar cu jumate de norma.Spuneti-mi va rog daca conteaza ca eu m-am uitat chiar acum in cartea de munca si am vazut ca in perioada mai-septembrie 2007 am jumate de norma trecuta iar apoi septembrie-prezent e norma intreaga.E ok asa am dreptul la indemnizatie sau nu?
Nici nu stiu unde sa mainteresez dar sper ca voi imi puteti spune.


Diana
27+ mamica fericita de ANDREI EDUARD
AMR putin pana sa ne vedem minunea





Diana eu zic ca primesti. Pentru siguranta poti sa i trimit un PM lui marius.



Poze


Laureta bb2si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Dyanira din pacate nu vei beneficia de indemnizatie. Doar 2 mil vei lua in loc de 8
Eu voi avea 10 luni inainte de natere plus ce am mai lucrat inainte si tot nu o pot lua...
Legea spune spune ca trebuie sa ai 12 luni anterior nasterii nu cu pauze .....

Valentina 21 +

Asa creste gandacelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Scuze dya , am citit gresit. Dca din sept lucrezi sigur ca vei lua... Sorry pt raspunsul anterior...

Valentina 21 +

Asa creste gandacelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

quote:
Originally posted by dyanira

Neata burtici dragi!!!!
Acum ne-am trezit si noi si bineinteles primul lucru hop la calculator sa vedem ce mai fac fetele...
Am vazut ca discutati despre indemnizatia de maternitate si demult aveam si eu o intrebare dar tot uitam de ea deh, un singur neuron functional: am si eu o problema daca e vorba de ultimele 12 luni inainte de nastere o sa prind si eu probabil o luna sau 2 in care am lucrat doar cu jumate de norma.Spuneti-mi va rog daca conteaza ca eu m-am uitat chiar acum in cartea de munca si am vazut ca in perioada mai-septembrie 2007 am jumate de norma trecuta iar apoi septembrie-prezent e norma intreaga.E ok asa am dreptul la indemnizatie sau nu?
Nici nu stiu unde sa mainteresez dar sper ca voi imi puteti spune.


Diana
27+ mamica fericita de ANDREI EDUARD
AMR putin pana sa ne vedem minunea





Ma gandesc ca artrebui sa beneficiezi pentru ca ai inregistrate venituri...cel mai bine ar fi daca ai putea sa dai o fuga pana la casa de pensii sau sa vb cu contabilul societatii unde lucrezi.

21+ - posibil baietel

Bebe

Mergi la inceput