Mamici norocoase de sept-oct 2008 (69)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

quote:
Originally posted by anca81

Laureta vreau sa creasca ca sa aiba puiutul loc de joaca. Cand ma gandesc cum sta acolo inghesuita, saracuta de ea. Yeap, si Carla sughite, si ieri a avut doua reprize de aproximativ 15 minute. E tare amuzant sa mi-o inchipui cu mutrisoara ei dulce inghitind lichid amniotic si sughitand .
Ai grija cu mutatul, nu te obosi prea tare, sper ca nu tu cari cutiile dintr-un birou in altul

Nusha, hmmm...snitzel

Angelynna

O burtica mititica

26+ Carla Alexandra
Atat a mai ramas




Te ...stau ca pe ace pentru ziua de maine.

21+ - posibil baietel

Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

quote:
Originally posted by laureta

quote:
Originally posted by dyanira

Neata burtici dragi!!!!
Acum ne-am trezit si noi si bineinteles primul lucru hop la calculator sa vedem ce mai fac fetele...
Am vazut ca discutati despre indemnizatia de maternitate si demult aveam si eu o intrebare dar tot uitam de ea deh, un singur neuron functional: am si eu o problema daca e vorba de ultimele 12 luni inainte de nastere o sa prind si eu probabil o luna sau 2 in care am lucrat doar cu jumate de norma.Spuneti-mi va rog daca conteaza ca eu m-am uitat chiar acum in cartea de munca si am vazut ca in perioada mai-septembrie 2007 am jumate de norma trecuta iar apoi septembrie-prezent e norma intreaga.E ok asa am dreptul la indemnizatie sau nu?
Nici nu stiu unde sa mainteresez dar sper ca voi imi puteti spune.


Diana
27+ mamica fericita de ANDREI EDUARD
AMR putin pana sa ne vedem minunea





Diana eu zic ca primesti. Pentru siguranta poti sa i trimit un PM lui marius.



Poze


Laureta bb2si galusca Inisa(10 iunie 2004)



Lauretta cui sa trimit un PM?Te rog raspunde-mi ca sunt tare curioasa sa aflu.
Babytza eu nu am avut intrerupere pe cartea de munca doar ca am avut 4 luni pana la 1 sept 2007 cu jumate de norma.Chiar m-ati speriat daca nu voi beneficia de maternitate mi s-a parea tare nedrept

Diana
27+ mamica fericita de ANDREI EDUARD
AMR putin pana sa ne vedem minunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

pe adeverinta eliberata de la serviciu se trece doat stagiul de cotizare(perioada) si data la care expira cele 42 zile de concediu postnatal obligatoriu dupa sarcina. Nu se scrie nici o suma, deci beneficiezi in mod sigur de indemnizatie


bibinik joaca tontoroiul pe colul meu si eu ma simt minunat

Vasile
19+

bibinika
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Diana i trimiti PM userului marius(el e jurist si poate sa iti dea un raspuns avizat).
Dar eu zic ca primesti fiind ca nu conteaza orele lucrate (tu ai contribuit), conteaza doar sa nu ai intreruperi. Eu sunt sigura ca primesti oricum




Poze


Laureta bb2si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

quote:
Originally posted by anca81

Laureta vreau sa creasca ca sa aiba puiutul loc de joaca. Cand ma gandesc cum sta acolo inghesuita, saracuta de ea. Yeap, si Carla sughite, si ieri a avut doua reprize de aproximativ 15 minute. E tare amuzant sa mi-o inchipui cu mutrisoara ei dulce inghitind lichid amniotic si sughitand .
Ai grija cu mutatul, nu te obosi prea tare, sper ca nu tu cari cutiile dintr-un birou in altul

Nusha, hmmm...snitzel

Angelynna

O burtica mititica

26+ Carla Alexandra
Atat a mai ramas



Anca cum iti dai seama ca sughite? ca eu nu stiu ce ar trebui sa simt.

Musette eu vin cu siguranta si mai aduc inca o graviduta cu mine.
Ne vedem la fara un sfert in fata la Ase.

24+ Mami fericita de Irina Alexandra

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

quote:
Originally posted by dyanira

Neata burtici dragi!!!!
Acum ne-am trezit si noi si bineinteles primul lucru hop la calculator sa vedem ce mai fac fetele...
Am vazut ca discutati despre indemnizatia de maternitate si demult aveam si eu o intrebare dar tot uitam de ea deh, un singur neuron functional: am si eu o problema daca e vorba de ultimele 12 luni inainte de nastere o sa prind si eu probabil o luna sau 2 in care am lucrat doar cu jumate de norma.Spuneti-mi va rog daca conteaza ca eu m-am uitat chiar acum in cartea de munca si am vazut ca in perioada mai-septembrie 2007 am jumate de norma trecuta iar apoi septembrie-prezent e norma intreaga.E ok asa am dreptul la indemnizatie sau nu?
Nici nu stiu unde sa mainteresez dar sper ca voi imi puteti spune.


Diana
27+ mamica fericita de ANDREI EDUARD
AMR putin pana sa ne vedem minunea





Diana din cate am citit eu prin diverse legi se iau in considerare ca fiind perioade de cotizatie si lunile cu jumatate de norma. Asa ca fii linistita ca vei lua indemnizatia.

24+ Mami fericita de Irina Alexandra

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Ola, mujeres!

Io fusei la doc, cu rezultatele analizelor, d-astea uzuale: glicemie, calcemie, urocultura, etc. Cica is perfecte pentru starea mea de gravidenie. Da' abia asteapta sa-mi puna pe bebelina in brate, ca numa' emotii i-am dat, sa scape de mine... hihihii. Acu' ceva emotii mi-a dat ea mie, ca cica la sfarsitul lui august ar trebui sa plece cateva zile, inca nu stie exact. Si tre sa tin picioarele bine stranse pana in sapt. 36, ca altfel nu ma primesc la Euroclinic. Si luni am programare la o eco doppler, sa mai vedem IR-urile, ca erau cam mari ultima oara.
Gagics, incerc sa ajung maine la fara 15 in fata la ASE.

P.S. Azi sau maine primesc masina de facut paine... hihihi, abia astept. Ma duc sa conspectez retete.

_
Our future determines our past
Fasolica de S27+
Fasolica eco 1 22S
Fasolica eco 2 22S
Fasolica eco 3 22S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Am trimis un PM lui Marius sper sa ma lamureasca.
Clausi eu gandeam la fel ca nu conteaza cu ce suma ai contribuit important e sa nu ai intrerupere dar unele fete m-au nelinistit, ar fi rau s anu primesc mai ales ca eu imi facusem deja planul sa stau 2 ani acasa dar daca nu voi primi va trebui sa ma mai gandesc.

Diana
27+ mamica fericita de ANDREI EDUARD
AMR putin pana sa ne vedem minunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

July,
la cine mergi la Euroclinic?

22+
bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Clau_geo, cand sughite pitica simti niste lovituri ritmice si regulate, de mica intensitate, asemanator cu bataile unei inimioare. Sughitul e normal la bb-i in perioada asta a sarcinii si tare amuzant!

O burtica mititica

26+ Carla Alexandra
Atat a mai ramas

Mergi la inceput