Mamici norocoase de sept-oct 2008 (69)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

EVA cum a fost la echo ? Nu ne dai nici un indiciu ?
Bafta mamicilor care au astazi echo !!!!!!

Valentina 21 +

Asa creste gandacelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Ii dau dreptate lui Babytza, ai un talent deosebit de a scrie frumos si amuzant.


Am ajuns intr-un bun sfarsit la birou...asta dupa ce am mers 2 statii pe jos, am lasat actele pentru o stampila..problema este ca in autobuz nu ma simt deloc bine, de la caldura sau alte mirosuri. Sper sa o mai duc macar un timp asa, daca nu apelam la concediu medical.

Cat despre ziua de maine, sunt atat de emotionata...ufffff



21+ - posibil baietel

Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

sper sa se misthe bine majoretele astea, ca doar sunt pentru baietelul Alinushcai
alinusca
alinusca
alinusca
alinusca

Vasile
19+

bibinika
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Angelynna am fost la casa de pensii sa ma interesez daca pot sa platesc retroactiv.... NU SE POATE....
Se uita aia la mine de parca eram nebuna...Ca e caz penal ce incerc sa fac .... Si i-am spus ca nu am pus decat o intrebare.... Mi-a explicat ca daca aveam pe perioada aia contract de colaborare as fi putu sa platesc..deci ceva ceva stiam eu. Eu am mai lucrat cu contract de colaborare dar nu in lunile de care am nevoie...Din pacate. Eee asta este, o sa luam doar 2 mil. Dar imi pare rau ca nu beneficiez de banii astia pentru ca am lucrat mult timp si ma oftic ca nu se cumuleaza... E o tampenie de lege. Pacat...

Valentina 21 +

Asa creste gandacelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piersicutza spune:

Buna dimineata la toate fetele

Felicic atata m-ai facut sa rad, si nu numai, chiar imi place stilul tau de a scrie. Scrie-ne mai des ca e o delectare

Muuh, aseara dupa ce mi-am pus problema daca ecograful dauneaza fatului, am inceput sa studiez pe net. Si nu stiu daca a fost bine caci am gasit tot felul de articole pro si contra. Multi spun ca nu dauneaza dar asa cum spui si tu, nu prea dau exemple de studii. Altii spun ca dauneaza si ei tocmai ca dau exemple din rezultatele studiilor. In cele mai multe studii (pe soricei) s-a constatat ca mor celule din organism. Mi-am listat unele articole si le-am citit seara in pat si foarte rau am facut ca am visat urat. Ce mi-a ramas dintr-unul este "extrem de periculos este ecografia intravaginala facuta chiar la inceputul sarcinii in perioada de dezvoltare a embrionului." Se spune ca aceasta nici macar nu ar fi necesara deoarece exista si alte metode de stabilire daca esti sau nu insarcinata. Am mai retinut un lucru: in timp ce in industria farmaceutica fiecare medicament trebuie testat impotriva reactiilor adverse, la ecografia in timpul sarcinii nu se face asa ceva. Evident, pot spune ca articolul era putin subiectiv, dar cu toate astea tot m-a pus pe ganduri. Il cred pe tatal tau, Dumnezeu sa-l ierte, si sper ca aparatele au mai evoluat dar evolutie inseamna si radiatii mai mari, constatam asta si la telefoanele mobile. Chiar medicul meu mi-a spus ca un ecograf mai performant inseamna o frecventa mai ridicata.
Imi cer scuze, nu vreau sa sperii pe absolut nimeni, eu doar am relatat putin din cele citite.

pe toate fara exceptie


21+

Piersicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

alinushca fetele cu intilneala, sa ne aduceti poze.

alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

oauuu salutare!!! dar cum de nu zumzaiti?? ce bine e sa intri si sa n-ai mult de citit

eva unde esti mama?intra si da-ne detalii despre luca ca stam cu sufletul la gura

stau prin zona, ma mai duc si pe la bucatarie sa mai intorc un snitel dar va urmaresc

edit: acum m-am prins si eu ca merge azi alinush la dr, bafta!!! sa te intorci cu vesti din cele mai bune !!!



20+ DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Fetele, am vb cu Eva, e totul in regula iar bebe Luca e sanatos si jucaus. E tare ocupata cu mutatul si va intra pe forum cand are putin timp.

O burtica mititica

26+ Carla Alexandra
Atat a mai ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Buna fetili.
Noi suntem in mutare la birou in alt sediu si e o nebunie aici. A facut doua colete si deja gafai

Nu stiu cine intreba de niste miscari la burtica ca batai de inimioara, alea inseamna ca bb sughita

Ce as vrea si eu sa viiiin la intalaneala dar n am cum sa plec la ora aia

felicic ti pup, esti vesela si radiezi energie pozitiva

ancule pupam burtica, a crescuuut sa sti

eva pe unde umbli? sper ca sunteti bine




Poze


Laureta bb2si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

quote:
Originally posted by babytza

Angelynna am fost la casa de pensii sa ma interesez daca pot sa platesc retroactiv.... NU SE POATE....
Se uita aia la mine de parca eram nebuna...Ca e caz penal ce incerc sa fac .... Si i-am spus ca nu am pus decat o intrebare.... Mi-a explicat ca daca aveam pe perioada aia contract de colaborare as fi putu sa platesc..deci ceva ceva stiam eu. Eu am mai lucrat cu contract de colaborare dar nu in lunile de care am nevoie...Din pacate. Eee asta este, o sa luam doar 2 mil. Dar imi pare rau ca nu beneficiez de banii astia pentru ca am lucrat mult timp si ma oftic ca nu se cumuleaza... E o tampenie de lege. Pacat...

Valentina 21 +

Asa creste gandacelul nostru



Asta este...si eu sunt indignata dar pana la urma nu tre sa ma mai enervez.
Pana acum legea asta era cu 10 luni din 12, acum 12 din 12...



21+ - posibil baietel

Bebe

Mergi la inceput