Colectia de toamna-iarna 2005 (198)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ieri dupa ce am venit acasa cu fetele de mana si incarcata de plase din piata (cam asta mi se intampla zilnic de cand cu sezonul de capsuni, rosii, etc samd) si am facut o tona de treaba zic: ia sa ma relaxez nitel la comp. N-abeam net

Revin azi, mai tarziu.
Doar ceva, sa nu-mi uit vorba:

mandy nu trebuie sa-ti faci probleme cu intratul in apa in Croatia; din 12 iulie cand am fost noi in 2005 era foarte calda. Asta pt ca de-a lungul coastei e plin de insulite care fac ca marea sa fie foarte linistita. Nefiind valuri, apa se incalzeste langa mal.
In unele statiuni sunt plaje mici, cu copaci; poti sta pe plaja la umbra copacilor sau la soare, cum ai chef.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

si eu mi-am propus o cura de cireso-capsuni la tot familionul, mai e greu e insa cu ajunsul la piata.
AM pus si eu poze de mai la semnatura

Maria (29.11.2005), Stefan (31.10.2007) si Ioana

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an

Mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

IOANA Maria ta, imi pare fooooarte inalta in poze. de frumoasa..ce sa mai zis, faina rau
si de fi'tu...zicii ca-i fata, zau asa. si grasut....Alex a mai dat jos si-mi pare taare schilod pe langa Stefan al tau.


DORDIA nu-s deloc eroina. poate m-as considera mai "cool" daca as reusi sa nu tip si sa nu-l ating pe Vlad. (de 2 zile suntem iara la "ora" de luat cu dragaleli si linguseli si vad ca se da pe brazda, urla putin mai putin)
dar mi-e ciuda rau pe mine ca nu-mi pastrez calmul si ma apuca tipatul. nu neaparat la ei, ci asa...la general.

CAMELIA....are Dariuca niste gene...si ochii...imi place, imi place, imi place.

CATUTZA eu parca as incerca sa-l dau la cresa si apoi la gradi cand face 3 ani, am vb cu directoarea si mi-a zis ca-s copii care nu se adapteaza si sunt retrasi asa ca mai raman locuri libere.
mi-am adus ieri aminte ca tu m-ai intrebat la un moment dat de ELA, nu? nu ma certa, dar sunt dusa rau cu pluta.
sunt bine, cu serviciul toata saptamana, tooot pleaca in delegatii...in weekeend ba acasa, ba prin tara la specializari, seminarii...
e cam naspa ca nu se inteleg copiii nostri sa stea impreuna.
adica Vlad este rau, nu-i da Dariei jucarii, o bate daca vrea si ea sa-l impinga cu tricicleta...so ne vedem cam rarut.


LAVI eu cand aud de facut treaba si apoi si relazare...cum puteti mama?
acum de ex dorm pruncii mei. eu nu pot face galagie ca "musiu" Alex se trezeste imediat. asa ca stau la calc.
si treaba am gramada.
voi, cele care mai faceti si treaba sunteti super femei. serios.


Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitic-03 spune:

Buna ziua la mamici !!
Incerc sa bag un mesaj rapid pina nu se trezesc `iezii`.
Joy:stiu sigur ca se-nghesuie lumea acum tare, dar dupa max 1 luna de la inceperea gradinitei se elibereaza aprox 30% din locuri(fie nu se adapteaza, fie sunt sensibili si se imbolnavesc repede si renunta parintii).Eu vreau sa stau cu amandoi acasa si sa-i dau impreuna in sept 2009(cind face fata 2 ani) la particulara si la program scurt-pina la 13-14,00;si asta pt ca Tudor e rusinos=nu cere unei pers straine apa, caca, nu maninca singur(v-am zis ca alergat, doar), etc
Diana: eu credeam ca inca mai locuiesti pe Decebal!!Aveti parculete multe in zona cu locuri de joaca d`alea moderne.
Lavi:cum scrii tu de apa si de insule...parca sunt pe un vapor si merge leganindu-se pe valuri..........a nu e!!e Tudor care ma trage de pantaloni sa-l duc la baie
A propos de vaccinuri, nu v-am spus ca atunci cind am nascut-o pe Flavia (la Cantacuzino) , nu existau vaccinurile care se fac la 24 si 48 h dupa nastere(anti tbc si anti hepatita ) asa dar m-au chemat cu fata peste 2 sapt, mi-a vaccinat-o numai cu anti tbc ca celalalt nu era ,intr-o camaruta unde se facea externarea si unde isi vad doctorii de acolo pacienti din afara spitalului . Toate bune si frumoase in urmatoarea sapt amindoi copiii RUJEOLA!Trebuie sa specific ca copiii nu erau scosi nicaieri de cand nascusem!Tudor la 1 an si 4 luni priorixul facut!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitic-03 spune:

am facut-o pe ca-co...
JOY:si eu am aceeasi problema cu tipatul, dar iese involuntar(ex: cind vad ca Flavia merge d`abuselea prin casa si Tudor incearca sa urce in carca ei sa joace :"calu` !"si eu sunt la 4-5 m de ei, sau cind ma duc si eu ca omul la wc si dupa zeci de sec vin si-l gasesc pe Tudor la ea in tzarc si ea scrisa pe fata cu creta rosie!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

PITIC nu-mi da mana de gradi particulara nici macat pt unu, dar pt amandoi....
si eu sper sa gasesc ceva ceva locuri mai spre sf anului.

cu vaccinul mi-aduc aminte ca parca ai zis ceva. ca dr mea mi-a zis ca s-a dus sa vada un copilas nou-nascut si mama'sa i-a zis ca-i nevaccinat si dr nu-i venea sa creada ca i-a dat drumu din spital fara vaccin.
tot la Cantacuzino nascuse.
si i-am zis dr ca am mai auzit la cineva asta si ca-i adevarat.

Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Dordia nu mai tin minte, care parc e mai aproape de tine - IOR sau Titan? As vrea sa ne vedem in weekend.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Joy , din fericire am luat ieri legatura cu Ela , am vorbit putin cu ea. Multumesc mult oricum eu zic ca daca il dai pe Vlad la cresa sa il lasi acolo tot anul daca tot se acomodeaza.

Noi am scapat de pampers si noaptea de 2 saptamani, sa scapat pe ea o singura data, dar putin .A inceput sa planga si cand am pus-o la olitza a facut acolo, cred ca nu sa putut trezi la timp. Eu sunt stresata rau ca daca plec la mare sa nu faca acolo in pat sa ude salteaua. Acasa ii pun pe pat (sub cearceaf) pleduri absorbante de la Happy , sunt bune dar daca se agita noaptea in pat se muta din loc...intelegeti voi. Sper sa nu ne facem de kko pe acolo.
In concluzie abia astept sa plecam, am facut deja lista cu bagajul, ma stesez cu vremea, cu apa sa fie calda...




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Intru sa ma plang nitel.
Sotului meu i-a casunat sa mergem la mare...la Marea noastra. Nu stiu ce l-a apucat,zice ca e prea departe Croatia sa mergem cu masina. Eventual cu avionul, dar acolo zic eu pas, pentru ca mi-e frica cu avionul. Colac peste pupaza a gasit nu stiu ce pensiune de 3 stele chiar pe plaja si vrea musai acolo. Degeaba ii explic ca pe plaja o sa fie chefuri toata noaptea. Sunt suparat rau. Ma duc sa googalesc un pic sa vad totusi ce oferte sunt pe Litoral-mai normale.
Oricum nu vreau sa stam mai mult de 5-6 zile pentru ca nu prea rezist la soare. In partea a doua a concediului mergem in Ungaria. Si de la mare pana acolo sunt vreo 1000 km...ce sa mai zic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Cami, Catutza, pozele de la Dorna sunt in apartul de fotografiat, habar nu am sa le descarc , astept sa o faca sotul apoi pun un link. Cu concediul lucrurile nu merg tare bine, vedeti postarea mea de mai sus.
Cami, frumusica foc nora mea.Sa ai grija sa nu o peteasca altii.
Joy, ce treaba nasoala cu gradi.Dar sa stii ca si aici la Dej, unde totusi nu sunt atatia copii, s-au facut inscrierile cu un an inainte. Eu am avut noroc cu vara-mea care e educatoare.
De vaccinuri nu stiu ce sa zic..noi am facut schema de stat, altceva nimic. Cel pentru meningita m-ar tenta...ca am trecut printr-o meningita la 3 ani si din pacate mi-a afectat vederea.

Kriszti a inceput sa se ceara la pisu si la kk. Toata ziua sta in chilotei, chiar daca de multe ori noaptea se trezeste si se cere la baie, sau daca nu s-a cerut dar dimi a avut pampersul gol, parca totusi nu l-as lasa fara pampers peste noapte. Totusi cand il scot la plimbare in oras ii pun pampers. Mi-e frica sa nu il apuce in oras sa faca kk, ca ce drac' ma fac cu el.

Mergi la inceput