Colectia de toamna-iarna 2005 (198)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

mandy m-am uitat acum pe viamichelin, de la Budapesta la Rieka (in Croatia, oras mai mare langa Opatija) sunt 512 km, din care 455 pe autostrada
Ca sa nu mai vorbim ca sunt mult mai civilizati ca ai nostri, politicosi, e curat si frumos.

Nici nu mai stiu la ce trebuia sa raspund si la ce nu.
Cu gradi a ramas pe octombrie, ca nu poate sa-mi primeasca dosarul acum ca nu va avea 3 ani impliniti la 15 septembrie si i-e frica de controale in perioada inceputului de an scolar. Si nu m-am dus cu mana goala . Sper sa se rezolve totusi in toamna. Oricum va trebui s-o mai pastrez pe tanti bona; de fapt ma hotarasem s-o pastrez de backup, ce naiba sa fac!?

Ina cum te mai simti, cate saptamani ar mai fi?
mara dar tu nenicule, cum te mai simti cu starile de rau?

pitic salutam revenirea pe forum!

Noki admirat poze. Cine e cealalta domnisorica cu care ati fost in parc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Pai da Lavi, asta ziceam si eu scumpului meu sot...de la Dej la mare sunt vreo 700 km, iar de la mare la Baja unde mergem noi in Ungaria mai sunt vreo 1000 km. Iar din Dej pana la Rijeka vreo 975 km. No comment. O sa mai fac niste munca de convingere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

mandy acum si daca mergeti si el nu prea vrea si gaseste nod in papura tot timpul si stramba din nas la te miri ce....
Asa a fost o prietena in Bulgaria la AI dupa ce anul precedent au fost in Turcia. Sotul ei a fost de acord, chiar el a venit cu ideea dar la fata locului a fost dezamagit ca nu e la fel AI-ul ca la turci asa ca a stat toata vacanta in camera, n-a iesit la plaja deloc Zice prietena mea ca noroc ca a fost cu fetita si se distrau amandoua ca altfel ar fi luat-o depresia

Dar la tine alta e situatia. Daca mergeti in Croatia, puteti merge la plaja de dimineata si dupa amiaza-seara sa va plimbati in cate un orasel de-al lor vechi si pitoresc, cu strazi inguste pavate cu piatra, ceea ce la noi nu gasesti. De-asta am propus eu Icici, ca pe o raza de 50 km sa zic sunt o gramad de orasele din astea, locuri faine de plimbat. Ca sa nu mai vorbim de flora mediteraneana, copacii plini de flori mov/roz, palmieri, etc. E cu totul altceva decat la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Lavi, asa de frumos descrii Croatia, ca mai ai un pic si ma convingi si pe mine !!!
Cealalta domnisoara din pozele Andrei e Daria de Mimi_dummy!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

mandy, ca sa eviti problemele cu kk in oras, iei un pampers la tine si i-l pui cand ii vine sa faca. De-acum se si incalzeste tare si cred ca o sa prefere sa stea in chilotei. Pune-ti si tu sotul sa citeasca niste forumuri pro si contra mare locala vis-a-vis de Croatia,, de ex si-o sa se convinga singur.

Maria (29.11.2005), Stefan (31.10.2007) si Ioana

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an

Mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

helou

fetelor...ce ati patit???? pe unde umblati ma rog?

Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

cami

kk in oras fara pampers - mi s-a intamplat f rar cu Silviuta, de vreo 2 sau 3 ori. Puneam un servetel pe jos si o puneam sa faca pe el. Apoi aruncam produsul la cos. Naspa, dar nu prea ai ce face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Lavi , Am intrebat la ARGAF, de asigurari, ne-a zis ca ne costa 14RON pe o saptamana/pers, asigurarea fiind de 10 000E. Mi sa parut cam putin dar tipul a zis ca e tara limitrofa si ca daia e asa putin. A zis ca 10 000 e maxim ca plafon , tu stii ceva de treaba asta?




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

catutza eu fac de regula asigurarile la Asiban pt ca ei le fac printr-o firma mare internationala de asigurari, Coris: http://www.coris-uk.co.uk/
Un alt motiv pt care le fac la Asiban este ca au o agentie langa mine
Nu stiu daca difera plafoanele de la tara la tara, nu mai stiu de cand am fost in Bulgaria anul trecut si nici daca am avut asigurare .
Pt Spania, plafoanele erau de 5000, 30.000 si 50.000.
Mai multe nu stiu, imi pare tare rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Croatia: link pt cazari private: (probabil e o agentie)
http://www.adriatica.net/private/main_en.htm

Poti sa cauti dupa zona:
Istria e peninsula Istria, chiar langa Italia.
Kvarner e golful Kvarner, de la Opatija in nord pana pe la Zadar.
Iar Daltatia e de la Zadar in sud.

Mergi la inceput