Colectia de toamna-iarna 2005 (198)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Neata, neata

Pauza de DC...de dimineata bucataresc de zor, mi-a venit si alpinistul sa-mi repare balconul pe exterior, e un adevarat spectacol jos in fata blocului, zeci de babe si mosi, fac diverse supozitii si emit diverse pareri...se arunca, nu se arunca/ e nebun/ cheama politia, etc.

Dar sa revenim..a facut cineva PREVENAR la copil??????? M-a sunat dr mai devreme sa vin maine sa i-l fac si nu stiu la ce sa ma astept ca reactii.

Fug, revin mai incolo

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Madau, eu nu i-am mai facut niciun vaccin de la 1 an (acela a fost ultimul)...
Am gasit aici discutii si www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/Prevenar/H-323-PI-ro.pdf" target="_blank"> aici prospect.
Eu sunt total bulversata cu vaccinurile astea; nu stiu daca sa-i mai fac sau nu altceva fata de schema obligatorie. Ma tot framantam intr-un timp cu cel impotriva meningitei, insa am auzit cum ca nu acopera toate tulpinile (ca ar acoperi numai tulpini mai rare, care oricum nu se fac - pe la diversi medici am auzit, iar in pediatra ei nu am incredere)... Voi ce ati hotarat, il faceti pe asta ? Sau l-a facut cineva?
Ma mai gandeam la cel impotriva Hepatitei A , dar iar n-am luat nicio decizie, suntem in stand-by !


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Buna!

Mandy , ceva poze nu ne arati de la Vtra Dornei? eu nu am ajuns inca acolo si mi-ar place sa vad cum e pe acolo. Lasa ca mai aveti timp sa va hotarati cu vacanta abia a inceput vara

Camy , multumesc de urari mama ma nascut la 23 de ani nici prea devreme nici prea tarziu zic eu, ma bucur mult ca am mama tanara pacat ca nu e langa mine ca sa ma ajute mai mult cu fata, dar asta e viata nu le putem avea pe toate asa cum am vrea noi. Am vazut pozele cu Dariuca si e o scumpa, are ochii mari si experesivi, i-mi place mult de ea

Mada , nu stiu nimic de vaccin, daca aflii mai multe spune-ne si noua. Tare faza cu masii si babele din fatza blocului!




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

sal!

sunt foarte pe fuga, am intrat sa strig de bucurie ca fii-mea nu mai are scutec decat noaptea, am lasat sa traca o saptamana sa vad cum evoleaza si declar ca sunt superr happy. va pup s-a trezit matei.
si inca ceva, romanul nu se dezbara de comportament comunist...ma refer la inscrierile de la gradi unde oamenii stau de aseara de la 10 cand se pot face inscrieri 10 zile , eu sper sa fie admisa alexia( de la varsta se trage), maine merg sa depun dosrul azi nu m-am batut cu nebunii,
o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

nicic macar nu mni-a primit dosarul pt Vlad la gradinita. maine incerc la alta si poimaine la alta.
unde am fost azi erau 40 locuri libere pt grupele mici si cand am plecat eu pe lista erau 56 persoane. so...va dati seama ce misto este.

a fost ca la balamuc, cu amandoi dupa mine, Vlad nu l-a lasat pe Alex in carut, asta saracu era lesinat de somn dar nu vroia sa adoarma in brate....Vlad plangea sa-l iau si pe el in brate dar sa nu-l las pe Alex in caruta...


Alex a dormit o ora afara, dupa ce l-am convins pe Vlad sa-l lase in carut, acum bineinteles ca numai vrea sa doarma, ca atare nu se culca nici Vlad...io-s plina de draci, ei fac numai prostii si se bat...


ROXI bafta pt maine.
please sa-mi spui daca ti-a primit dosarulsi daca ai dat/dai ceva. eu am incercat, dar nici nu a vrut sa auda.

a...si sa stii ca sunt gradinite care nu fac inscrieri decat pana vineri. eu m-am dus pe la 10.00 si era a 50-a pe lista!!!!! in conditiile in care inscrierile au inceput de la ora 08:00.

Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

poate apuc sa scriu si eu doua vorbe.

In primul rand felicitari pt Mara si Mimi, sarcina usoara si multa sanatate!!

am vazut o gasca de poze: Noki, Madutza, Cami si care-ati mai postat.

Leea, imi pare rau de patania voastra cu kk, sa gasiti rezolvare cat mai repede va doresc

Maria (29.11.2005), Stefan (31.10.2007) si Ioana

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an

tot aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Haloo!

Pitic...eu m-ammutat in toamna...si stau acuma...in Ozana -Macaralei (Balta Alba). Si eu abia astept o intalnire maaare...iar vara trecuta eram admirata ca ce slabisem...pai vara asta...o sa fiu admirata...ce grasa si frumoasa sunt...offf...dar slabesc eu la loc.

Roxi...dr. mea mi-a zis sa ii dau 5 zile pe luna Ca gluconic si Vit C. Dar data viitoare cand mergem la vaccin o intreb inca odata. Ms mult...si eu stiam ca nu se da...dar...Felicitari...Stefan inca mai poarta pampers si la somnul de la pranz...dar...ne dezvatam noi...Pe Alexia o inscrii la gradi aia din spate de langa scoala???

Joy...esti o adevarata mama eroina...cu ei. Sincer...eu daca nu o aveam pe mama aproape...nu stiu ce ma faceam. Pt simplu fapt ca mai urca Stefan la buna si mai respir si eu...si e o minune. Plus ca ei merg si cu mine afara...unul din ei...dar mai sunt zile cand mergemsingurei...si e ok. Te pooop si...multa putere iti doresc.

Catutza... mamei tale, sanatate multa si tot ce isi doreste.

Felicia...sincer...daca stau si ma gandesc...ma apuca depresia si plansul...dar...nu ma gandesc deloc si sper sa trec bine peste. Sper ca anul acesta...sa nu mai am necazuri ca sincer...nu mai pot.

Cami...nu e greu sa iti faci curaj. Tb sa iti doresti...si sa mai facisi altceva...si gata. E foarte frumos...si deja Tudor a inceput sa vada si sa gangureasa timid si e asa frumos cand ii vezi pe amandoi...Stefan se duce la el, vb cu el si ii povesteste despre jucariile lui...ii pune suzeta cand plange...e o minune cand ii vezi asa dulci. Superbe pozele...iar cea cu Adorable...e chiar adorabila!






Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Am revenit.

Io is in mari dubii cu gardi, ne-am pus pila mare la una cu program prelungit si inca ma frasuiesc daca e cea mai buna decizie sau nu. Vazand-o pe-a mea mandra cum reactioneaza in grupuri mari, ma indoiesc ca i-ar fi bine. Daca nu o primesc, totusi (ca-s multi copii pe putine locuri si cred ca vom fi refuzati din cauza varstei cu tot cu pila) o tin acasa pana la primavara sau incerc sa o dau la program scurt dupa ce face 3 ani.

Ne-am desuzetat complet si extrem de usor de doua saptamani. DUpa ce ne-am intors de la bunica de la Roman i-am spus ca am uitat-o acolo si s-a resemnat. Adoarme singura, mai stau cu ea vreun minut, dar ma trimite din camera.

pampers are numai noaptea, dar am observat ca daca nu-i dau laptele de la ora 20 nu face deloc. asa ca la vara, dupa ce ne mutam in apartamentul nou o sa scapam de tot.

Stef e un dulce, de o saptamana isi prinde picioarele cu mainile si roade de zor la degete. este absolut adorabil, maria nefacand asa ceva,eu ma tot minunez.



Maria (29.11.2005), Stefan (31.10.2007) si Ioana

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an

tot aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

eu cu gradinitza am lasat-o balta, cand o face 3 ani in noiembrie ma duc sa o inscriu, ma rog de directoare ca sigur vor mai renunta copii pana atunci. Mult succes Joy si Roxana la inscrieri!

Roxana , felicitari pentru scapat de pampers , e o realizare importanta! cum se inteleg copii tai? il accepta Alexia pe Matei?

Ioana , de voi nu ne spui nimic?

eu am facut mancare dimineata, acum ma rog de Bia sa doarma ca apoi sa iesim si noi pe afara ca e placut...




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Cata, Diana, Ioana, multumim de aprecieri!
Diana, stiu ca nu e ff complicat de realizat, dar nu sunt convinsa ca sunt pregatita ...


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput