Piticlonti de iulie - august 2004 (255)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marcelle spune:

Felicitari gravidutelor!! Roxana, Vrabiuta, Eli! Sarcina usoara si bb-i sanatosi.

La multi ani Adina si Fabiola! si bine ai venit

Gabi, E un dulce Tudoras, ti-am citit povestea nasterii, Felicitari, sa fiti fericiti, sunteti niste frumosi!

Kim, cum e Luca cu cazatura?

Eu nu prea am avut timp de scris, ca am avut o saptamana incarcata, dar sper sa pot intra si eu mai des, ca poate ma molipsesc si
eu de la atatea gravidute si devin si eu!

Liliana, frumoasa vacanta!Pacat ca reincepi scoala. Noi acum o terminam si ce ma bucur. E utltima saptama!! URAAA!


Mitura, SUCCES la susutinere!

Cristalina, Ti-am trimis un mesaj pe PM, te rog citeste-l . Fetelor nu aveti cumva monitorul de ovulatie Maby- Baby, si nu va mai trebuie? Ca o colega ar fi dornica sa il cumpere.

Daria, cum esti cu ochiul?

Va pup pe toate



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Vin si eu la o cafea Ca sunt comaaa...
Amironeanu, pupici celor doi nazdravani si multa sanatate.
Mitzu, scoatem "pampoane" pt sustinerea cu succes ! Si sa vii diseara cu poze de la intalneala ct-sb :-)))
Ref pipi: Giulik se trezeste in somn, insa face ca trenu`, plange, urla, se enerveaza, se da cu curu` de canapea ... pana reusesc sa o conving sa faca odata pipi si se culca la loc ... e circ ... zici ca o trage cineva de par ...
BlueAngel, Giulik l-a zis pe "r" fara probleme ... in rarele dati cand avea ceva de zis ... ea a ramas fff scumpa la vorba chiar si acum ... din pacate.
Kim, cum e buba ???????? Vazut brosca :-)
Marcelle, multam de intrebare, pe 16 merg la control sa vada de creieru` meu si uoki, deocamdata ma tooot acomodez ... VOI cum sunteti, pe unde iesiti, poate reusim si noi sa ne vedem !!!
Andreea de Pupi ... iar ne-ai parasit ...
Polux, felicitari pt distractii si vacanta !!! Si la multi, multi ani impreuna !
Pako ... voi pe unde sunteti ???
Lia, cum e bubulina mica ???
Roberta, voi cum sunteti ???
Cristalinaaa ... unde iejti ? Ce fac fetele cucuiete ?
Papadieee ... da` voi ?
Ademaaa ... voi ?
Carmen, hai si tu la o cafa` !
Noraaaa ... tu ???
Hai ca am strigat destul ... trimiteti-ma la lucruuu ...





Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Neatza!

A iesit mama cu Matei si profit sa fac si eu o baie luuunga!

Cu pipi, noi stam un pic mai bine. Peste noapte, cand o aud ca se foieste ma duc la ea si o intreb daca vrea pipi. Daca imi raspunde o punem pe olita. Totusi, saptamana trecuta am ratat momentul (si eram treaza!), asa ca a facut pe ea, dar dupa cum ea singura spune "nu-i nimic" (e expresia ei favorita, face o boacana, "nu-i nimic"). Are si perioade cand se da jos din pat si vine si ma trezeste ea sau cand ne striga. Eu de acum m-am obisnuit, mi-am intrat in ritm, ma culc pe la 12, ma trezesc la 6:45 si ma dau jos din pat de cel putin 4-5 ori pe noapte. Copii mei se vorbesc, sa ma dea jos din pat pe rand

O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Neata!

Carmen, felicitari lui Ionut pentru rezultatul de la Cangurul!

Au afisat pe sit rezultatele oficiale la cls. I - II (vezi www.cangurul.ro )

Si Felicia si Ionut au obtinut calificativul EXCELENT!

Simona, nici Alessia nu il zice pe R ... dar nu ma ingrijorez inca. Si Felicia l-a zis dupa 4 ani, asa ca mai astept ...

Pipi noaptea nu mai face decat rareori - se trezeste si cere olita si f.f. rar scapa pe ea ...

Adela, intalnire placuta cu Roxi & co ... sa faceti poze multe ...
Bafta la sustinerea tezei ...

Olivia, eu nu am reusit sa vad filmuletele ... nu se deschid paginile... Mai incerc...

Roberta, bafta si tie la examen maine ... Sa vii cu vesti bune ...

Andreea ... sanatate multa lui Matei ...
Liliana ... bine ai revenit! Te asteptam mai des...

PS. Asa arata clasa Feliciei luni dimineata - dupa un complot al parintilor cu d-na. invatatoare -ca surpriza de ziua copiilor ... Sa te tot duci la scoala...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcelle spune:

Kro, Felicitari Feliciei si lui IOnut!!!! Bravo!!!!!!! si tot asa sa mearga mai departe!

Daria, ma bucur ca esti bine, succes in continuare la controale.
Noi iesim de obicei in Nufarul, dar mergem din cand in cand si in Oraselul coipiilor si in parculetul 1 Dec, la lotus la distractii cand e ceva, si la o pizza.

Iti trimit nr mele de mobil pe PM, poate reusim sa ne puem de acord cu o inbtalnire. Poate ar fi mai bine la Lotus la o pizza, ca asa poate stau cuminti si mamanca si se mai plimba impreuna. ( ce zici?), numai ca de saptamana viitoare incolo, ca sunt fuul saptamana asta.

Azi am recuperi de laboratoare cu studentii si au venit tot semestrul si sunt mai libera azi.

Andreea , sanatate lui Matei.

Simnona, Bia spune pe "r" din ianuarie, asa dintr-o data s-a apucat sa il spuna. Ne-am mirat, ca dintr-o data a trecut la rr fara exercitii. Noaptea doarme bine, cu pisu nu avem probleme, face doar dimineata pe la 6 cand bea o sticla de lapte si se culca la loc.

Parca Andreea zicea ca are probleme cu fructele si NOI AVEM! din pacate. Mamamnca numai pacalita. Noroc ca reusesc in fata la desene sa o pacalesc macar o data pe zi.

In schimb lapte pana la 1c l, si mancare, mofturoasa, dar grasuta, ca nu ma las....

Va pup



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Felicitari Felicia si Ionut !
Ce mandre tre` sa fiti Caro si Carmen !!!

Marcelle, in orasel mergem si noi ... doar k Giulik nu e cuminte dilos-diloc ... deci nu te miri, da ?!



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcelle spune:

Carolina, felicitari invatatoarei si parintilor. Aia da surpriza placuta!!!! Bravo!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

multumesc, felicitari si voua, caro! revin cind imi revin ca acu`s lesinata de emotii;))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Felicitari pentru rezultatele de la cangur, duamnelor cand va reveniti din emotii pregatiti cadourile ca merita copiii!!
Simona-radu are o saptamana de cand am renuntat la pampersii de noapte. Si el umplea pampersii pana dimineata. I-am scos si nu se trezeste peste noapte sa faca pipi si pana acum doar o singura data s-a trezit ud.
Cu mancarea...scandal si la noi. Niciodata nu ii este foame, fructele cu scandal si pacaleli si nu orice, legume...putine...e la fel de selectiv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Oauuuu !!!Felicitari pentru copiii destepti !!!! acusi , acusi vine randul si piticlontilor ... ce satisfactii imense ptr parinti !!! felicitari si voua !!!
va multumesc fetele pentru raspunsuri ..o sa incep si eu actiunea "fara pampersi"...odata cu desele treziri asteptate in curand ....tineti-mi pumnii !!
iar cu r din toamna .. o sa incerc sa gasesc un logoped !!!

Mergi la inceput