FIV in Ungaria 39

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANDRA0 spune:

Moniland, eu am facut 2 FIV-uri cu dr. Krizsan (primele 2 le-am facut la Cluj). Nu pot sa-i reprosez nimic d-nei dr., dar am hotarat ca de doua ori e suficient, ma orientez in alta directie mai ales ca d-na dr. nu avea nici o explicatie sau solutie pt situatia mea. Din ce am discutat cu cineva, procentul de reusite de la Szeged se pare ca nu mai este asa mare ca la inceput, dar nu trebuie sa uitam ca a si crescut numarul de pacienti. Cineva mi-a spus ca la laborator s-au angajat persoane noi, si poate ca si acesta este un motiv. Un lucru care mi s-a parut ciudat ca si comparatie intre Kriszan si Zadori este ca ea mi-a spus ca pot pleca acasa in aceeasi zi dupa ET iar Zadori am inteles ca nu recomanda acest lucru.
In legatura cu acea mutatie, iti dai seama ca si asta a trecut pe planul doi. Nu am mai avut nici nervi nici rabdare sa cer mai multe amanunte, dar dupa ce depasim problema cu sotul meu am sa o aprofundez. Dr. mi-a spus ca poate fi si asta motivul pt neprinderea sarcinii sau pt pierderea ei. Dar eu totusi am ramas insarcinata de 3 ori si nu cred ca modificarea ADN-ului poate fi ceva recent. Cred ca este ceva cu care m-am nascut. Pe net nu am gasit prea multe informatii, dar am sa o mai chestionez pe dr. care a facut analiza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_sz spune:

Buna fetele,
Revin si eu. Din pacate cu vesti triste. Desi am aflat saptamana trecuta nu am avut puterea sa intru sa va scriu. Sarcina mea s-a oprit in evolutie la 5 saptamani. Bebe a fost un luptator, dar ...
Am vorbit cu dr. Zadori, teoretic dupa 2 luni de pauza as putea sa reiau procedurile dar psihic nu ma simt inca pregatita. Timpul va hotari.
Va multumesc din suflet pentru sustinere si va urez bafta tuturor.
Cris te rog sa ma muti din nou la aspirante. Mersi
-ici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Andrao, f. bine ca alegi alta Clinica daca aceasta nu te poate ajuta mai mult. Mult noroc in toate!
Sorina, din pacate stiu cat de greu iti este. Fa-ti planuri pentru o noua incercare ca va trece mai usor aceasta perioada urata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns borzasimo spune:

fetelor va multumesc din suflet,intradevar e o emotie care nu se poate spune in cuvinte inca o data va multumec pt gandurile bune, aceias emotie o dores la toata fetele
Leny iti doresc tot binele din lume sant alaturi de tine
Sorina-sz sincer imi pare nespus de rau dar capul sus multa, multa sanatate si putere de a merge mai departe
Adaca, Andicu,Cris, tuculucu,Magduta si toate fetele nu va mai enumar ca santeti fff multe va multumec din suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atelocin74 spune:

MONILAND ,
vezi ca ti-am trimis un PM.

gyongyi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitic23 spune:

Moniland eu sunt pacienta d-nei dr Krizsan si mi se pare o doamna si o profesionista .Iti raspunde cu placere latoate intrebarile pe care le pui , are rabdare si iti explica tot ce vrei sa stii.Eu personal sunt foarte multumita de dansa ,singurul incovenient fiind faptul ca nu vorbeste engleza asa ca ai nevoie de translator .Indiferent care va fi decizia ta BAFTA MULTA !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Andrao parerea mea personala este ca ar trebui sa incerci si cu Dr. Zadori. Intr-adevar sunt diferiti din multe puncte de vedere. Sanatate sotului in primul rand!
sandica cand veniti pe la noi?
Sorina_sz capul sus si mergem mai departe!
Valeria au obosit majoretele alea. Nu ne spui nimic?
Ma bucur ca va plac catelusii. O sa va mai pun poze cand vor fi mai mari. Ei sunt foarte dragalasi pe la o luna si ceva.
Va !




"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie
www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">Poze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

gyongy, multumesc
pitic, ma bucur ca ai si tu o parere buna despre dansa. Astept totusi si o fata nemultumita.
Valeria, eu iti tin pumnii sa fie totusi bine. Daca memoria nu ma inseala ai avut un FIV reusit dar sarcina s-a oprit din evolutie. Iti doresc din toata inima ca de data asta sa fi reusit si sa fie bine pana la capat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

Sorina Imi pare rau de ceea ce ai patit.Trebuie sa fi puternica si sa o iei de la capat. De la noi
CRISIS ai vrut casa? acum ai de lucru.Puiutii sunt super, ce iar mai smotoci Darius si CaiusLa mare cred ca venim in iulie, pe la inceputul lunii. Prin 15-16 luna asta plecam la Oradea si stam o saptamana. Eu m-am apucat de sport, de luni am inceput sa alerg pe stadion si sa fac abdomene. Am si ajutoare pe Darius, Caius si nepotica mea Antonia. Trebuie sa dau burta jos


Ade cea mai fericitasi DARIUS, CAIUS si RARESwww.flickr.com/photos/14340770@N02" target="_blank">GAZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zapp spune:

Buna fetelor,
Sorina_sz, imi pare sincer rau...Iti doresc sa treci cat mai repede peste aceasta dezamagire si sa ai muuuult noroc la urmatorul Fiv.
Crisis81, mersi mult pentru raspunsul tau! e cat de cat incurajator...
Dar sint singura de aici cu PCOS? Nu mai e nimeni cu aceasta problema?
Incep sa-mi pun tot mai multe intrebari si mi-e din ce in ce mai frica, mai ales ca am tot cautat cazuri de FIV reusit cu PCOS si nu prea gasesc...
Va pup pe toate! Doamne ajuta!

Mergi la inceput