FIV in Ungaria 39

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Daria eu l-ama vut priam data 900 inainte cu vreo trei zile de punctie , adica cind ar fi tebuit sa fie punctia. Duap 900 urmatoare zii l-am avut deja 5000 apoi urmatoarea zi 8000 dar deja la aceasta valoare mi-a fost fluidificat singele de laborator ca sa se apota faca masuratoarea. De aceea nu mi-a mai dat ovitrel si nu am mai facut punctia. Sper ca ti-am fost de folos. Doamne ajuta.

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Magduta, ce mai faci?
Andrao, esti cam discreta, nu ai noutati pentru noi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Valeria, vad ca ai pentru mai 2008, nu ne dai nicio veste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Uaaaaaaaaaau!!!
Asa DA mai fetelor. Unde v-ati ascuns pana acum? Uite asa am facut cand am vazut ce activitate a fost pe aici.

Valeria asteptam!
Magduta cu placere! Sper sa-ti poarte noroc!
Miha3 felicitari pentru baieti!
Daria multa bafta! Eu cu estradiolul n-am nici o treaba spre rusinea mea. Nu am intrebat niciodata ce valoare are.
Marush tie ce-ti fac copilasii?
Leny mai trimit unu ca mai am!
scamiy sper sa fie numai vesti bune de acum in colo!
zapp nu stiu prea multe de PCOS dar stiu o fata care va naste o fetita luna viitoare si avea PCOS. A facut FIV la Szeged cu Dr. Zadori.
tuculucu sa fie asa cum iti doresti tu
Tia cand veniti la mare?
Adela si eu sunt la fel. Casa asta imi mananca zilele si banii... imprumutati de la banca . Sper sa terminam si noi intr-o luna. Voi cand veniti la mare? pe toti!

Va pup pe toate si va astept la !




"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie
www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">Poze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sima1 spune:

BORZASIMO FELICITARI



CRIS multumim pt noul capitol.Frumos acest inceput de capitol

Miha3 felicitari pt baieti .Sa fie sanatosi si frumosi.

Scamiy Mie Bodnar mi-a spus ca trebuie sa treaca un ciclu si pot sa incep urmatorul FIV.La stimularea usoara pe care am avut-o nu cred ca mi-a afectat prea mult ovarele.Vom vedea cum vor iesi hormonalele.Eu nu pot sa te sfatuiesc unde sa faci urmatorul FIV.Fa-l acolo unde simti.

Dariaioanaxx Multa bafta.

Julia pt tine si bebeii tai.

Marush sa fiti sanatosi si frumosi.

pt toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitic23 spune:

BORZASIMO felicitari si sarcina usoara !!!!
MIHA3 felicitari pt baieti !!!
DARIAIOANAXX bafta multa !!!
pt toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Aveti www.flickr.com/photos/11706357@N04/2550774596/in/set-72157605423798788/" target="_blank">AICI poze cu puiutii mei. Sper sa va placa!




"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie
www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">Poze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandica spune:

BORZASIMO felicitaaaaari! Ai grija de tine si numai bine!
Cris super tari puiutii.
Valeria, Cami
Magda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDRA0 spune:

Moniland, din pacate nu am vesti bune. Nu stiu daca stiti, in februarie am facut al 4-lea FIV la Szeged, cu dr. Krisan, nereusit. Se pare ca problema mea este calitatea embrionilor care se obtin. Evolueaza foarte repede dar la fel de repede incep sa se fragmenteze. Am facut transfer la 72 de ore cu 3 embrioni, unul de 12 celule si doi de 10 dar toti cu fragmentatii. Obtinusera doar nota 2 dintr-un total de 5, deci... Dr. mi-a spus sa ne facem cariotipul, am reusit intr-un final sa-l facem la Cluj si a iesit OK la amandoi. La analiza ADN mi s-a gasit insa o mutatie MTHFR 677 HETEROZIGOT, pt care mi-a spus geneticiana sa iau acid folic 5mg/zi cu 3 luni inainte de sarcina si in primele 4 luni de sarcina.Am vazut ca si la sotul meu este acelasi rezultat l aceasta mutatie, dar n-am mai intrebat daca la el este normal. Am facut si o inseminare la Cluj in mai, bineanteles esuata. Oricum, am luat legatura de ceva timp cu o clinica din Marsilia, Franta. Le-am trimis toate analizele solicitate urmand sa stabilesc o intalnire pt un prim consult, dar acum avem probleme de sanatate cu sotul meu, care sper din tot sufletul sa nu fie foarte grave (i s-a descoperit un nodul pe plaman care poate fi de natura infectioasa sau maligna dupa spusele dr. din Debrecen). Asa ca pana nu clarificam si rezolvam problema aceasta, FIV-ul trece pe plan secund. Imi pare rau ca nu va pot da vesti bune, acesta a fost si motivul pt care nu am mai scris; de citit insa am citit tot, nu mi-a scapat nimic. Tin pumnii tuturor fetelor si astept vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Crisis, foarte frumosi si dragalasi chiar daca sunt "sobolani". In fiecare poza ii numaram sa nu scap vreunul
Andrao, intr-adevar nu sunt prea bune vestile nici despre FIV si mai ales santatatea sotului. De fapt aceasta e cea mai importanta. Interesanta faza cu ADN-ul. Ar fi bine sa se rezolve cu acid folic.
Si noi suntem blocati cu FIV -ul tot din cauza sotului. I-a iesit hormonalele aiurea. Cele cu tiroida si estradiolul. Poate, poate tratarea lor duce si la imbunatatirea spermogramei.
Ai fost multumita de d-na dr.?
Are cineva ceva obiectii la d-na dr. Krisan?
Andrao, cate FIV-uri ai facut cu ea?
M-ar tenta si pe mine la FIV-ul urmator sa fie ea cea care se ocupa de cazul meu.

Mergi la inceput