Puiuti de Randunici 2008!! (23)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Tuchi, asteptam surpriza! Tipa de care ziceam e o colega de-a mea mai mare care si-a uitat copiii in Carrefour...i-a lasat intr-un loc ca sa se uite dupa ceva, a gasit acel ceva, l-a platit, s-a suit in masina si a plecat; acasa primeste telefon pe mobilde la fiica-sa (traiasca era moderna in care copiii au celulare!): "Mama, cu noi ce faci?"-am mai povestit de fapt...
Gecko, traiasca crucifixul! Noi mai greu...am pus o papusa zornaitoare sub ochii fiicei mele; i-a zambit fermecator dar nici vorba sa intinda mana. Ce respectuoasa e!
Simo, il felicit din inima pe Labus! -ca doar imi stiti parerea despre suzy

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Am ratat povesea cu copiii, asta e!
nici Seb nu intinde mana dupa nik, dar zau ca n-am chef sa ma stresez! Se uita, se hlizeste si cam atat! Singurul lucru pe care nu-l inteleg este acela ca dimineata l-am gasit cu fata in sus desi l-am culcat pe burta!
Randunoiul se jura ca nu a fost el, Ilinca la fel( dar pe ea nu o cred!)
cam devreme sa faca chestia asta, dar trebuie urmarit!
Si nu mi-ai zis unde e Cafeneaua...

mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Tuchi, nu e devreme, si eu am patit la fel ieri cu rebecca, o lasasem pe burta in patut si cand m-am intors de la baie era pe spate! Si nu mai era nimeni acasa!

La Razvanel am inceput diversificarea la 4 luni, dar era pe lapte praf, acum o sa discut cu pediatra la vaccinul de 4 luni sa vedem cum facem. Ar fi bine sa-mi zica sa mai stau putin, ce atata graba! Sa vedem...

Am stat cu Rebecca in pat sa o ia somnul fara leganare si s-a intamplat si minunea! Desi a durat treaba asta o ora si jumatate, dar merita sa se culce ea singurica asa...Ne-am jucat, i-am vorbit, am mai pus-o pe mine, iar pe scutecel, niste jucarioare prin fata ochilor, apoi pe burtica, frecat bine spinarea, fata a inceput sa-si cante si mi-am dat seama ca o sa inregistrez o victorie. Uite-asa a furat-o somnul!

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Tuchi si Olgutza, Cafeneaua e singura terasa de pe lac, cel mai rapid si direct se ajunge intrand in parc de pe bd. Tineretului.E greu de ratat.

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Am hranit Sebaceul, acum ma gandesc daca sa ma incumet sa ies cu amandoi afara! Sunt singura si nu prea am chef!
Voi ,in schimb, vad ca sunteti toate la plimbare!

mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Eu nu...fierb cartofi sa fac piure pt sotul meu ulceros
Nu-mi place deloc ca Iulia de cateva zile sta tot timpul intr-o pozitie de extensie fortata pe spate, e ca un arc si oricum as aseza-o tot asa se face, iar capul si cand papa la biberon il tine foarte tare pe spate; si da din maini si din picioare INTRUNA

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Nici eu nu am iesit la plimbare si e asa de cald in casa...As iesi, dar deja mi-e tare lene, sotul l-a luat azi pe Razvanel dupa-amiaza pe la treburile lui sa nu o deranjeze prea tare pe rebecca si inca nu au venit. Poate iesim cand ajung ei daca nu se face prea tarziu.

Si eu zic ca misca prea mult , parca e un gandacel pus invers, da din maini si din picioare nonstop.

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Si eu ar trebui sa fac ceva de mancare, dar n-am cum! Ma cam doare burta si sunt amandoi in priza!
In plus, am prestat o mancarica azi la pranz care se pare ca i-a placut si bonei de n-a mai ramas nik pt sot! Ce-i drept nu facusem multa, dar m-as fi gandit ca ajunge!
Despre hiperextensie nu stiu ce sa zic, ca nu vreau sa ma gandesc la prostii putin probabile! Si Seb mai da capul pe spate, dar mi se pare ca se uita dupa ceva! Cat despre agitatul la masa...tocmai ce ziceam ca mi-a zis sotul ca nu-l tin bine si nu ii place! Cum a devenit el expert in doua zile!

mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VioletaH spune:


Salutare!

Ca tot spuneam de cum apuca Sean jucaria, ia priviti aici

Am ales un filmulet scurt, ca sa se incarce mai repede, am unul fain in care si "vorbeste" cu puiul ala in timp ce il zgaltaie bine de tot :)))

Nu stiu cum sa fac sa micsorez filmuletele, ca la peste 50 Mb cat au vine Craciunul pana le incarc. Stie cineva cum se face????



Vio, mamic fericit de bebe Sean Adam (16 martie 2008)

MIRACOLUL DIN VIATA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Bai ce liniste!
Ilinca a plecat cu tatal satul( dupa sedinta a avut parte si de mancare!) sa cumpere inghetata, Seb doarme iar eu doar nu m-oi apuca la ora asta de invatat, nu?
Tocmai am primit o invitatie la nunta unde trebuie sa ne ducem, in iulie!alti bani, alta distractie! Nici nu stiu cat se mai da la o nunta ca n-am mai fost la una de vreo doi ani!
saptamana viitoare ma duc la Barlad la nunta unei prietene din copilarie.De fapt o sa ma duc doar la biserica pentru ca n-am ce sa fac cu copchiii! Si culmea e ca facem si noi 5 ani de casnicie si speram sa se revanseze sotul meu pentru toate greselile facute!
Probably next year!
Cristina, te-ai pozat? ca vreau sa vad! Asa ma roade si pe mine sa ma tund scurt....

mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze

Mergi la inceput