Mamici norocoase de sept-oct 2008 (64)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Neata burtici!
Am intrat in mare graba sa ma laud!!!!Avem 26 saptamani!!!!!!Yupiiiii!
Angelynna, bun venit!
Muuh, felicitari pt bb grasun!
AlexaM, la odiseea randunicilor(martie-aprilie) o mamica din Bucuresti a nascut la Brasov in apa, ca zicea ca nu este in Bucuresti.
Clau geo, bafta la examen si cu semnatul actelor!!
Pupici tuturor si o zi minunata!!

Oau, mai sunt 14 sapt pana la marea intalnire!!!!!!



26+LUCAS
AMR 14 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Alexa si mami, freshanana, Bitza si multumes mult pt sprijin

Fresh vineri fac 2 saptamani de cand am dat comanda iar in mesajul de confirmare de la ei mi-au spus ca marfa ajunge intre 8-18 zile, dar pp ca o sa mai dureze un pic din cauza postei noastre care nu se grabeste sa trimita avizele; am patit-o de mai multe ori ca un colet sa aiba data de sosire 20 de exemplu iar avizul sa imi vina pe 28-30, iar pt perioada de depozitare la ei platesti si taxa. De prca as fi eu de vina ca nu ajunge cand trebuie avizul la mine.
Dar asta este, cum vin va anunt si fac si poze la hainute.

23+ Mami fericita de Irina Alexandra

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Totul va fi bine daca gandesti pozitiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Buna dimineata!

Fetelor, ma doare burta in partea dreapta, jos, cam ca la ciclu, de vreo 2 ore si m-a mai durut si acum 2 zile, nu cedeaza la no-spa, stiti ce poate fi sau cum trece?

Multumesc si o zi frumoasa tuturor!

22+

Haiduc iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Nerantula te doare cam in zona unde este apendicita? ca daca e asa de regula e de la ligamente sau de la constipatie si la mine trecea dupa ce luam 2 nospa si un scobutil plus un pahar mare cu suc sau apa.
Incearca si zi-mi cum iti este dupa.
Sanatate maxima.

23+ Mami fericita de Irina Alexandra

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Totul va fi bine daca gandesti pozitiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Bitza acum am vazut schimbarea de semnatura, FELICITARI SI DOAMNE AJUTA!

23+ Mami fericita de Irina Alexandra

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Totul va fi bine daca gandesti pozitiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Buna ziua tuturor mamicilor!

Revin si eu cu noutati, si cu scuzele de rigoare ca nu am mai scris de mult timp.
Am fost luni la ecografie pentru triplu test si se pare ca avem o bebelina. Doctorul a spus 80% fetita deci pp ca nu sa se mai schimbe. Acum ce-o vrea D-zeu!
In rest este sanatoasa, 209 grame, si creste...
In ceea ce ma priveste pe mine, nu sunt tocmai ok in sensul ca desi am scapat de greturi, am dat peste niste arsuri - pe care le tin sub control cu lapte, si peste niste stari de lesin provocate de caldura. Ideea e ca nu stiu daca o trebui sa apelez la vitamine sau nu, deoarece dr. mea nu este adepta, dar dupa cum ma simt... eu cred ca ar fi cazul. Astept si parerea voastra in acest sens.
In rest sanatate multa la toate mamicile si la toti bebeii!!!

18+ cu Sorina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

neata,burticoase

ce matinale sunteti...
eu sunt la birou .....si mi-e o leneeee.......
fresh,aseara am fost la pizza.....ca sa-i fac burta si mai mare lu soata mea....cica mergem unde vreau io si facem ce vreau io...dar stiam io ca saliveaza dupa pizza.....asa ca ,desi nu am mancat io mai mult de-o feliuta ,m-am dus cu el sa baloteze ..
mimi si eu am problema asta....si la analize nu mi-a iesit nicolo ciupercuta sau alta infectie sau altceva...iar dofotru a zis ca e o secretie normala la gravide...acum...nu stiu....intrebaa si tu pe doftorul tau si spune-ne....poate e al tau mai destupat l aminte
in dim asta ce bem?
eu pahar de lapte batut...


carla,ultima zi din sapt 22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Neata Pretty si bine ai revenit.
Felicitari pt fetita care este in grafic si imi pare rau pt tine ca ai arsuri. Cat despre stari de lesin si eu am, de regula dimineata cam pana in ora 11-12, si cred ca e de la tensiune mica si lipsa de calciu, ca imediat cum iau calciu si magneziu si beau ceva dulce imi revin.

Incearca ca mine poate iti trec si tie.


23+ Mami fericita de Irina Alexandra

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Totul va fi bine daca gandesti pozitiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

bitza felicitari pt noua semnatura

preety felicitari pt bblina. sa fie sanatoasa si sa creasca mare

ratonelu : chiar nu ai putut sa papi o pizza ? eu acum 2 zile am halit una bucata pizza diavola (=iute). si dimineata acum am baut suc de mere

25+
AMR 99 zile

puiutz
pui
www.kodakgallery.com/PhotoView.jsp?Uc=vytszv5.vaoy9ap&Uy=65z0qh&Ux=0&UV=875906701053_115887768111&collid=17579189111.393587768111.1210411304871&photoid=193587768111&folderid=0&view=1&page=1&sort_order=0&albumsperpage=&navfolderid=2008" target="_blank">burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Ramonzca79 eu am facut 4D + morfologie luni (la 18 saptamani) si a costat 300 ron. Deci 190 cat ai zis tu este f bine din punctul meu de vedere. Bafta multa!

18+ cu mult asteptata Sorina

Mergi la inceput