Piticlonti de iulie - august 2004 (254)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Buna dimineata!

Am intrat si zilele trecute ca voiam sa vad ce zice Daria ...si am avut noroc ca am vazut si puiul mic de Gabi...
Eu vreau, dupa cum zice Papadie, sa mai simt miros de bebelus care miroase a lapte...E asa scump!
Gabi, sa va traiasca si sa va umple viata de bucurie!
Refacere rapida!

Daria, esti tare curajoasa, ma bucur ca esti bine!

Eu nu prea am vesti de la conferinta asta...neasteptat de cuminte deplasarea as putea spune...Mi s-au intamplat lucruri mici si vesele dar nimic major...
N-am aer conditionat in camera, ca e stricat! Si nici nu se deschide usa la balcon. Deh, hotel de fitze vrusei, hotel de fitze primesc...
In dimineata asta mi-au sugerat de la receptie sa-mi strang bagajele, s-ar putea sa ma mute dar oricum hotelul e plin asa ca s-ar putea ca la noapte sa dorm pe vreun balcon...daca vreau aer...hehehe
Stam aproape de Parlamentul European dar nu prea trec tramvaie pe aici...asa ca o sa vin acasa cu bataturi...
In prima seara imi facusem aprovizionarea de la un supermarket din centru, om sunt si eu, mi se mai face si mie pofta de un suc, de o banana...mi-o fi sete...:)...dupa ce ca am batut o gramada de drum cu sacosele in mana, de mi se lungisera mainile ca la maimute, cand am gasit linia de tramvai m-am asezat si ca prostul pe peronul pe care nu trebuia, de radea vatmanul cu toata fata cand m-a vazut...:)))

Ieri seara am facut 3 ore la intoarcere pe drumul de la cladirea in care are loc conferinta...Dimineata facuseram 20 de minute...Am ratat toate cotiturile importante...Bine ca am ajuns intr-un tarziu acasa...hahaha
E drept ca ne-am oprit la jumatea drumului intr-un restaurant, ca in 3 ore te duci de la un capat la altul al orasului...:)))

John m-a informat ca fetele dorm si mananca pe rupte acasa (cred ca e la oha...:))) I-am zis si eu ca daca le e asa de bine fara mine imi iau camera la hotel cand ma intorc...:)))

Vreau sa-mi iau rochie de nunta (La o saptamana dupa ce ma intorc tre'sa mergem la o nunta...Noroc ca nu e a mea ca ma duceam dezbracata!) Am vazut o rochie superba...Costa la reducere 3000 de euroi, in rest era superba...
John a zis ca dorm in scara blocului daca indraznesc...
Dar s-ar putea sa trebuiasca sa-mi cumpar o geaca, haina ceva. Ieri, in prima zi de conferinta, mi s-a rupt haina pe cusatura de la un cap la altul, nu prea mai poate fi reparata...Era frumoasa, piele gri...imi placea si de abia slabisem suficient ca sa intru in ea...:)))
Am la mine numai blugii si o pereche de pantaloni de stofa...si astia's noi...sper sa ma tina macar azi ca stam pe la conferinta 12 ore azi....

Azi am amandoua posterele...Din 5 zile cu prezentari normal ca eu le-am nimerit pe amandoua in aceeasi zi...:) Singura problema ar fi ca unul e la un simpozion iar celalalt la alt simpozion care sunt in capete diametral opuse ale cladirii. Ca sa nu-mi para rau ca mi-am intrerupt programul de exercitii pe timpul plecarii..

Gata ca iar ma intinsei...Va mai povestesc maine cum e cu "l’aventure strasbourgeoise". Ma duc sa imi mai clatesc ochii cu pozele lui Tudorica...sa-mi poarte noroc azi...:)))
O zi minunata sa avem!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

daria,
gabi, am simtit mirosul de bebelus, ai o minune de baiet, am remarcat cit par are cre`c-o intrece pe ilinca, sa va traiascaaa
lio, v-am admirat, ma uitam la danut ca e rotunjor la fata, cum te mai descurci?
caro, bestiala felicia, nu stiu daca este vreo poza in care sa nu pozeze ca o profesionista;)) cum mergeti cu scoala? nici tu nu ai telefonul lui alice?
roxana, cum fu? baga poze sa`mi decupez vena;))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata dragele mele
Cristal hihihi in loc sa zici mersi ca ai ocazie sa iti iei haina noua....si merge si rochia aia, si asa vaz ca e mai bine la hotel cu tine decat acasa . spor mult de tot azi la postere, sper sa iasa totul mai bine decat perfect
Daria cum esti? la coca-cola, ha? funny deplasare.
Oliv cum a fost ieri in ziua libera, pe unde ati umblat?
Mitzu ce fac piticeii?
Felicia?
Gabi, asteptam un semn in fiecare zi, da?
o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Prezenta la apel!

Mai, eu sunt din ce in ce mai bine, operatia ma tine din ce in ce mai putin si cred ca in curind voi reusi sa dorm si pe o parte... ca sa vezi ce lucruri mici ce fac fericit...... In schimb am niste dureri de spate de ma ucid - daca stau putin mai mult in picioare, ma taie spatele de zici ca mi se rupe...aveti vreo idee ce sa fac sa mai reduc din durerile astea??

Tudor e bine - desi azi-noapte m-a cam frichinit - s-a sculat la 3:30 sa manince, pe la 4:15 l-am pus adormit in pat si apoi pina la masa urmatoare de la 8 m-a facut sa fac ture la el ca nu dormea neam si ameninta sa-l scoale pe Stefan...Acum doarme fericit!

Toata lumea a remarcat ca l-am nascut "ras, tuns si frezat" - adevarul este ca are si mai mult par decit avea Stefan la nastere...
si ca seamana cu mine, adicatalea parca i-am facut pe amindoi singura...! Cu iritatia sta mult mai bine, mai avem de "luptat" cu icterul...

Cam asta ar fi...

Cit despre povestea nasterii promit sa o scriu in curind si sa o postez...va dau eu un semn!

Va pup pe toate !

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008) Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Neata!

Intru si eu sa va spun ca in 6 iunie am sustinerea tezei de doctorat in catedra (asta este prima sustinere, dupa care va mai fi una publica, sper eu in iulie). Am niste emotii cat casa. Chiar ma gandeam ca teza asta m-a insotit pe toata perioada vietii mele de femeie maritata si cu copii. mai precis in 2000 m-am maritat in septembrie, dupa care in octombrie am intrat la doctorat, in 2003 eram gravida cu Tudor si mergeam cu studentii pe teren in niste sate de pe langa Sibiu, si dupa aceea gravida fiind cu Mara, imi rupeam spatele cate 8 ore pe zi, stand pe scaun si redactand teza. Au crescut si copiii mari si teza asta, singura deosebire e ca m-am saturat de ea pana in gat (desi recunsoc ca sunt mandra de ea). Dar mi-a mancat nervii anii astia. Am zis ca dupa ce termin cu ea, o arunc intr-un dulap, incui, si arunc cheia, sa n-o mai vad.

Roxi, copiii fac bine, avem o perioada de respiro, fara raceli sau altele, sper sa dureze pana saptamana viitoare ca marti ne vedem cu voi si miercuri are tudor serbarea de sfarsit de an.

Cristal, bafta multa azi cu posterele, sa iasa bine!

Daria, esti acasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Leeloo, multumim de raport, tare ma bucur ca esti bine, doar sa mai treaca si shalele. Sa mai pui poze cu bebelinul si Stefan !!!
Cristal, iar ai nimerit un hotel cu aventuri ... spor la shopping !
Rox, baga pozili sa ne taiem venele :-)
Carmen, unde ai vazut pozele Liei ???
Ema, pe unde esti ???
Papadie, cum stati ???





Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza..
Leelocika io-s topita dupa Tudorica,m-a cucerit definitiv cu tunsoarea lui,meii parca-i facuta intr-un salon de fitze:))))
Daria,la coca cola in vizita...hmmmm....mai bine ii duceati la o fabrica de inghetata...o saptamana minunata sa ai si tu si Giulik!!!
Roxi te asteptam cu pozesi alte povesti de la Madrid...meii io gatul/nasul le tratezi mai nou cu..mare indiferentza si muuultaaa inghetata...
Caro superbe poze,misto petrecere si minunate printese ai....imi placu aia cu antireclama la dresuri...in legatura cu Alice io n-am inteles pan la urma,nici Rain nu are nr ei de telefon,sau nu a intrebat-o nimeni?
Cristalina io zic ca meriti o rochie de 3 mii de euroi...fa-ti de cap..o data-n viatza...ca la emisiunea aia tv:)))...hai sa ai mare bafta la postere!!
hai sa avem o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mitzu, , sa fie bine si cu doctoratul !!! Tinem pumnii !

Ioana, pfoai, inghetata zici ?! Giulia e innebunita dupa inghetata, da` si io.

Voi va puteti imagina cat extaz pe copii, ca majoritatea n-au p[upat un gram de CocaCola pana acum ?! Giulia stiu ca a baut undercover la careva petrecere, insa in casa nu avem.



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

http://family.webshots.com/album/562885294CjWgyJ

quote:
Originally posted by mamagiuliei

Carmen, unde ai vazut pozele Liei ???





Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

quote:
Originally posted by mamagiuliei

Mitzu, , sa fie bine si cu doctoratul !!! Tinem pumnii !

Ioana, pfoai, inghetata zici ?! Giulia e innebunita dupa inghetata, da` si io.

Voi va puteti imagina cat extaz pe copii, ca majoritatea n-au p[upat un gram de CocaCola pana acum ?! Giulia stiu ca a baut undercover la careva petrecere, insa in casa nu avem.



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3



...pai d'aia ziceam si io,ca nici mandra mea n-a beut pana acum,da' nici nu ar bea...pentru ca o intzeapa...nu-i plac deloc bauturile acidulate....da' unul din prietenii ei este fan cocacola
...aseara mandra mi-a facut o declaratie..."ce bine imi pare ca esti mama mea!"
Mitzu multa bafta,hai ca mai este un pic si scapi..mie imi expira termenul,la vara viitoare in iulie io sper sa ma misc mai repede...

Mergi la inceput