Mamici ce asteapta al doilea copil (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Multumesc pt gandurile voastre bune !!

Revin dupa echo cu detalii poate nu chiar in seara asta (n-am dormit decat f putin azi noapte, dureri de spate si de glezne de ma trezeau...) daca reusesc sa adorm odata cu pruncu' - insa cat pot de curand

Oana 37+, mamica de Paul-Victor (21 iunie 2006)
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Erika,felicitari pentru bebelina
Cami,merci
Crengu.Pai am vrea sa mergem cateva zile la mare si anul acesta,nu stim inca sigur.Nu-ti fa probleme de kg.Eu am luat prea multe.Vezi ce zice medicul si ai sa vezi ca va fi bine
Revin ca s-a trezit Alex si vrea sa papeIulia @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete
Bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

he he he fetelor , am lipsit si eu putin de pe forum si ia uite unde va gasesc la capitol nou , saru`mana pentru capitol nou Oana

Marguta si eu am acelasi sentiment ca si tine legat de ceea ce simt pentru toate fetele de pe acest forum , parca-mi sunteti surori sa dea DD sa nu mai ai greturi
Julax felicitari pentru mica printesa din burtica , sa fie sanatoasa si sa ai o nastere usoara , cred ca Alex este fericit ca va avea o sora de care sa aiba grija .
Ada cred ca a fost placut la festival chiar daca nu aveai chef sa mergi
Mada felicitari pentru cununie , sa fiti fericiti si sanatosi toata familia , o familia foarte frumoasa , aratati de nota 10 in poze sa stapaniti sanatosi toate produsele primite si sa va fie de ajutor .
Sanziana o graviduta frumoasa si slabuta si un baietel frumos langa ea , am remarcat ca ai o alunita in buric , asa am si eu si imi era asa frica de ea cand eram gravida sa nu se rupa ca statea foarte iesita in afara si spor la treaba iti doresc .
Amalia multumim de urari
Oana multumim de capitol hai ca mai ai putin si vine bebe , cred ca abia astepti si uite galeria mea pentru tine
Cami multumim pentru vestea cea mare , deci Erika felicitari pentru printesa , sa-ti traiasca si sa va bucura-ti de ea
Cami , imi pare rau pentru problema legata de nasii de botez , tot raul sa fie inspre bine ai sa vezi ca se va rezolva problema
Crengu spor la treaba pentru intreaga saptamana , asteptam poze cu noua freza, vesti despre bebe, nu sta cu teama despre faptul ca nu ai luat kg in plus , o sa vezi ca-ti zice dr ca totul este in regula cu tine si bebe , felicitari pentru dintele cazut
Claudia spor la recuperare si treaba prin casa
Krishu ma bucur ca te-ai mai linistit in privinta lui bebe , o sa fie bine ai sa vezi

Despre noi ce va putem spune decat ca suntem bine cu totii , nu prea am facut mare lucru in weekendul acesta , am facut mancare , curat in casa , am facut dulciuri etc .
Maria tot la fel este dar nici nu-mi mai fac griji ca ajung s-o iau razna , ii aspir nasucul si gata , o sa-i treaca o data si-o data .
Va doresc si eu sa aveti o saptamana usoara si sa va bucura-ti de cei dragi voua , va pup pe toate din grup si am sa mai revin


danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Diverse
Poze Maria
Filmulete Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Crengu au fost mai multe semne care m-au facut sa banui ca ceva nu e in regula! Burta ff mica (cum imi arata burta acum, asa era la Dragos cand am intrat in operatie), kg ff putine 9,5 kg; pozitie pelviana toata sarcina a copilului si miscari ff putine, ca de fapt nu avea loc. La eco de 30 sapt bebe era in grafic, la 34s a fost alt meic si doar a constat: sarcina in evolutie si nu a fost atent. Noroc ca eu am banuit ca ceva nu e in regula si m-am dus iar la eco peste o sapt.Si atunci a constat ca avea o stagnare de 4 sapt.Eu aveam 35 de sarcina si copilul doar 31s. Mi-au facut perfuzii si cand a ajuns la 33s si 4 zile m-au operat!
Dany sa stii ca si mi-e mie frica de alunita din buric si am mare grija sa nu o agat!
poze casa si balcon

20+ cu si mamica de Dragos Mihai(26.09.2006)
Povestea iubirii noastre mici
Burtica bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

Eu tot am citit da nu am reusit sa scriu din pura lene. La noi si ieri si azi a plouat si a fost frig si urat si iti da o lene vremea asta de numa.
Iulia multumim. Felicitari pt caruciorul roz.
Sanziana ms.
Erika felicitari pt printesa, sa creasca mare si frumoasa si sanatoasa si tie refacere rapida.
Oana multumim.
Cami multumim. Te inteleg cu botezul abia astept sa terminam si noi si cu ala sa ne putem linisti. Sunt frumoase evenimentele astea da si te termina cu atatea pregatiri si alergatura si etc.
Crengu multumim. Distractie placuta vineri si spor la organizat.
Ada multumim. Am fost sa vb pt buchet dar imi cerea minim 40 de lire pt cateva flori adik ei cer 8 lire un fir de tranadfir si nu e f mare sau f deosebit plus cateva verzaturi din alea si manopera cica si a ajuns la scorul de 40 de lire. Asa ca am mers la supermarket am luat doua buchete faine de flori si mi-am facut buchetul cu numai 8 lire. Deci 40 de lire mi se pare f scump cu 40 de lire am facut lumanarea fetei dar a avut multe flori si eu le-am ales pe toate si a fost f faina si a meritat da pe trei fire de flori si trei frunze sa dau 40 mi se pare cam mult.
Claudia ma bucur ca ati revenit astept cu nerabdare pozele. Te cred ca e greu sa revii la programul obisnuit. Multumim de urari.
Khrisu eu nu stiu de ce va tot chinuie in ro cu chestia asta aici nu iti zice pt ca pana la nastere se poate dezcalci si incalci si iar dezcalci bebe. Nu e o regula ca daca are circulara asa ramane.
Dany multumim mult.

-------------------------------------------------------------------
Mada mami de Arianna Raisa si acum cu Amira Maya
AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Oana,astept vesti de la eco.ma alatur si eu galeriei
Krishu,ma bucur ca te-ai linistit in privinta lui bb din burtica
Claudia,te asteptam cu forte proaspete
Dany,Alex pupa burtica,adica pe surioara lui,dar nu pricepe mare lucru
Sanziana,Ada,Mada
Fetele,suntem ca nehotarati in privinta numelui fetitei,ceea ce nu s-a intamplat la Alex.Avem mai multe variante:Ioana,Alexandra,Anastasia.Vrem un singur nume,care sa se potriveasca si cu cel de familie, Gloambe#537;.Poate va dati cu parerea care suna mai bine.M-as bucura ,poate ma voi hotari mai usor.Merci anticipatIulia @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete
Bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

'Neata fete cucuiete!!!

Poftiti la !!
Azi a fost o zi mai greuta ca de dimineata fetele mi-au dat trezirea de pe la 3... si mie imi picau plombele de somn si ele erau cand una cand alta cu ochii cat cepele, ba Sofia la 5 a inceput ca vrea la tv la desene.., sper sa doarma mai bine in seara asta.

Oana asteptam vesti de la eco si suntem pe baricade:

Sanziana stai sa vezi ce rau e ca dupa catarat urmeaza sariturile.. pe mine ma baga in sperieti!! Super ati aranjat balconul..

Crengu merci de pupic uite parca ma simt ceva mai bine.. Am discutat cu sosu' si am hotarat sa mergem la biserica pentru dezlegarea de 40 de zile si atunci intrebam ce date au ei libere si le scriu mesaj nasilor, sper sa imi raspunda.
Ce baiat mare ai.. sa iti traiasca!!!

Ada ma bucur mult ca povestile mele ajuta cat de putin .. Nu stiu tu cum esti dar mie multa lume prin jur imi prevedea asa un viitor sumbru cu doi copii mici plus recuperarea dupa cezariana, o singura prietena care si ea are doi de varste apropiate imi tot spunea ca o sa fie bine, nici nu imi venea sa o cred ca se poate sa fie si ok..now I'm a believer!!!
iar despre kg mele in plus... nu pot sa zic decat ca si tu si sotul tau sunteti tare draguti dar crede-ma ca sunt .. multe kg in +..dar nu-i bai sanatosi sa fim ca o rezolvam si pe asta.

Dany ma sperii ce mamica super esti? Cu doi strumfi mici si toata ziua gatesti bunatati!

Iulia mie imi plac toate trei numele.. Alexandra( sunt putin subiectiva aici..., si Anastasia e fain si Ioana.. grea alegere!!


Mada voi cand faceti botezul? Mergeti in tara pentru asta?

Ok, mamicile si burticile si mai povestim.


Cami - mami de de mai: Sofia Alexandra - 2006 si Sabina Adriana - 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Neata!
iulia eu as opta pentru Anastasia (e mai interesant si mai rar parca)
De Alexandra parca s-a umplut lumea! Ioana parca nu merge su numele fratiorului!
Acu' sunt chiar curioasa ce veti alege.
Nici noi nu ne-am hotarat definitiv, inclinam spre David Gabriel, dar.....nu-mi pica cu tronc numele si parca nu sunt impacata!La noi numele de famile e Hurezan.
Ma grabesc sa mergem la piata, dar revin dupa masa! pupici

20+ cu si mamica de Dragos Mihai(26.09.2006)
Povestea iubirii noastre mici
Burtica bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

salutare!
Julax, eu votez pentru Anastasia.

Sanziana, daca 9,5 kg e putin, ce sa zic eu cu cele 5 kg ale mele? Vai, deja am intrat in panica.
Va scriu maine dupa eco. Doamne, sper sa fie bine.

Rianna
Crengu 30+ cu Rianna si mami lui Cristian(aproape 5 anisori)
AMR 9+ saptamani!!! Doamne ajuta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khrisu spune:

quote:
Originally posted by mada_mxm

Khrisu eu nu stiu de ce va tot chinuie in ro cu chestia asta aici nu iti zice pt ca pana la nastere se poate dezcalci si incalci si iar dezcalci bebe. Nu e o regula ca daca are circulara asa ramane.


-------------------------------------------------------------------
Mada mami de Arianna Raisa si acum cu Amira Maya
AMR 5 saptamani



Ai dreptate..
Medicul nu mi-a zis nimic ca nu ar fi in ordine..eu am pus mana si-am citit ecografia si mi s-au aprins beculetele... stiu ca se face mare tam tam cu chestia asta..adica esti candidata la cezariana (unii medici se agata de orice pentru a descuraja mama sa nasca natural). Intre timp m-am documentat si m-am linistit..el se poate elibera de cordon chiar si in timpul travaliului asa ca nu-mi fac probleme. Voi naste in apa la brasov (daca ne iese schema cu plecatul)

KHRISU 21+, mamik de baietel

Mergi la inceput