Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  La bucatarie

Paine de casa cu masina de paine (2)

(2 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Vezi toate retetele
Adauga si tu o reteta!
Biscuiti dulci umpluti cu ciocolata si alune * Biscuti dulci cu fructul pasiunii * Prajiturele cu cardamom * Tiramisu Cheesecake * Gogosi coapte * Tort negresa * Rulada cu mango si fructul pasiunii * Negresa simpla cu nuci *
Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 23
Arhistefy
Arhistefy

2099 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Arhistefy un Mesaj Privat  Reply with Quote
tuchita, eu pun exact cantitatea de drojdie uscata din reteta masinii de paine. intr-adevar, este mai mica decat cantitatea inscrisa pe pliculet, dar nu am avut niciodata probleme.

Cu drag,
Mihaela

Mergi la inceput
petra
petra

2098 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite petra un Mesaj Privat  Reply with Quote
Daca adaugati la orice reteta de paine, o lingura de ulei, painea nu v-a mai fi sfaramicioasa a doua zi.

Faptul ca iese sfaramicioasa nu este neaparat din cauza drojdiei ci a fainii. In cartea mea de retete pentru masina de paine, recomandau ca faina sa fie cernuta inainte de masurare. Eu nu o cern dar o zbat un pic cu o furculita. In acest fel faina este mai afanata .
eu folosesc programul de 80 minute. Imi place mai mult cum iese painea.Intradevar trebuie mai multa drogdie dar este Ok.

La toti numai bine!
Mergi la inceput
cin
cin

1298 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicin Adauga semn de carte la raspuns Trimite cin un Mesaj Privat  Reply with Quote
buna
pt fetele care folosesc moulinex si mai au hartia cu centrele service.... va rog, ajutati-ma si pe mine cu cateva numere de telefon. mi-am pierdut paleta de amestecat si as vrea sa sun sa vad cum si de unde o pot face rost...
mi-e dor de-o paine calda, facuta in casa :)
multumesc frumos
Mergi la inceput
Liliann
Liliann

490 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLiliann Adauga semn de carte la raspuns Trimite Liliann un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui cin

buna
pt fetele care folosesc moulinex si mai au hartia cu centrele service.... va rog, ajutati-ma si pe mine cu cateva numere de telefon. mi-am pierdut paleta de amestecat si as vrea sa sun sa vad cum si de unde o pot face rost...
mi-e dor de-o paine calda, facuta in casa :)
multumesc frumos

buna
uite agent autorizat de service pt Romania
SAPEL (EUTRON) SRL
str. Ficusului nr.10C, sect.1
tel 021.233.13.45
0722 741 742
office@eutron.ro
office@sapel.ro
asta scrie pe certificatul de garantie de la masina mea
succes
Mergi la inceput
kid2003
kid2003

2699 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite kid2003 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Da, e bun nr. Si eu am vb la Sapel si mi-au adus o cuva cu totul (se intepenise paleta si ma enerva- ea functiona- dar nu puteam sa o scot sa o spal cum trebuie). A durat cam o luna comanda, dar mi-au adus-o si a fost cam 70 de RON (cuva+paleta).
Mergi la inceput
cin
cin

1298 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicin Adauga semn de carte la raspuns Trimite cin un Mesaj Privat  Reply with Quote
Multumesc frumos
am sunat la ei, dar nu au paleta pe stoc. dureaza comanda vreo 1-2 luni.
Mergi la inceput
kid2003
kid2003

2699 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite kid2003 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Asa mi-au zis si mie si au adus-o intr-o luna, nu doua...macar atat. Oricum mai bine intr-o luna decat deloc
Si tot de la Sapel am comandat o cana de blender pt Philips (ei fac service-ul si la Philips). Tot asa mi-au zis - o luna-doua, dar m-au sunat dupa cateva zile. se pare ca renuntase cineva la o comanda si mi-au dat-o mie. Sper sa ai acelasi succes.
Mergi la inceput

puisorul

3817 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite puisorul un Mesaj Privat  Reply with Quote
Vreau sa imi cumpar si eu o masina de facut paine. Am gasit asta: http://www.electrobazar.ro/masina-de-facut-paine/aparat-de-facut-paine-kenwood-knbm350_871.html.
Credeti ca e buna? Sau la ce trebuie sa ma uit cand o cumpar?

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Mergi la inceput

tibiuta

303 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite tibiuta un Mesaj Privat  Reply with Quote

Cine are masina de paine CLATRONIC si ma poate ajuta cu instructiunile in romana?Sau sa-mi dea un pm am niste nelamuriri .Va rog mult ,multumesc
Mergi la inceput
GabyHila
GabyHila

1142 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui GabyHila  Trimite mesaj yahoo luiGabyHila Adauga semn de carte la raspuns Trimite GabyHila un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mama mea a primit de ziua ei o masina de facut paine si dupa teste teste am urmatoarele nelamuriri:

- imi iese super buna painea cu faina integrala de grau. am cumparat si alte faini de genul: secara, orz, soia si painea se pleosteste! o afc pe programul de paine integrala care pana acuma nu a dat gres niciodata! pun cate 400 de grame de faina de paine si cate 50 de grame de alte feluri de faini. ce nu fac bine? reteta mea e de : 210 ml apa, o lg sare, 2 lg ulei de masline, 500 grame faina, un ou, 1 lg 2/3 drojdie uscata.

- daca nu o scot imediat dupa ce se termina se uda painea! si de obicei o pun seara ca sa fie gata dimineata.

Daca cineva ar putea sa imi zica din experienta ce nu fac bine, as aprecia.

Ce seminte puneti? eu folosesc in, samburi de floarea soarelui nesarati, chime.

multumesc, Gaby

Nu te duce la somn nervoasa! Stai treaza si cearta-te!

Zusammen mit Bogy , Mau-Mau,Schnappi unds kids
Mergi la inceput
Pag. din 23 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com