Paine de casa cu masina de paine (2)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Arhistefy spune:

tuchita, eu pun exact cantitatea de drojdie uscata din reteta masinii de paine. intr-adevar, este mai mica decat cantitatea inscrisa pe pliculet, dar nu am avut niciodata probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Daca adaugati la orice reteta de paine, o lingura de ulei, painea nu v-a mai fi sfaramicioasa a doua zi.

Faptul ca iese sfaramicioasa nu este neaparat din cauza drojdiei ci a fainii. In cartea mea de retete pentru masina de paine, recomandau ca faina sa fie cernuta inainte de masurare. Eu nu o cern dar o zbat un pic cu o furculita. In acest fel faina este mai afanata .
eu folosesc programul de 80 minute. Imi place mai mult cum iese painea.Intradevar trebuie mai multa drogdie dar este Ok.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cin spune:

buna
pt fetele care folosesc moulinex si mai au hartia cu centrele service.... va rog, ajutati-ma si pe mine cu cateva numere de telefon. mi-am pierdut paleta de amestecat si as vrea sa sun sa vad cum si de unde o pot face rost...
mi-e dor de-o paine calda, facuta in casa :)
multumesc frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliann spune:

Citat:
citat din mesajul lui cin

buna
pt fetele care folosesc moulinex si mai au hartia cu centrele service.... va rog, ajutati-ma si pe mine cu cateva numere de telefon. mi-am pierdut paleta de amestecat si as vrea sa sun sa vad cum si de unde o pot face rost...
mi-e dor de-o paine calda, facuta in casa :)
multumesc frumos



buna
uite agent autorizat de service pt Romania
SAPEL (EUTRON) SRL
str. Ficusului nr.10C, sect.1
tel 021.233.13.45
0722 741 742
office@eutron.ro
office@sapel.ro
asta scrie pe certificatul de garantie de la masina mea
succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Da, e bun nr. Si eu am vb la Sapel si mi-au adus o cuva cu totul (se intepenise paleta si ma enerva- ea functiona- dar nu puteam sa o scot sa o spal cum trebuie). A durat cam o luna comanda, dar mi-au adus-o si a fost cam 70 de RON (cuva+paleta).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cin spune:

Multumesc frumos
am sunat la ei, dar nu au paleta pe stoc. dureaza comanda vreo 1-2 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Asa mi-au zis si mie si au adus-o intr-o luna, nu doua...macar atat. Oricum mai bine intr-o luna decat deloc
Si tot de la Sapel am comandat o cana de blender pt Philips (ei fac service-ul si la Philips). Tot asa mi-au zis - o luna-doua, dar m-au sunat dupa cateva zile. se pare ca renuntase cineva la o comanda si mi-au dat-o mie. Sper sa ai acelasi succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Vreau sa imi cumpar si eu o masina de facut paine. Am gasit asta: http://www.electrobazar.ro/masina-de-facut-paine/aparat-de-facut-paine-kenwood-knbm350_871.html.
Credeti ca e buna? Sau la ce trebuie sa ma uit cand o cumpar?

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tibiuta spune:



Cine are masina de paine CLATRONIC si ma poate ajuta cu instructiunile in romana?Sau sa-mi dea un pm am niste nelamuriri .Va rog mult ,multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Mama mea a primit de ziua ei o masina de facut paine si dupa teste teste am urmatoarele nelamuriri:

- imi iese super buna painea cu faina integrala de grau. am cumparat si alte faini de genul: secara, orz, soia si painea se pleosteste! o afc pe programul de paine integrala care pana acuma nu a dat gres niciodata! pun cate 400 de grame de faina de paine si cate 50 de grame de alte feluri de faini. ce nu fac bine? reteta mea e de : 210 ml apa, o lg sare, 2 lg ulei de masline, 500 grame faina, un ou, 1 lg 2/3 drojdie uscata.

- daca nu o scot imediat dupa ce se termina se uda painea! si de obicei o pun seara ca sa fie gata dimineata.

Daca cineva ar putea sa imi zica din experienta ce nu fac bine, as aprecia.

Ce seminte puneti? eu folosesc in, samburi de floarea soarelui nesarati, chime.

multumesc, Gaby

Nu te duce la somn nervoasa! Stai treaza si cearta-te!

Zusammen mit Bogy , Mau-Mau,Schnappi unds kids

Mergi la inceput