Fulguleti de nov-dec-06 (176)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

crema de soaream luat anul trecut de la un help net, www.labo-uriage.com/index.php?option=com_content&task=view&id=89&Itemid=45" target="_blank">asta, zice ca e Preservative -free – Fragrance- free - Alcohol-free – No chemical filter. acum vad ca au si pt copii da' nu stiu daca ma mai stresez. i-am dat o sigura data anul asta cand am iesit pe la 3 afara intr-o zi calduroasa. in rest pauza.

revin cu detalii :)


I'm not trying to be difficult...it just comes naturally.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

am plecat in parc, au facut baietii o tura, si mi s-au intors asa. (cu detaliu :) )

asa
am plecat. revin cu ce s-a intamplat intre timp dupa ce se uploadeaza


I'm not trying to be difficult...it just comes naturally.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Dia, Stefy nu mai plange dimineata cand o las la cresa. E linistita acum. Ei ii place la copii. In ceea ce priveste arsaul legumelor, nu esti singura. Eu am ars si fructele din compot, ca-mi era rau si am adormit si-am uitat de ele.....

Deea, funduletzul de motan e bine? Am vazut pozele si e tare nazdravan.

marani, frumoasa foc bubamara

dianarus, sper ca sunteti mai bine.... tinem pumnii sa se refaca repede marc....

kiki, Stefy are 12 kg fix.

chiar ma gandeam la aelita, cand am ajuns la anuntu ei ca i s-a rupt apa. Am gasit si vestea ca a nascut. Sa va traiasca flacaul, sa fie sanatos si mami sa se refaca repede.

Donia, felicitam Cristinelul cel istet.



poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

asiza, tare frumusel cavalerul

Eu n-am mai intrat de vreo doua zile ca am avut o raceala urata, cu febra 39 si perfuzii. Acum sunt ceva mai bine, dar nu pot sa inghit nimic. Si parca am tot capul infundat. Si totul mi se trage de la o prostie. Eu pe Stefy o iau pe gat. Joi cand am luat-o de la cresa mi-a vomat in cap. Cand am ajuns acasa mi-a dat cu niste apa, nu tocmai calda pe cap si mi-am pus un prosop. Am hranit-o, am culcat-o si abia apoi am facut baie si m-am uscat, dar deja a fost tarziu. Nu faceti ca mine. Am avut doua nopti si o zi de cosmar. Si ca sa fie complet tacamul a facut si ea febra 39, Dumnezeu stie de la ce, ca ieri n-a mai avut nimic si nici azi. Insa e putin rosie in gatut si vomita.
N-am terminat de citit, dar s-a trezit domnisoara si gata ma duc s-o vad ce face, ca o aud ca tuseste.
Week-end placut.



poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Bambo, imi pare rau ca Antonia trebuie sa poarte ochelari. Nu e un capat de lume, dar ii va veni greu la joaca. Multa sanatate. Poate scapa de strabism si nu e cayul de operatie.

asiza, multumesc.



poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

asa... www.youtube.com/watch?v=ulo_wyoOVv8" target="_blank">surpriza :) (poate apuc sa pun si prima parte candva)


I'm not trying to be difficult...it just comes naturally.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by kikineata

Dia sau fetele care au idee...nush ce costum de baie sa-i iau la Garga. Sau n-are nevoie? O piesa (e dificil la schimbat pampersul) sau 2 piese?? Ma gandesc totusi ca "plasticul" ala nu e prea confortabil. Sa-i dau doar pampers eventual un maieut de bumbac?

Ce fel de scutece pt. apa exista? Bune.


KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)



scutece pt apa : huggies little swimmers cica ar fi cele mai bune... eu din alea am luat, sper sa gasim in turcia sa nu fie nevoie sa le car si pe alea dupa mine, mi-ajunge ca o sa car pampersii
eu costum de baie ii iau gen chilotel (inca caut, n-am gasit nimic sa-mi placa), deci doar o piesa, sa fie cat mai mic.... evit unul intreg, ca nu e de bbc .... si o sa i-l dau dopar la nisip, fara pampers. la piscina o sa stea numai in pampers de apa, ca nu e voie fara. eu ma gandesc ca totusi n-am curaj s-o las pe plaja de nisip fara chilot pe ea, dc ii intra nisip la pasarica??? poate ne mai lamuresc minunatele care au fete mai mari: donia?


asiza, cumparaturile le facem cam de 1 an de regula in 3, ca nu se poate altfel, adica unul din noi cu oana alearga printre rafturi, raioane, iar celalat baga in cos :). as putea sa fac acum cumparaturile numai eu cu ea, ca deja ne intelegem si vine cand o chem si ma ajuta, dar e jale la iesire, cand tb sa le bagam in pungi si apoi in masina, ca nu reusesc singura cu ea, ca se apuca de alergat in toate directiile :)). acum 2 zile am luat-o pe maica-mea cu noi la real, sa se uite dupa oana, iar la iesire de abia am prididit sa le bag in masina ca nu mai avea rabdare :))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

fetelor, pazea de adeju hotomana de fetite! cred ac de aia ne tot cheama spre litoral, ca sa ne fure copiii :))
deea, poate subconstientul incearca sa-ti spuna ceva???

iulia-stefi, super ca nu mai plange dimineata! sanatate si sa va faceti bine curand!

dianocica, super pozele cu d. nu ti-a fost frica ca se arde pe spate/burtica? ca mie mi-e frica s-o dezbrac mai tare din cauza soarelui, ca acasa o dau cu crema de protectie numai pe maini, gat, picioare, fata..


chiar, legat de crema de protectie solara: aveti grija ca nu se foloseste crema de protectie solara de la un an la altul, ca se deterioreaza nu stiu ce si factorul de protectie nu mai e ok. deci crema cu spf tb sa fie deschisa sezonul asta, nu se foloseste mai mult de 3 luni!


ieri am fost la un party la o fetita de 3 ani, la casa cu gradina maaare si super amenajata, parca era gradinita acolo... o sa pun si poze... o droaie de copii, super harmalaie.... cand am intrat am crezut ca oana se sperie si o sa stea lipita de noi, ca era plin de copii si oameni necunoscuti... da' cand a vazut minunatiile din curte (topogane, piscina, leagane, corturi, casute, tunele) efectiv a zbughit-o de langa noi cu un chiot de bucurie si s-a dus tinta la topoganul cel mai mare :))... si s-a jucat frate non-stop, n-a avut treaba noastra... din pacate am avut noi treaba ei, ca avea o problema majora cu piscina in care tot vroia sa se bage, desi era super frig afara (era seara) iar apa era rece de tot (iar ea cu muci pana la barbie)... asa ca noi (dar si alti parinti) am pazit piscina toata seara :))... dar ei i-a placut, s-a jucat si a interactionat si cu alti copii, a mancat si tort... asa ca io am mari sperante ca o sa-i placa la gradinita, ca e tare entuziasmata cand vede copii multi si locuri de joaca amenajate pt copii.
in alta ordine de idei, majoritatea erau copii peste 2 ani si ceva, chiar 3 ani ... oana era cat ei, se juca cu ei si la fel ca ei, vorbea cat ei , si lumea ma intreba "2 ani si cat are oana?" bagau niste fete cand le ziceam ca are aproape 1 an jumate



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

quote:
Originally posted by Dia1609

fetelor, pazea de adeju hotomana de fetite! cred ac de aia ne tot cheama spre litoral, ca sa ne fure copiii :))
deea, poate subconstientul incearca sa-ti spuna ceva???




pai el imi spune saracu' ca-mi place de garga de mor :))) altceva..nu recunosc nici in fata marii adunari generale :)))))))
si partea a doua..cum bre nisip la pasarica??? hai fii serioasa.... parerea mea e ca o poti lasa fara probleme in fundu' gol, daca chiar si doresti.. vezi ca pe-afara nu prea se mai practica asa ceva, stii tu, pedofilii, bla bla.. asta in primu' rand.. in al doilea rand, daca gasesti plaja cu nisipi pi la turci, fa o poza mare, da' maaaaare rau, si anunta lumea :)) aia au numa' pietre si bolovani la mal de garla, implicit in garla, pana la niscaiva metri rezonabili de tarm :)
si partea a treia, desi nush cat te ajuta, da' stiu io niste (o) lenute (a) cu talent in domeniu, poate te dai bine :)))) pana pe la vreo 10 (hai, fie 8..) ani, la plaja mergeam cu slip "crosetat" de maicamea... se alege una bucata bumbac imprimat dupa cum doreste muschiul tau, il dai in doua, trei, patru, saptezeci, cate vrei, eventual tragi si la masina ca sa aiba forma "dinamica", si se leaga la solduri partile in funda, nodulet, ce vrei tu... intelegi matale ci vreau io sa zic, ca vaz ca ma parasi plasticu' din exprimare.. :))) daca nu se intelege, o sa ma chinui sa scuip prunele, si-oi reveni :)


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

A-deju ...ca ai marturisit, ti iert..dar toate ca toate pan' la Garga ci altfel stricam pretenia:). Fataaaa proverbul ala nu inseala niciodata...mata blanda zgaraie rau. Am io ac di cojocul tau cand vin acolo la mare! Ti las s-o iei 2 saptamani, mi-o aduci sanatoasa, distrata si voioasa si c-un kil in plus??

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput