Fulguleti de nov-dec-06 (176)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Bambo,
imi pare f rau ca esti trista...,sant si eu un pic trista alaturi de tine,dar as vrea mai mult decat atat sa te incurajez si sa-ti spun ca-i f bine ca ati descoperit asa devreme problemuta...
mai ramane sa se obisnuieasca Antonia cu ochelarii si o sa fie bine,cu siguranta...,tinem pumnii si santem alaturi de voi
Dia,
da,in septembrie santem in c-ta
Adeju,
vazut bucute de Eric care arata fff bine,bravoo! mi se pare s-au te-ai tuns?,abia astept sa facem plaja impreuna...


azi am fost iar cu coaforul prin vecini...,abia culcase Claudiu fata,ca m-am si carat...,si-a durat destul procesul de aranjat ca tipa pleca la o nunta...,in tot timpul asta verificam tel si ma minunam cum de n-a sunat sotu' sa ma intrebe cat mai stau...,am terminat...am plecat...acasa ce sa vezi...,Crinuta dormea dusa...,3 ore si 5 min...


Mamica stralucitoare
17+ cu Raducu + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Asiza, doarmea Alexia si imi terminasem si treaba prin casa, de-asta am reusit sa scriu in timpul zilei.
Kikineata, ce hainute frumoase are Garga si cat e de dulce cu palariuta!
Aka, pupici Cristinei! Sper ca n-a luat nimic de la baietelul mucos.
Donia, ce super e chestia cu “crazy hair" day! Pupici pentru Roxana si Cristinel!
Bambo, la multi ani sotului tau! Sunteti foarte frumosi toti trei, radiati de fericire! Antonia e o minunatie de fetita. Parca au inceput sa apara si la ea carliontii! Imi pare rau ca nu aveti vesti bune de la oftalmolog! E bine ca ati descoperit din timp problema, ca sa se poata corecta usor. Capul sus, mamica frumoasa, ca totul va fi bine!
Iulia-Stefy, sanatate multa!
A_deju, si eu vreau la maaaaareeeee! Foarte frumoase pozele! Cate ralaxare, dom’le, cata relaxare!


Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

bambo sotului (cu intarziere) sunteti frumosi,frumosi toti trei si nu mai fi suparici ca o sa fie scumpica cu ochelarii pe ochi,doar sa se rezolve problema
adeju vb doniei sa va fie rusine,asa frumosi la malul marii,frumos ,frumos.
aka hai mai spune-ne cum se simte piticuta,ce mai faci tu...
fug la somnic ca sunt tareee obosita,azi am dat examenul si am luat 9 sunt asa fericita!!!...mai am 7 de dat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

fetele din ior maine vom ajunge prin zona. daca aveti chef de intalneala, dati un tel/pm

revin (sper)


I'm not trying to be difficult...it just comes naturally.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Pfuu, ce dezamagire Eurovisionul!!! Chiar ma asteptam ca Ro sa fie in top 10 ca mie-mi place si Nico si Vlad...no, ata ete...

Donia, pai ce rezumat sa-ti fac...Dia zicea de creme chemical-free daca se gasesc p-acilea si da, am gasit 2 firme care comercializeaza creme de protectie solara organice, dar au SPF-ul mic, 25 si 30...asa ca pe mine nu m-au convins suficient sa le folosesc...am luat si eu azi ceva de la Garnier, SPF 50...poze cu "crazy hair day"???

A_dejule, ce fain e motanu' cand rade ...io l-am vazut mai mult serios prin poze, da' acum m-am indragostit de zambetul lui ...si sta cuminte la terasa pe scaun???
Dia, am tot vrut sa te intreb...cum faceti voi cumparaturile daca Oana nu mai sta in carucior?
Dianocica, ce esti asa telegrafica? Zi-ne de D...ce mai face, ce mai drege?
Deea, ce examene ai tu acolo? Ce tot inveti atata?...bafta la toate anyway!
Dandusa, wwoow..3 ore si 5 min...niciodata n-a dormit Denis atat...


Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

quote:
Originally posted by asiza
Dianocica, ce esti asa telegrafica? Zi-ne de D...ce mai face, ce mai drege?


Pai nu vezi ca numai cu fetele din IOR vorbeste?
N-am poze cu crazy hair, ca n-au iesit, sunt in ceata, nu stiu ce a avut aparatul...
Multumesc pentru rezumat, parca am mai citit despre asta, dar parca pericolul era pentru bebei mai mici de 6 luni sau 1 an... ca au nu stiu cum suprafata de absorbtie mai mare...
O sa ma bag si eu la raionul de organice sa vad ce creme au, de curiozitate.
Si mai aveti putin si plecati...

deeaA, felicitari pentru examen! Incetisor treci tu si de celelalte

Teutz Alexia ce mai face, ce mai zice?

Mai, asa m-am distrat in seara asta! Pregateam masa, Cristi mancase cu vreo ora inainte, deci pe el nu-l numarasem la cina. Si la un moment dat vad ca devine foarte atent... efectiv a fost ca un pisoi care s-a oprit din joaca, a inceput sa adulmece si a ciulit urechile ... si deodata a inceput sa vorbeasca pe limba lui tare vesel, si-a adus o furculita de jucarie, de la serviciul de ceai al Roxanei, si s-a urcat pe un scaun obisnuit, la masa si striga de acolo ... nu mai puteam de ras, am inceput sa ne grabim sa punem masa, i-am pus si lui in farfurie... Doamne, asa de fain era, ba imi venea sa rad, ba sa plang... noi toti la masa, e prima oara ca l-am lasat sa manance pe scaun normal, ca mancam impreuna in fiecare zi, dar azi statea si el ca un om mare, da' mai mult decat capul nu se vedea din el. Si isi punea painea sau legumele in furculita roz si apoi manca elegant si radea la noi, ne cauta privirile, iar apoi fura mancare din farfuria Roxanei ... a fost o cina foarte placuta! Si cand si-a terminat tot din farfurie a inceput sa strige Ba-va! Of!




Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Dia sau fetele care au idee...nush ce costum de baie sa-i iau la Garga. Sau n-are nevoie? O piesa (e dificil la schimbat pampersul) sau 2 piese?? Ma gandesc totusi ca "plasticul" ala nu e prea confortabil. Sa-i dau doar pampers eventual un maieut de bumbac?

Ce fel de scutece pt. apa exista? Bune.

A-deju tot tin sa te intreb. Unde e terasa aia unde meregti voi?

Donia, mai cat de scump e Cristinel cum sta el la masa ca un om mare. In ultima vreme sunt asa fericita ca ma inteleg cu Garga ca si cu un om mare. E o minune a lumii evolutia lor la varsta asta, cum chicoteste cu tine ca intr-un mic complot, cum zambeste, se stramba strengareste, isi expune afectiunea, dragostea parca imi arata multumirea ca sunt langa ea mereu, cum ne ia in brate si ne strange tare-tare, cum imi face cu ochiul sau imi stramba din nasuc, cum ne striga prin casa maa-maaa, taa-taaa, cum chiuie si are un ras cristalin...of Doamne asa fericire mare n-am cunoscut in viata mea. NU-ti zic cum zice bighi-bighi cand vrea ceva si e suparata si face buzici. Acum sunt innebunita ca alearga frate si alerga si tot pe scari ar sta urca-coboara.

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

off topic-poate mai vor si alte fete sa stie...
"Asa... deci, daca sunt maro inchis si vreau ceva mai deschis, dar nu blond, trebuie sa ma si decolorez? Cam cat de des trebuie sa ma vopsesc? Cam cat timp imi ia daca o fac singura, incepatoare, acasa? (nu de la inceput, of corz, ca pentru primele 2-3 sesiuni ma duc la coafor)... Nici nu stiu... ce mai trebuie sa stiu? Cand ma vopsesc cu aceeasi nuanta, trebuie sa ma dau numai la radacini sau pe tot parul? Nu mai stiu, dar daca ai timp sa ma lamuresti cu astea cred ca ar fi un bun inceput."


am copiat mes ca sa nu uit ceva...
nu-i nevoie sa te decolorezi daca parul tau maro inchis este natural...,exista vopsea de la wella(doar pe asta o stiu eu!"blond special" se numeste) care deschide parul cu o treapta,exact ce vrei tu!...procedand astfel,nu arzi parul deloc...
dar daca parul tau maro inchis este vopsit nu se deschide cu nici o vopsea,trebuie decolorat...
daca culoarea artificiala nu este f departe de cea naturala te poti vopsi si la o luna jumate...,daca sant fire albe sau dif de culoare mare ca la mine,trebuie sa te vopsesti la 3 sapt-4 sapt...
mie de fiecare data cand m-am vopsit singura mi-a luat la fel de mult...,pt ca-i tare greu singura...,chinuita cu oglinda ,cu pieptanul,cu vopseaua...,facand carari,este tare greu...,dura cam 30 de min...
daca la inceput te faci la coafor,te face peste tot...,uniformizeaza culoarea...,apoi continui pe aceiasi nunata si nu faci decat radacina...,stai cu vopseaua pe radacina cat trebuie si cu 5 min inainte sa te speli faci o emulsie...,adica umezesti parul putin si intinzi cu mainile vopseaua care era doar la radacina peste tot...,amesteci si intinzi cu mainile peste varfuri,masezi usor si lasi sa actioneze 5 min...,asta inseamna ca dai un strop de viata culorii care exista deja...
de ce nu pui din prima culoare in tot capul?(dupa ce deja ai ales o culoare pe care vrei s-o pastrezi si dupa ce parul a fost vopsit o data in acea culoare),pentru ca nu faci decat sa inchizi culoarea treptat!daca de fiecare data aplici culoare peste tot,nu faci decat sa pui pigment peste pigment si iar pigment...,rezultatul va fi in felul urmator:radacina va fi deschisa,pentru ca-i proaspat vopsita,iar varfurile vor fi din ce in ce mai inchise pt ca de fiecare data ai aplicat culoare...si culoarea ta preferata isi va schimba nuanta spre varfuri...
sper ca se inteleg ceva,ca stau cu shefii in carca...


Mamica stralucitoare
17+ cu Raducu + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

buna dimineata!!!
multumim din suflet de aprecieri :) o sa-i transmit motanului, si el o sa va multumeasca: "aaaaaa!" :))
si-acum o iau si io intr-o ordine ca vai de mama ei, dupa cum imi mai sclipeste memoria (apropo..stiati ca avem 100 de miliarde de neuroni???? si nu noi toate la un loc , ci fiecare in parte... :) )
bambo, va pup cu mare drag, imi pare rau ca s-a dovedit ca problemutele la ochisori exista... sunt sigura ca antonia va fii cooperanta si va purta ochelarii, si pe viitor chiar nu trebuie sa va faceti griji, se rezolva sigur prin interventie daca nu se corecteaza doar de la ochelari!!
dandusa, da, m-am tuns, ma mir ca se vede, ca e atat, dar atat de jegoasa podoaba capilaraaa :))) si eu abia va astept!!
asiza..ee, sta cuminte, n-ai vazut ca-n secunda doi se-apucase de cocotari.. n-am mai pus si pozele cand incepuse traga toate de pe masa, am zis sa dam bine la minunate :)))
kiki, terasa e in mamaia. langa iaki (dupa primu' plamier pe stanga :)) ). asta in primul rand. in al doilea rand, iaca, o dau publica :) sa stie minunatele ce creatura infama is :)) am visat azi-noapte ca ti-am furat gargarita, si-am facut io cum am facut de-am reusit s-o si adopt :)) si era a meaaaa si numai a meaaaaa :))))))))) ma ierti, da? subconstientul meu bolnav...... :)) si ma gandesc, iaca dom'le, stia soacra lu' ktrinel (parca..) ce stia.. acusha vine pisica si fura copchiii :))))))))

gata, fug la motan, c-a facut ochi. pupaturi !


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Neatza de la noi din batatura!
Cam zombi dupa culcatul la 2 azi noapte si inca de pomana. Oricum mi-am promis ca-i ultima data cand ma uit la Eurovision. Si nu cred ca Rusia castiga ceva fara Plushenko si Edwin ala pe langa cantaret! Iar Grecia, ma asteptam la mai mult decat melodia aia miorlaita...
Gata cu critica, vazut pozici cu Denis care m-a omarat din nou cu ochisorii lui albastri, cu garderoba in vesnica schimbare a Gargaritei, cu motanul bronzat, si cu frumusetea de Marani care bine ar mai face sa dea mai des pe la noi!
Bambo, cred ca si eu ca ai plans ...da' stii ceva, plansul e sanatos. Acum macar esti cu inima impacata ca super-mama din tine a avut un fler pe care l-a urmat si ca totul e din timp si se poate corecta. Si stii ce se zice de ochelariste da? Sunt sexi , da' sexi rau!
Capul sus, Antonia e o frumoasa oricum!
Astept si io cu interes intoarcerea Ruxandrei cu vesti de pe frontul de est
Pe noi ne-au asigurat ca o sa ne puna la dispozitie patutz si scaun de masa si sunt sigura ca o sa gasim destula mancare muncabila pt bebei. Carutzul o sa-l caram fiindca zic eu e destul de util si pe drum, si prin aeroport si acolo seara daca-l conving sa doarma in el!
O sa luam la noi o razatoare din aia mica pentru fructe si legume rude,un mic storcator din ala manual care incape in buzunar, o cutie sau 2 de cereale pentru urgente si minimul arsenal de vase.
Cu crema de protectie nu stiu ce sa zic decat ca pe aici nu prea am vazut nici una organica!
Donia, cool, hair day !!! Pacat ca nu se exista poze!!!
Nu mai stiu ce voiam ca sa zic...
Pupez toata lumea ...

Mergi la inceput