Puiuti de Randunici 2008 !! (18)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

noi tocmai am terminat un biberon intreg (130 - URA!!!) si acum e rupt de somn da' se screme saracu si cu greu da niste parturi de paraie pampersul...na, ca a atipit! sigur, unde e mai bine ca la mama in brate?

alice, sunt total de acord! si eu tot de asta i-am dat suzy, ca sa nu-si suga mainile...cred ca e gest reflex la ei...dupa biberonul asta plin primul lucru si-a bagat mana in gura si a inceput sa suga degetul cu foc...
-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de bebe Tudor Stefan (26.02.2008)

POZE

POZE BOTEZ

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amina_Marina spune:

Eu ii dau suzeta ca sa stea cuminte cind invata fi-miu , si am observat c-o si relaxaeaza, randunoiul e impotirva si , ne cam certam pe tema asta, asta e , n-am incotro..
Cind a implinit o luna am inceput si eu sa-i dau ceai, nu prea-i place dar acolo sa-si ude gura tot e bine, a si apa uneori. De ieri am trecut la 150 ml , pina luna asta pe 30( 2 luni) sa vad ce greutate are ca sa trec la 160. S-a facut cit o purcica si tare mi-e frica ca va trebui s-o dau la sumo, cu toate ca lumea zice : -Vaii! ce mica e ! Pe mine nu ma deranjeaza. So, tot ma ciorovai cu randunoiul sa -mi lase una din camere acasa sa-i fac poze Printesei si zice ca nu poate ca -i trebuie la munca, ce dumnezeului o facea cu ele nu stiu, eu cred ca pozeaza femei dazbracate si le pune pe internet, mare pozar ce e ..

La Multi Ani Movalindei Frumoase, Iulia Elena !
La Multi Ani tutoror randunicilor Elene si randunoilor Constantini! va ureaza din aceasta excelenta insulara Leana si Costel.

.............................................
Doi Trandafiri Albi,
in Rasaritul Primaverii.









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

tuchita nici nu e de mirare la tine cu 2 copii sa nu ai timp de toate cele, eu vad ca desi bebele meu este destul de cuminte tot raman in urma la treaba. Si tot imi propun in fiecare zi ca o sa fac asta, aialalta si...la sfarsit mai raman nefacute. Asta e, lasa ca o sa creasca ei mari si o sa-i punem la facut curat luna...:))) glumeam...atunci o sa avem mai multa treaba.

ursuleata si daca se prinde dr... care-i baiul :). Problema cu cele 6 saptamani e ca trebuie sa se vindece acolo tot...ma rog dr-ul verifica daca totul e vindecat...

cami33 eu n-as pune pastile de tantari.

luny vezi ca iti ramane rochita stramta pana la chefuiala. Si ce yummii yummmiii papa ai tu acolo. Eu ca si tine cred ca o sa ii manac dulciurile copilului ca tare imi plac.

aliceionescu ieri am iesit prin oras si ma oprea lumea sa il vada. N-avea ochelari dar toti spuneau ca e dragut. Sa stii ca nu-i rea ideea dar sunt p-aici niste frumuseti de copii...mama mama...din aia blonzi carliontati...cu ochii ca si marea. Puiul meu rotofei e un bebelas comun.

underqueen ce tare a fost faza cu trenu' Ce dulce-i teroristul tau mic.

bubu de ce nu iei tu pastilute pentru mersul afara dimineata? Sunt atatea permise in alaptare...



Asa creste mare puiul


www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a" target="_blank"> Paginuta mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

GATA, promit ca nu ma mai iau de suzy ca risc sa starnesc furtuna pe crenguta si nu vreau ! Alice, am si zis ca doar imi spun o parere, nu dati cu rosii; si nu ma refeream ca de ce ii dati suzeta ci, mai ales, de ce va chinuiti (vezi Kitzy) sa i-o tot dati daca nu o vrea copilul? Normal ca nici mainile nu-s mai igienice (ma rog, acum totusi sunt curate, sa vezi cand or umbla in 4 labe si baga TOT in gura!) dar asta e, sunt barem ale lui! . Mie mi-e teama sa nu-i placa suzy si sa fac ca aici: iar sotului ii e teama de dezvat; ca a avut experienta nasoala cu feciorul lui cel mare, a trebuit dus la bunici afara din Bucuresti si zile bune in afara de a cere suzy nu mai vroia nimic, la 2 ani. Deci probabil nu totdeauna e asa simplu dezvatul, a mancat-o pisica si gata iar Gecko care zicea ca doar nu se duce copilul la 2 ani sa-si cumpere alta s-ar putea sa ia plasa, ca astia din ziua de azi tare-s precoci!

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Si eu cred ca decat degetul mai bine zuzica Da de cateva zile al meu scuipa zuzica si baga degetelul si eu la loc si e o scoate. Ufff

Asa creste mare puiul


www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a" target="_blank"> Paginuta mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

Amina, auzi tu, cum sa pozeze randunoiul femei goale?

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de bebe Tudor Stefan (26.02.2008)

POZE

POZE BOTEZ

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Eu decat sa-l vad ca isi linge degetele, si le suge, si le molfaie si le... mai bine ca zuzezeste.
Problema ar fi aciditatea la stomac care am inteles ca ar creste de la zuzezit...produce saliva ...etc... si are efecte neplacute.
Alta problema dintii care cica ar creste rau datorita suzetei. Acuma aici e moda sa e pui bratari sa le indrepte dantura dar am inteles iarasi ca fortezi radacina dintelui si nu e bine.

Sunt pareri pro si contra. Eu am noroc ca al meu nu e fanatic, do vrea doar uneori si oricum cred ca exista un moment cand trebuie sa spunem NU suzetei.



Asa creste mare puiul


www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a" target="_blank"> Paginuta mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amina_Marina spune:

quote:
Originally posted by underqueen

Amina, auzi tu, cum sa pozeze randunoiul femei goale?

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de bebe Tudor Stefan (26.02.2008)

POZE

POZE BOTEZ

minunea mea




Pai in ultima vreme s-a senilizat si ma astept la orice, pina acum, ceva vreme, poza ciori, brebenele, porumbei etc..acu`, s-o fi mutat la alt level.
Adriuta, da, asa e cu suzeta , cam pe la 3 luni pun si eu stop suzetei. Fi-miu pina la 3 ani cind a intrat la gradi a vrut-o, nororc ca l-au scapat tantele educatoare, eu nu am reusit.

.............................................
Doi Trandafiri Albi,
in Rasaritul Primaverii.









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

quote:
Originally posted by natynic

Apropo, Roxana (de Amira) acum sunt sigura ca esti supi pe mine, nu mi-ai raspnuns nici la sms nici la PM. Dar nu stiu de ce!

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea




hai mai naty ! din motive de nesperiat copchilu' din dotare eu nu am sunet la sms! asa ca am vaz sms mult prea tarziu! oricum zilele astea am niste momente de superkk dar nici nu vreau sa ma gandesc prea mult ca ma apuca ! iar pm crede-ma ca nu am primit! si ma gandeam ca neavand masina nu te mai vad prin parc prea curand, mai ales ca esti ocupata cu botezul si cele aferente! oricum, crede-ma nu sunt suparacioasa defel, mai degraba un pic naiva si nu m-as supara pe tine vreodata! ti-am zis ca intr-un fel (mare fel) datorita tie urmaream forumul asta! o sa vreau sa-mi fac si eu abonament pt botanica daca promiti ca veniti si voi!

ROXANA, mami de AMIRA (16.03.2008)
pozici
pozici noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Mai aveam restante:
Naty,pai cum,Iulia nu a vrut nici cu tetina veche la biberonul minune??Mai dar simandicoasa este!!Dar oare cu o tetina Nuk, nu o fi tot aia cu biberonul?Crezi ca tetina influenteaza in mare masura?Ai vazut PM?????
Lyvy,scumpa tare iris cea precoce!Mey dar ce-mi plac barbatii astia care fac baie bebelui...Al meu nu pune mana nici sa-l tai..cica ii e frica!Auzi!!
Ioana
Cory,am vazut un bb Alex crestinat.
Clememdea,asa cu banii statului.
Cuscra,Clau,tuchita,Ursu,Luny,Naty
Luny,asa mai dau si eu iama in dulciuri si tare rau imi pare apoi..
Eu insist cu suzi de multe ori fiindca ma seaca de cap cu frichineala,atat timp cat e mancata,schimbata,nu-i e cald/frig..
restul

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)
Pozici
Am pasit pe drumul vietii
"Domnul ne-a ajutat!!Multumim,Doamne!!"

Mergi la inceput