Puiuti de Randunici 2008 !! (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Bubule, si eu m-am recuperat super-greu la fofo... Spre sfarsit imi amintesc ca am dat cu unguent carpicon si mi-a trecut....

Tuchi, asta am avut eu de gand sa incerc azi...infometarea, dar Iannis e asa de bun, asa de cuminte si dupa 4.5 ore cand manca manutzele si se uita in ochii mei rugator si chinuit de foame, crede-ma ca mi s-a rupt inima! Nu pot sa-l las sa planga, ca nici el nu e rau cu mine! De cateva nopti nu se mai trezeste deloc si nici dimineatza nu a mancat prea bine...n-am rezistat...ce mai!!! Dar si multumesc ptr ajutor! Tb sa gasesc pana la urma alta tetina, mama masii!

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Luca
BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Simonette, pup belgienii scumpi. Deie Domnul sa-ti mentii lactatia, dar daca nu va fi sa fie, nici o grija: cu foamea in gat se va descurca cu orice biberon si tetina!
Alice, sic-sic ca eu am fost prima, si nici macar n-am facut capitolul!
Mai fetelor...nu ca-s carcotasa...stiti ca mai sunt uneori, si acum mai sunt si la CM : va tot citesc vorbind de suzy...cum va chinuiti sa i-o bagati copilului in gura cand el o scuipa...sa mor eu daca va inteleg!!!! Uite de-aia sunteti prea obosite ca sa intrati mai des pe forum! Ca tot strangeti suzeta! Sa ma bateti si nu pricep de ce e obligatoriu sa bagati chestia aia in gura copilului...Uite chiar si acum, ca Iulia a inceput tot mai vartos sa-si suga manutele; m-am sfatuit si cu randunoiul si am hotarat ca sub nici o forma nu-i luam suzeta. Sa creasca si habar sa n-aiba ca exista asa ceva. Asta imi mai lipseste din lista ei de motive de plans, sa ma bata la cap ca i-a picat suzeta din gura!
Era o parere! sa nu care cumva iar sa se supere careva pe mine si sa plece de pe forum!
Apropo, Roxana (de Amira) acum sunt sigura ca esti supi pe mine, nu mi-ai raspnuns nici la sms nici la PM. Dar nu stiu de ce!

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Multumesc fetelor, eu am vrut sa va arat DOVADA ca pitica dormea in patut, v-am zis ca a fost o victorie pentru noi!!! Si a dormit aproape 2 ore...

Simonette , si eu am problema asta cu Rebecca! Nu stie ( nu poate ) sa suga din biberon, desi in maternitate, a primit biberon cat am stat la terapie intensiva! In fiecare zi ii fac un bibe cu ceai in speranta ca o sa invete, si cum il fac, asa il arunc...Impinge tetina cu limba, se stramba ca toate cele, se preface ca se ineaca..., nu stiu cum sa fac. Si i-am schimbat si biberoanele si tetinele! Am incercat cu Avent, cu Chicco si azi am cumparat Nuk si tetine de nivelul 1 si 2. Degeaba, nu merge...
Daca ati mai trecut prin asta, pleaseeeee spuneti-mi si mie cum sa fac!!!!!

Amira, cu greu rezist sa nu musc din falcutele si pulpanasele ei! Chiar azi dimineata ii ziceam randunoiului ca la un moment dat nu o sa ma mai pot abtine si o sa bag dintii in pufosenia mea! Dar ar face un scandal monstru..., cred ca nu ar uita o saptamana!

Bubu, uite iti dau un link unde gasesti si marturii si cruciulite sialte lucruri trebuincioase pentru botez. Mergi in dreapta la categorii produse si vezi ce te intereseaza. http://www.hainutebotez.ro/shop-online/costumase-botez.html
Sunt acolo si marturiile cu bibe pe care le-a luat si Naty.

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Buna fetele,
aici bate un vant de ne duce cu casa cu tot si e desert...so tot nisipul ghici unde e...in aeeerr. Brrr,... nu cred ca iesim la plimbare de dimineata.

Am vazut ca va plangeati de lipsa de pofte de mancare ...la bebelusi bineinteles :)))))si de cateva zile ma bate gandul sa va ntreb serios si pe voi:
ATI OBSERVAT O SCADERE A POFTEI DE MANCARE DUPA VACCINE??

Sotul meu zice ca-i doar in mintea mea dar eu mereu am sanii plini dupa ce suge, depozitul din frigider se mareste pe zi ce tece....
Parca nu mai e asa harnic la supt.

ma duc sa mananc ceva si revin. Sper sa inceapa ploaia si sa se opreasca furtuna asta de praf ca nu-mi place.



Asa creste mare puiul


www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a" target="_blank"> Paginuta mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Naty, eu am incercat cu ceiut chiar inainte de masa, cand stiam cat de foame ii este! SI ma straduiam in toate felurile sa il introduc in gurita corect pana se enerva rau! Si-apoi cand o puneam la san tragea cu o pofta de parca nu mai mancase de o zi intreaga!

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Da mai Clau, exact asa face si gogoshik mea...impinge cu limbutza, se stramba se face ca se ineaca, se ratoieste la tetina, o mesteca si nu vrea sub nicio forma! Copii cu personalitate dom`le! Si ce mult ii placea bibe pana pe la vreo 3 saptamani cand ii dadeam si lapte muls si ceai.... De cand l-am hranit exclusiv numai la san nici n-a mai vrut sa se apropie de bibe! Suzete avem si noi vreo 6, pe varste, toate de la avent si le avem degeaba nu ca mi-ar parea rau! Chiar ma bucur ca nu primeste! De altfel la cat de bun este el nici n-as avea motive sa ii pun suzeta, ca daca nu plange!!!! Dar a avut unele momente si am incercar...nu vrea si gata!!!

Naty, probabil ca pana la urma asta e solutia dar nu stiu daca ma lasa inima! Cand n-oi mai avea laptic deloc, voi fi nevoita sa stau sa ma uit la el cu se chinuie de foame...si pana la urma va invinge bibe ....sper!


mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Luca
BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Da, Clau, dar acum oricum ii dai imediat tzitzi pt ca...ai! ia sa vezi daca Doamne fereste nu ai mai avea...ar suferi rau o vreme dar apoi ar manca! Cum adica nu stie (nu poate)? Iuliei i s-a dat biberon cand ar fi ajuns in a 35-a sapt de gestatie, cand de obicei reflexul de supt nici nu e format; iar primul biberon am fost pusa eu sa i-l dau. In 5 minute a invatat. Alti prematuri pe care i-am vazut acolo au invatat mai greu dar toti au invatat. DE FOAME!
Deci, repet: deie Domnul sa nu fie cazul, dar daca nu ati mai avea lapte (si alternativa) ar invata la bibe cat ai zice peste!
Si iti zic si eu: e o dulceata asa, pe burtica

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Tuchi sper ca nu ti-ai ars mancarea din cauza mea.
Cum zicea si Naty si eu ma abtin de la comentarii ca si eu apartin sistemului si zau ca mi-e jena de asta
Alice parca tu ziceai de suzeta, i-am luat si de silicon si de latex si mici, pt 0+ luni si nu le vrea si pace!
Ceiut nu bea nici Diana numa din an in pasti ca nu-i place.

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii

de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Tocmai am incheiat o lunga convorbire telefonica cu prietena mea dermatoloaga pe care am intrebat-o ce crema sa iau pentru cracii domnului Sebastian! Si mi-a zis ca ecranul maxim e dat de factorul 15 si ca ce e peste asta oricum e la fel, ca nu merita sa arunc banii pe creme prea scumpe( important e sa nu faca bb alergie la vreun component al cremei!) ca e foarte Ok daca iau o crema Nivea pentru copii hipoalergenica!
Naty, a sa stii ca ma supar si plec daca te mai iei de puii care suzeteaza!
Ilinca a scuipat-o cu foc si n-am insistat, dar Sebaceu mai suzeteaza cand adoarme! nici eu nu ma omor dupa ea, dar o consider un rau necesar! avantajul e ca bona o uraste, asa ca presimt ca Sebaceul nu va mai avea mult timp parte de ea!

mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Apoi bre Naty, bre, data viitoare oi scrie si eu numa' un rand si garantat is prima!:))

Mai fetelor, discutia asta pro/contra suzy eu zic ca este total inutila, la fel ca discutiile nastere naturala/cezariana. Fiecare are avantaje/dezavantaje si ramane la latitudinea fiecarei persoane de ce/cum/cand da/nu da suzeta si aici ar trebui sa fie punct si atat. Ca dc e sa o luam asa, si bagatul manutei in gura are destule dezavantaje (si nu care cumva sa-mi spuneti ca-i mai igienic decat suzy, ca ). Si, la urma-urmei, dc e s-o luam asa, de suzy poti scapa repede (depinde si cat esti de hotarat), a mancat-o ham-ham (asa cum stie nepotul meu, de pilda, care s-a "lecuit" in 2 zile de suzeta, dar e drept ca nici sora mea nu a cedat), o dai la un copil sarac, a furat-o pisicutza...eheee, de astea. Da' mainile...mai greu le poti da la ham-ham. Cam asta voiam sa zic, promit sa nu mai spun nimic de suzeta pro/contra, ci doar cate o parere, dc este cazul! Pupici!

Mergi la inceput