Puiuti de Randunici 2008 !! (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

fetele care hraniti bebeii cu lapte formula, le dati si ceai?

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de bebe Tudor Stefan (26.02.2008)

POZE

POZE BOTEZ

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Eu am facut-o pe la 7 sapt si a fost chinul lumii... Sincera sa fiu am rarit-o cam tare ca si acum ma doare la penetrare, iar prima data dupa nastere am si sangerat! Crek dr. mea m-a facut ca noua....nasol!

Am impresia ca se cam termina laptele... Am redus drastic din alimentatie grasimile, prajelile, painea si dulciurile si am observat ca nu prea se mai umplu sanii cu laptic....

Voi ati scapat de kg-mele luate in timpul sarcinii?

Azi m-am muls si am plecat in oras, ... Iannis nu a vrut deloc sa suga din biberon...a flamanzit pana cand n-am mai rezistat si i-am dat tzatzik... A tacut imediat! Nu stiu ce o sa ma fac daca intr-adevar seaca lapticul ca nu pot sa-l conving deloc sa primeasca bibe!

Voi ce ma sfatuiti sa fac?>
Am cautat azi si ieri sa-i schimb tetina dar astia aici in afara de avent pe care il am si eu, au doar alt fel de bibe cu tetina asemanatoare...deci n-am facut nicio branza





mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Luca
BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

cleme, sa stii ca si eu eram in stadiul de a zice 'ce are frate dak la botez ma imbrac in tricou su orice pantaloni??'..de nervi ca nu-mi venea nimic ca lumea!!..dar uite ca am gasit pana la urma, asa ca insista! apropo de cioco, deprimari si slabit, am cumparat de afara asa: un strudel cu mere si unul cu branza, o cioco alba cu musli si alune Poiana, ca e noua si tre s-o inccerc, nu?! si un pachet de biscuiti cu ciocolata!!..sper sa nu le dau gata pe toate azi ca si maine e o zi..
adrianadana imi pare rau ca ati fost internate,si curaj, coliceii tre4c si ei pana la urma, mama lor!! multa sanatate!
clau ce somn adanc are Rebecca, pup falcutele ei
stela felicitari pt noaptea magica, la cat mai multe!!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Eeeeee, am onoarea sa fiu prima la acest nou capitol! (Doar dc nu scrie cineva in acelasi timp cu mine si termina mai repede....)

Am iesit azi afara! Dupa o ploaie puternica de dimineata, s-a inseninat oarecum si am iesit vreo doua ore la plimbare. Tare bine a fost, mai ales ca era un aer asa curat! Am mers ca de obicei, in compania Elenei-midasnu si alui bb Petru, care este un cuminte! Urmarea plimbarii: fii-mea doarme si acum!!! Si ce ma bucur, ca mai pot face si eu cate ceva prin casa, de pilda voi gati. Asa ca, Maria, nu esti singura care te vei inchide in bucatarie. Si privitor la Tudor si cantitatea de lapte, eu arunc de 2 zile continuu laptele din bibe, pe motiv ca fii-mea nu mai inghite decat 50-60-90ml, in functie de dispozitie. Dar azi dimineata a fost harnica, a bidonat cam 130-140. Isi va reveni si voinicul, ai rabdare.

delphin, de vreo cateva zile tv-ul meu nu mai prinde TV5...Si aveau astia o prezentatoare asa draguta, subtirica, mama a doi baietei. Tare bune sfaturi mai dadea, datorita ei n-a murit fii-mea de sete! Dc o vezi, salut-o din partea mea si transmite-i toate cele bune...

Cristina, unde ai disparut azi? Sa nu-mi spui ca esti iar la pe terasa, ca m-apuca invidia...Da' rau de tot!

Kitzi, nici Thea nu a acceptat suzeta de la inceput. Era prea mica (Thea) si prea mare (suzeta). O scuipa, se stramba...Asa ca am lasat-o in pace, n-am fortat-o, dar i-am schimbat suzeta cu una mai mica si mult mai moale (Avent) pe care a acceptat-o atunci cand a vrut ea. Nici acum n-o tine tot timpul, ci doar cand are chef. De regula o "simt" cand o vrea pt ca, dc o iau in brate, imi suge umarul (pe post de suzy, evident). Mai incearca si cu alta suzeta si, cel mai important, las-o sa decida singura dc o vrea sau nu.

Luny, la fel sta si Thea in patut. Iar faza cu suzy este axact asa: . Bine, are si zile cand simte nevoia de afectiune si sta mai mult in bratele mele, dar eu o inteleg. Exact la fel sunt si eu, cand vreau afectiune...nu mai scapa sotul de mine.

cleme, imi pare rau ca esti iar in butoi! E si vremea asta...

amira, da, cand plec in misiune, sigur suzy nu mai scapa.

mimonix, copkii nostri au exact aceeasi freza! Ce ti-e si cu frigul asta!:))))

giani la asta nu m-am gandit! Sa stii ca, in cazul asta, eu sunt intr-un permanent puseu de crestre... Noroc ca-s mai agitata de felul meu si ard repede caloriile! Ce face Andreiu'? Tot cu ochelari?

adriuta, puiutul tau este foarte fotogenic. Eu chiar cred ca-i bun de reclame (ca tot vb voi de Andra Mihutei)

Offf, dc mai scriu mult si dc ma mai invadeaza reclama asta nesimtita la Pampers, nu mai gatesc azi!Si ca am pomenit de gatit: tuchita, altii au gaze (adica eu) si gatesc din an in Pasti...cred ca dc ar fi la noi o "pana" de vreo saptamana, as redescoperi arta gatitului!( Sau as uita-o de tot!)

Am descarcat si cele 2 poze "minunate", pun linkul http://good-times.webshots.com/photo/2484839990103304986LWUAvS si apoi va las, vorbim mai tarziu. Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

aseara era program de , cand, pe la 10 seara, ce sa vezi: apel de urgenta, cod portocaliu, l-a chemat la unitate! pana a venit normal ca dormeam! asa ca azi-dimineata la 5.oo sotul meu s-a apucat de treaba...cu mine semi-adormita ...si bine a facut, ca a prins ultimul tren: la 5 minute dupa mi-a venit CM

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de bebe Tudor Stefan (26.02.2008)

POZE

POZE BOTEZ

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Si eu, care credeam ca-s prima!!!!! Ha-ha-haaaaa! Bine ca n-a aparut mesajul la pagina 21 a acestui capitol!!!:)))))

Noi nu am mai tot asa, vreo 8 luni si ceva. Aproape ca uitasem cum se face!

Maria, eu ii dau apa, ca ceai nu vrea decat indulcit. Si cum sunt impotriva zaharului, am decis ca apa e cea mai buna. Si are zile cand chiar ii este sete, crede-ma!

Acum chiar fug, ar cam fi cazul, nu?:)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Alice nu numai ca n-ai fost prima, ci ai fost si la pagina a doua! Si ai vrut sa ne-nverzesti si tu de invidie cu fundul ala!
Simonette, eu m-am luptat un pic cu Seb pana a vrut bibe! stiu ca Delphin zicea de niste bibe bune care la noi nu sunt, dar in lumea civilizata unde esti tu probabil ca exista! si din experienta proprie "foamea e cel mai mare bucatar!"

mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Gata, a adormit din nou pitikul!

Cory, ma bucur nespus sa te vad, super pozele de la botez!

Mimo, la fel, bine ai revenit!

Tuchi, pai ce sa mai zic...idem...hemoroidul e la locul lui, dar azi n-am prestat nimic la buda, deci nu doare Mi-am luat crema Doxiproct, mi-a recomandat-o Roxaniciu si incerc si cu de-asta. Am luat miere pe stomacul gol, am mancat para si vad ca nimic...e psihic, pe bune! nu-mi vine sa ma duc la buda de frica...
Iar in partea ailalta, la fofo, parca, parca e mai bine. Ptiu, sa n-o deochi! Nu ma mai doare asa rau, dar tot mai doare...cred ca se vindeca mai greu si gata...oi scapa eu de toate!

Prima data cand am nascut m-am chinuit mai mult sa iasa bebe si travaliul mai lung, dar m-am recuperat super usor si acum a fost invers!
Acum am stiut cum se face, nene, si m-am scremut asa de bine ca mi-au iesit toate alea
Dar ce nu face o mama???
Clau, super doarme Rebe! Stefanucul meu numai pe burtica doarme!

Of, iar i-am scos mucisori cu aspiratorul...nu-i fornaia, dar am vrut sa vad daca are...si are...sunt albi si vascosi, si daca tin pompita mai mult se simte cum se rup de-acolo si se strang in pompita

Voi vb de s e x la noi e cale lunga...pana mi-o trece fofo de tot.......

Cred ca nu mai stau azi in pat, ca nu ma simt obo si ma duc la bucatareala, sa fac o supica cu galusti si niste snitele.


Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

al meu bea ceai ne-indulcit ()...da nu stiu cat sa-i dau pe zi...

ia uitati un terorist

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de bebe Tudor Stefan (26.02.2008)

POZE

POZE BOTEZ

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

quote:
Originally posted by underqueen

aseara era program de , cand, pe la 10 seara, ce sa vezi: apel de urgenta, cod portocaliu, l-a chemat la unitate! pana a venit normal ca dormeam! asa ca azi-dimineata la 5.oo sotul meu s-a apucat de treaba...cu mine semi-adormita ...si bine a facut, ca a prins ultimul tren: la 5 minute dupa mi-a venit CM





Maria, in alta ordine de idei :ceai nu-i dau Iuliei ca nu-i place, in schimb, dupa sfatul lui Delphin (asta ca sa vedeti ca fac si ca ea, nu numai contra! ) cand transpira sau mi se pare ca-i e sete ii dau cateva gurite de apa -cu bibe- pe care o bea cu mare pofta. Cat despre apetit, si Iulia ieri a mancat, e drept tot 120-130 dar cu mari rugaminti si cu mici varsaturi(iar cu Dr Brown's, am zis, a manifestat o scarba imensa -eu cred ca de fapt e revoltata ca am putut da atatia bani pe un biet bibe!); azi insa a fost zi de kk (care a stat PERFECT in scutecul Huggies!!!!)si dupa kk a papat 150. Au si ei toane, ce vrei...
Despre povestea nasterii lui Kitzy...si eu la fel, Tuchi, ma abtin...am scapat eu un mic comentariu dupa ce mi-a dat ea mesaj, intra la ceza dupa ORE de travaliu...uneori as baga capul in pamant ca strutul ca apartin sistemului.
Stela, -veterana grupului in ale castitatii s-a dat pe brazda! Pe pariu ca randunoiul e un om
Bubule, biata Mami_papa s-a intors la lucru; greu-negreu, asta e, daca tot s-a intors macar sa-i dam de lucru, nu? . Apeleaza la ea ca face niste chestii beton!
S-a vorbit ieri parca de crema de protectie solara. Ma alatur Ursuletei: oameni buni, e OBLIGATORIU! Ce daca nu e copilul direct expus, ultravioletele nu tin cont de coviltirul caruciorului! Soarele din ziua de azi e o nenorocire (o spun eu, care il ador si-s soparla vara pe plaja!)iar pielea lor atat de sensibila! Eu am primit de la primul meu iubit (in prezent stabilit in Franta) o crema Bioderma cu spf 50, special pt Iulia (ssst! randunoiul nu stie ); e pt fatza dar am dat-o si pe craci, am tinut-o cu cracii in soare si TOT s-a bronzat nitel, dar nu s-a ars.

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput