MAMICI si GRAVIDUTE de ITALIA (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

hmm vlada eu sunt din roma am as ma uit la oferte si am sa iti zic..ce cum am vazut.Scz ca te_am pus sa imi scrii povestea 'vietii' dar nu eram in stare sa inteleg d c ai nevoie de 2 carucioare dak ai deja 1 ..nu m-am gandit la posibilitatea de a avea 2 copii



mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex

www.flickr.com/photos/25237392@N04/" target="_blank"> Alex 8-9 luni

povestea nasterii lui bebitz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

ciao fetelor
LA MULTI ANI ! SIMONA

Acum am putin timp de stat la pc,am citit tot ce ati scris.
Delia e pe balcon ,in piscina ei,se joaca cuminte si se distreaza.
Ma bucur ca pot sta si eu putin linistita.
Mergem imediat afara.

dana si delia (11.03.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

BB- lavinia uite aici....http://www.e-panorama.it/
daca ne spui si ce anume te-ar interesa poate te-as ajuta mai mult

Stefania X2 (22.12.07), eu, broskutz :) ,
+/-4 lunite,...si dupa 4 lunite
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

ciao!

nu stiu daca vi s-a intamplat si voua ... ma conectez, vad ca am mesaje private ... incerc sa deschid posta ... insa ma scoate afara ... si nu este pt. prima data ... ori sunt multi useri online ... ori este o alta eroare ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

stefi, multumesc frumos!! mult de tot!!!!
cum stii mama mea e in italia si de aici imi cumpara pt iasmi lucrusoare, papica!! vroiam sa vad si eu ce au ca sa ii spun mai exact!! momentan nu am gasit oferta de bebelusi. poate ma ajuti tu!!
pusiiii

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

http://porcusorul.com/porcusor/mic/bb_yasmi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vlada spune:

ei, cum sa-ti ceri scuze ? voi ati fost f dragute si m-ati ajutat ! ma gandeam ca in vreun hipermarket Auchan sau Carrefour as putea gasi...am vazut si mi-a facut cu ochiul Porta di Roma, in defavoarea Romaest - muulte magazine dupa care ma dau in vant si sigur o sa merg ! De outlet Castel Romano stiti ceva ? merita batut drumul ...?

si pt copii am bifat pe lista Zoo, ar mai fi ceva..? vreun parc de distractii, altceva ce mi-ati putea recomanda ?

Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex14 spune:

buna fetelor salutari tuturor
vlada - am inteles ca mergi la ROMA daca mergeai catre VERONA este un parc minunat de distractii , daca te intereseaza :www.gardaland.it

salutari !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

VLADA daca vi la Roma uite aici un parc de distractii si este si foarte usor de ajuns cu metroul http://www.cartoonparkroma.com/lagiostra.htm

MIRELA CEA MAI FERICITA DE SARA-MARIA
DOAMNE ITI MULTUMESC DIN SUFLET PTR MINUNEA NOASTRA .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vlada spune:

De Gardaland am auzit dar e departe...noi o sa stam in Roma si o sa dam doar o zi o fuga in Venetia...dar Cartoon pare dragut! multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonicutza spune:

quote:
Originally posted by micio

Neata!

am fost la pediatru aseara, l-a suspectat de scarlatina, apoi i-a luat secretie din gat si i-a facut test acolo in cabinet (cu plata bineinteles) si a iesit pozitiv, deci am inceput "cu bine" bolile copilariei: scarlatina. De doua nopti nu doarme, cum atipeste incepe sa sforaie si se trezeste plangand, probabil nici nu poate respira bine... Aseara i-am dat antibioticul si abia pe la 3 noaptea a reusit sa se mai linisteasca. Pana joi este contagios, deci trebuie sa stam prin casa, o sa-l scot unde nu sunt copii daca iese soarele, momentan ploua torential. Problema mea: sa le spun sau nu la gradinita ca are scarlatina...oricum de acolo a luat-o deci nu e singurul caz, dar ma gandesc daca ceilalti parinti nu au spus si apare fi-miu focar de infenctie (ca "asa cum stiti" noi venim din lumea a 8-a, traim in copaci, si nu ne spalam), am niste nervi pe unii....chiar imi povestea cristi de oo colega de la el de la munca ca urmareau impreuna un reportaj despre Ro si aratau locuri frumoase , si tipa cica asa frumos e la voi in tara? uite oamenii imbracati elegant pe stada...si tiganii unde sunt?...au venit toti la voi, na ....




cu parerea aestei tipe se demonstreaza cat sunt italienii de ignoranti,nu cred ca stiu sa faca diferenta dintre o tara europeana si una africana .............. cred ca era vb. de orasul meu, Timisoara, a fost un reportaj pe RaiUno la "Linea Verde" (la un moment dat ii plimbasera pe rporteri cu elicopterul, cine stie ce a facut tipa cand a vazut....) iar la sfarsitul reportajului i-au dus la localul meu preferat www.schwabenhaus.ro/" target="_blank"> SCHWABENHAUS unde probabil voi face botezul si nunta acolo.

***************************************
Simo fericita de Tobia 12.12.2007
www.flickr.com/photos/12428784@N05/sets/" target="_blank">Album & www.onetruemedia.com/shared?p=5cd748d10922250f16a83d&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Video
***************************************************************************
Votati-ma va rog:www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4016&Itemid=51" target="_blank"> aici ,www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4234&Itemid=51" target="_blank"> aici , www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4015&Itemid=51" target="_blank"> aici ,www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4019&Itemid=51" target="_blank"> aici si www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4018&Itemid=51" target="_blank"> aici Multumesc !!!

Mergi la inceput