Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (45)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Fetelor, a tras o tura de vreo 45 minute de urlat. Ca la colici... E groaznic. Bine, sa zic "multumesc" ca daca ii ies cate 4 deodata, se termina mai repede. Dar am dat-o din lac in put... Oooooof!

Roli, saru' mana de info pentru pasapoarte. Dar eu nici nu am pasaportul, ca mi-a expirat. Dar banuiesc ca alea de la CEC stiu cat trebuie achitat. Ma gandesc si eu... Oricum as vrea sa dau o tura pe la politie, sa vad despre ce e vorba. Si poate gasesc eu un CEC prin zona.

Vali, honey, AJ este foarte haios, zau asa!! Cum rade cu gura literalmente pana la urechi!!!!!

Louiza, mi-a placut invitatia, ati ales un model frumos.

Ema, nu e corect sa fiti atat de frumoase, si tu si Anca.Diana, chiar nu e! Iar Milan are niste cutulite de-ti vine sa le rozi... Si sa stii ca de-aia am renuntat si eu la flickr, ca de-abia apucam sa pun cateva poze si nu ma mai lasa pana cand nu se termina luna. Plus ca nu ai voie decat 200 fotografii, restul nu le vezi. Ti-as sugera sa iti faci cont pe ringo.com, webshots.com sau picasa.com.

O sa mai pun niste poze noi cu Mariuca... am prins o serie in care rade de nu mai poate. O alta serie cu gradina mea. Ca sa vedeti cat am muncit si ce frumos a iesit.

Acum ma duc sa mananc ceva, ca nu stiu cat doarme Mariuca. Cu durerile astea, si-a schimbat programul putin.

Creata 1 cu Creata 2
www.ringo.com/photos/album/photos.html?albumId=42971450" target="_blank">Poze Mariuca
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

fetelor?de unde iau si eu un dres subtire care sa nu fie din bumbac?
pt daria pt botez.eu am unii dar i-am primit si acum nu gasesc sa iau si eu o pereche!

gabrittza si Daria Maria(11.02.2008)
www.flickr.com/photos/daria-maria_pictures/" target="_blank">diverse poze
poze mami,tati si Daria
asa a venit pe lume Daria
poze Daria
asa creste Daria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Si-un pupic, si-un pupic pt printzesa Bianca!

Eu, "muncesc" de nu mai pot: caut jucarii TINY LOVE si FISHER PRICE pe net

Roxana si Adela !
Ingerasul nostru
Poze
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

si inca ceva.cele care ati avut lapte la congelator,cum ati procedat cand ati dat bebelusilor?


gabrittza si Daria Maria(11.02.2008)
www.flickr.com/photos/daria-maria_pictures/" target="_blank">diverse poze
poze mami,tati si Daria
asa a venit pe lume Daria
poze Daria
asa creste Daria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Multumesc de floricele!!!
Apropo de leganat pe picioare,de o saptamana renuntasem la el da aseara a fost buni pe aici,fata a adormit dupa baie,da buni cand sa plece a vrut s-o pupesi a trezit-o si pana sa zic ceva a pus-o pe picioare,ca de eu sunt o MAMA DENATURATA ca las copilul sa planga(plange cam 10-15 minute si apoi adoarme singura)

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

quote:
Originally posted by gabrittza

si inca ceva.cele care ati avut lapte la congelator,cum ati procedat cand ati dat bebelusilor?


gabrittza si Daria Maria(11.02.2008)
www.flickr.com/photos/daria-maria_pictures/" target="_blank">diverse poze
poze mami,tati si Daria
asa a venit pe lume Daria
poze Daria
asa creste Daria





Eu am lapte la congelator.Il las la dezghetat intr-un castron, dar fara sa pun apa in el, trebuie lasat sa se dezghete la temperatura camerei. dureaza destul de mult , cateva ore bune.Si dupa ce s-a dezghetat il incalzesc normal in vas cu apa fierbinte.
Sper ca la asta te-ai referit.

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008

Poze http://good-times.webshots.com/photo/2532645420102497651kvZhPA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

serus dragelor,

Nu stiam despre ce reclama vorbiti, ca eu nu am mai intrat de ceva vreme. Acum am vazut-o... CHIAR NESUFERITA!!! Cineva ar trebui sa le spuna administratorilor ca este suficient sa aiba un anunt intr-o parte nu e musai sa iti vina peste scris, ca sa nu mai vezi nimic...

Lala ... bunicutele astea sunt de toata coma...
Pe mine nu ma deranjeaza nici una, iar soacra-mea face exact ce ii spun... mai ales ca Bianca mea s-a invatat sa fie asa o escroaca sentimentala, maraie pana cand o bagi in seama si cand te duci langa patut... rade cu hohote...
Cu mama insa am alta problema. A plecat de aici inapoi in Romania si cand mi-a trimis perdelele mi-a pus si 6 perechi de ghetute de toate marimile... iar acum la al doilea pachet mi-a pus 2 rochite si bonete. Sotul meu chiar zicea ca oare pe noi nu ne mai lasa sa ii cumparam nimic??? Nu de alta, dar deja are atat de multe hainite, iar rochite cel putin 6


Apropos... pentru cine este interesat. O prietena din Bucuresti are de vanzare in Ford Focus. Cine vrea detalii ma poate contacta pe PM.



Monica-Matz mami de Matzu-Mic Andrea Bianca(03.Feb.2008)
Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

La frigider cat poate sta laptele muls?

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

quote:
Originally posted by ramonab

quote:
Originally posted by gabrittza

si inca ceva.cele care ati avut lapte la congelator,cum ati procedat cand ati dat bebelusilor?


gabrittza si Daria Maria(11.02.2008)
www.flickr.com/photos/daria-maria_pictures/" target="_blank">diverse poze
poze mami,tati si Daria
asa a venit pe lume Daria
poze Daria
asa creste Daria





Eu am lapte la congelator.Il las la dezghetat intr-un castron, dar fara sa pun apa in el, trebuie lasat sa se dezghete la temperatura camerei. dureaza destul de mult , cateva ore bune.Si dupa ce s-a dezghetat il incalzesc normal in vas cu apa fierbinte.
Sper ca la asta te-ai referit.

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008

Poze http://good-times.webshots.com/photo/2532645420102497651kvZhPA



Si eu as fi putut sa pun in primele 2 luni... si nu am pus. Doamne si ce rau imi pare, ca acum nu mai am apropae deloc.
In ce l-ai pus la congelat??


Monica-Matz mami de Matzu-Mic Andrea Bianca(03.Feb.2008)
Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Matgravidutz chiar intrebau de tine fetele de la clubul mamicilor de fetite Bianca!!!

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput