M-am hotarat.........adoptie(47)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Nici eu nu stiu unde e, dar daca vin imi pun tricoul DC si devin punct de reper .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Buna seara dragele mele,
Din pacate programul meu infernal nu imi mai da pace deloc. De vinerea trecuta dorm 2 ore pe noapte, sunt zombi si cand vin de la birou pitica se trezeste si ma ia de odihnita. Imi vine sa dorm in fund pe scaun sau in picioare. Sper sa treaca si perioada asta pt ca nu stiu cat o mai pot tine asa.
Si acum gata cu lamentarile, sa aduc vestea buna. Luni, 2 iunie ii schimbam micutei certificatul de nastere. Azi am facut definitiva hotararea, dar nu am mai ajuns si la primarie. Am sunat sa vad ce acte imi trebuie, dar nu a raspuns nimeni. Imi poate spune cineva cu ce acte trebuie sa merg luni? Eu m-am gandit la: certificatul fetitei in original, hotararea judecatoreasca in original si copie, certificatele noastre de nastere, certificatul de casatorie, buletinele de indentitate si livretul de familie. Mai trebuie ceva? Sper sa nu am probleme luni pt ca ma duc singura la starea civila pt ca sotul meu e plecat din localitate cateva zile si eu nu mai vreau sa amand deloc momentul. Oricum nu vad de ce ar refuza sa ne elibereze certificatul nou, atata vreme cat in hotarare sunt trecute CNP-urile noastre, data nasterii si numele parintilor, iar eu merg cu toate actele in original. De abia astept sa finalizam si cu acest ultim pas si micuta noastra sa devina cu acte in regula membra a familie.
Felicitari fetelor care si-au gasit ingerasii si succes celor care inca mai cauta.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

De abia astept sa ne vedem!

Tzuni- cunosti liceul Sincai? este la o doua statii de Unirii (partea dinspre tineretului) Ei bine intrarea cu pricina este exact pe partea cu liceul Sincai la 200 m de liceu.

Rozi- este exact pe partea cealalta. Dar poti intra si pe la fantana, si urci pana la mausoleu...iar noi vom fi in spatele mausoleului.

Pupici si o zi excelenta,
Miha


"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

catty - nu stiu cum reusesti...dar ai grija sa nu te imbolnavesti in stilul asta, ca puiutul tau are nevoie de tine sanatoasa.
Bafta luni! din pacate eu nu te pot ajuta...ca mai am mult pana acolo....

misha- te-ai mai intalnit cu pustiul?

irenecam- nici o veste?

Liliana - ma treci si pe mine te rog cu palsament simplu- cu bb Matei


"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Din pacate, eu nu mai pot veni in Carol. Sotul meu a primit o invitatie la Palatul Copiilor, la un cerc de ceramica, si vrea sa-l duca pe Victor sa vada, poate o sa-i placa sa-si vare mainile in lut si sa "dezlantuie" geniul artistic din el. Ne dorim asta, pt ca el este mai mult inclinat spre batai, razboaie, curse de masini, si am dori sa-i dezvoltam alte laturi ale personalitatii . Imi pare rau, venim altadata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

catty, in principiu nu-mi amintesc sa mai ai nevoie si de alte acte. Poti merge si singura, nu este nevoie si de sotul tau. Verifica insa litera cu litera si cifra cu cifra datele din hot judec, sa nu fie vreo greseala. Eu a trebuit sa revin si sa refac hot judec, pt ca la Primarie nu mi-a acceptat-o pt ca era gresit sectorul unde m-am nascut, 5 in loc de 8 (clar greseala de tehnoredactare), desi toate celelalte erau corecte. La fel au patit si alte fete carora le-au fost gresite hot judec.
Succes sa finalizati cat mai repede si sa beti sampania aia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

La multi ani copii!

Noi mergem in parc sa ne incercam rolele.Sper sa venim intregi.



Mami de Razvan(07 martie 2004) si de
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia72 spune:

La Multi Ani COPII !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

La multi ani, copii!!!!

Eu nu l-am mai vazut pe pusti,Miha, pt ca sotul meu a patit un mic accident la mina. I s-a parut ca are un deget prea mare si l-a taiat nitel cu flexul, asa ca nu a mai putut conduce masina (sint 60 de km pina acolo). Acum e mai bine si vom merge sapt care vine. Sper sa fie bine.

Catty felicitari si multa bafta luni. Si ai grija de tine!

Va pup!



Toti vor sa traiasca in virful muntelui...Dar toata fericirea si cresterea au loc in timpul urcusului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Mirelacrys ce ai mai facut, ai demarat cu actele?




Toti vor sa traiasca in virful muntelui...Dar toata fericirea si cresterea au loc in timpul urcusului.

Mergi la inceput