M-am hotarat.........adoptie(47)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirelacrys spune:

buna fetelor!

cred ca sunt ultima venita pe acest forum..

citesc de mult forumul si ne-am hotarat.. adoptie..

O rugaminte pentru misha71: daca poti sa-mi trimiti si mie un mesaj cu cateva amanunte, unde anume merg in calarasi pentru a incepe procedura in vederea atestarii..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia72 spune:

Chiar crezi ca exista asa ceva? E pentru mame adoptive? Este ceva extraordinar mai ales pentru cele care au copii noi nascuti.

Cred ca ar trebui sa te interesezi, ca nu se stie niciodata
Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

claudia, daca vrei documentatie despre alaptarea copilului adoptat (declansarea lactatiei chiar daca nu ai nascut), sa'mi spui ca am adunat o gramada de articole... la un moment dat chiar luasem legatura cu o doamna de la "la leche league", pentru organizarea unui grup de suport pentru mamicile adoptive care vor sa alapteze...
daca mai sunt fete interesate, pot relua legatura cu doamna respectiva si putem demara un mic proiect...




mami de brotac rocker


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia72 spune:

Da. Vreau ca sa vad . poti sa imi trimiti documentatia pe mess.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Alexa



Mami de Razvan(07 martie 2004) si de
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Pentru Mirelacrys:
1. scuze de intirziere
2. te duci la DPC Calarasi, Strada Baraganului nr. 1 la serviciul adoptii si te vor indruma de acolo ce sa faci.
3. actele sint: (pentru tine si sotul tau)
a. copii de pe buletinele/cartile de identitate
b. copii legalizate ale actelor de stare civila(certificate de nastere/certificat de casatorie/hotarire de divort)
c. copie legalizata de pe titlul de proprietate sau alt titlu care sa ateste dreptul de folosinta a locuintei
d. certificate de cazier judiciar
e. certificat medical tip auto, cu care te duci la spital (e un singur doctor care pune viza, insa am uitat cum il cheama). Dupa ce primesti viza aceea, te duci jos la avizier sa-ti dea o hirtie pe care o pui la dosar. Analizele originale ramin la ei.
f. adeverinte de venit
g. caracterizari de la locul de munca sau de la vecini, prieteni (minim doua pentru fiecare persoana/membru al cuplului conjugal)
h. declaratii la notariat ca nu ati fost decazuti din drepturile parintesti
i. declaratie privind motivatia adoptiei si asteptari legate de copil(sex, virsta, situatia psihosociomedicala)
j. declaratie privind indicarea motivelor pentru care unul din soti nu adopta, in cazul in care cererea este formulata numai de catre unul dintre soti si celalalt nu se asociaza la cerere
k. certificatul de cazier judiciar al persoanelor cu care locuieste solicitantul (parinti, frati, persoane aflate cu chirie in locuinta, etc)
l. certificat medical privind starea de sanatate a celorlalte persoane cu care locuieste solicitantul

4. pentru caracterizari: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=118452&whichpage=3

Daca te mai pot ajuta cu ceva, scrie-mi. Multa bafta!

Eu - nimic nou.



Toti vor sa traiasca in virful muntelui...Dar toata fericirea si cresterea au loc in timpul urcusului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabineta spune:

Haidetzi sa ne vedem duminica la 10 in parcul CAROL!!!!!!!
Vine ioana si miha... si bebeii nostri, desigur.
Daria, Claudia???????? Alte bucurestence????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

La intrarea dinspre fantana aia mare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabineta spune:

Nop, la intrarea din Serban Voda. adica in spatele mausoleului. vii?
Diciu hai sa s-o vedem pe sabinutza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

as veni si io.... Nu stiu cum ajung acolo, ca nu cunosc locul...dar sper sa va reperz.


Tzuni mic si drag si scump si pisicos

Mergi la inceput