M-am hotarat.........adoptie(47)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

nu mai stiu daca am apucat sa va pun pozici cu noi...asa ca o fac acum.

http://community.webshots.com/user/mihaela_florea

pupici si un week-end agreabil,

Miha, mami de Matei (16.01.2008) si Laura (30.09.1997)
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Miha ai un baietel minunat.Nu mi-a venit sa cred ce bine va seamana.Felicitari mami!

Patri

Anca curaj ca totul va fii bine.

Eu sunt supernervoasa ca-mi face asistenta sociala niste faze.....Luni ma intalnesc cu ea si neparat lamuresc problemele.







Mami de Razvan(07 martie 2004) si de
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Vineri ,13 iunie 2004 a fost cea mai minunata zi din viata noastra.Atunci l-am cunoscut pe Razvan.



Mami de Razvan(07 martie 2004) si de
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

miha74...am vazut pozele voastre! ai un baietel minunat!!!
Sa va traiasca alaturi de surioara lui frumoasa!
E foarte bine dezvoltat pentru 4 luni si foarte fericit alaturi de familia sa. Felicitari!!!
Asi inteleg ca ati sarbatorit ieri!
La multi ani,va doresc cat mai repede o surioara pentru Razvan

Eu din pacate ieri, vineri 13 am fost muscata de un caine si eram si cu Sabina in brate. Acuma merg le vaccinari...Culmea e ca sotul meu mi-a zis "maine e vineri 13" de parca urma sa se intample ceva rau...

Poze Sabina Teodora


anda




"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

ANCA WISHTE ASTEPT CU VESTI BUNE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Anca nu ne spui nimic?Cum a fost?

Mami de Razvan(07 martie 2004) si de
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Eu plutesc. Fetita e minunata!!! Scumpa, extrem de delicata, finutza, cu o fatzuca ca de portelan, cu obrajori rotunzi, cu ochi, mari, mari, cu o gurita mica si rosie...ce mai, e fata lui mama. Sotul meu a avut o reactie surprinzatoare. A luat-o in brate si a inceput sa planga. Am plans amandoi pret de cateva minute. E fata noastra, e minunea noastra!
E un copil cuminte, educat, ii place sa deseneze. I-am luat cateva carticele de colorat si vreo 2 ore am colorat manadoua.
Cand am plecat (cu mare greu am facut-o), ne-a luat in brate si ne-a pupat.
Sambata vom merge iar la Buzau s-o vedem. La inceputul lui iulie, asistenta maternala se va intoarce cu ea in Bucuresti si ne va fi mai usor.
Acum, depinde cat de usor se va atasa de noi. E un copil extrem de sensibil si probabil ca se va dezlipi mai greu de "mami si tati" de acum.
Pe 15 iulie plecam la mare si tare as vrea s-o luam cu noi, mai ales ca n-a fost niciodata.
Offf, am atatea emotii, atatea dorinte si atat de putina experienta. Imi doresc sa fie cu noi cat mai curand.

A, si mai exista o problema. Cred ca v-am mai scris, dar in cazul ei, trebuie reluata procedura pentru a deveni adoptabila. E, intr-adevar o problema?

V-as pune o poza, dar nu stiu daca e indicat avand in vedere situatia ei inca nu ft clara.



"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." - Rabindranath Tagore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criadi spune:

Felicitari Anca! Sa dea DD sa depasiti cat mai repede piedicile care stau in calea "intregirii" voastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Multumesc frumos pentru tot, Criadi.



"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." - Rabindranath Tagore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Anca .Cuvintele sunt de prisos.Ma bucur de fericirea voastra.

Victo pana nu treci prin ce trecem noi nu fii asa de sigura ca noi suntem asa de ne-norocite.Multumim ca ne citesti.



Mami de Razvan(07 martie 2004) si de
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput