M-am hotarat.........adoptie(47)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Anca, daca e fetita ta asta, vei sti imediat si vei face abstractie de toate vorbele inutile spuse de altii !
Asteptam vestile de la tine, sa fie asa cum e mai bine pt toti !

Criadi, felicitari pt asa o fetita iubitoare si isteata foc !



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

diciu- asta seara ajung la dr...la ora 19.00 ( a fost singura ora libera...cred ca din cauza de meci). Te tin la curent.


"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

misha71- doamne ajuta si insanatosire grabnica. Tu cum esti? De baietel mai stii ceva?

ancawish- cred ca criadi a spus cam tot ce era de spus, nu pot sa iti urez decat tot binele din lume. Pitica stie ca te duci sa o vizitezi?



"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

la noi cel putin, cand e vorba de copii mai marisori, nu li se spune ca cei care vin in vizita sunt posibili parinti adoptivi care merg sa'l vada... tocmai pentru a nu'si face sperante si a suferi in situatia in care nu exista potrivire... din cate am inteles se practica chestia cu "prieteni de familie cu maternala" sau "cunostinte care au venit in vizita"... cel putin prima data...
caca exista potrivire, pe urma copilul incepe sa fie pregatit pentru etapele urmatoare (perioada de matching, invoiri, etc)...
sper ca asa se face peste tot, ca altfel ar fi mult prea traumatizant pentru copil...

anca, astept vesti !!!




mami de brotac rocker


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Miha, nu stie. Psihologul cu care mergem a zis ca va parea ca o vizita obisnuita.
E plecata de 2 zile in provincie, unde marenala are o casutza. Ne vom duce acolo s-o vedem.

Am rugat-o, in schimb, s-o intrebe pe maternala daca fetitei i s-a spus ca s-ar putea ca intr-o zi sa fie adoptata, daca e constienta de situatia ei (ce aiurea suna, dar nu am gasit alt cuvant acum).



"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." - Rabindranath Tagore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Bafta multa, Anca! Te asteptam cu vesti bune!

...eu ma temeam sa nu gasesc un copil prea mic!




Tzuni mic si drag si scump si pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patri spune:

Buna, fetelor! Stiu ca nu am mai scris de mult, dar azi nu m-am putut abtine! E meciul, am acces la calculator, Patricia doarme la ora asta ca la noapte plecam la Wiena, asa ca pot sta un pic cu voi! Vreau sa scriu ca citind ce a scris Anca, am ramas impresionata! Pe ea o stiu demult, (scria pe aici inaintea mea, sau eu asa retin!!!) si tocmai ma miram ca inca n-are puiut, si am simtit ca ar trebui sa aiba puiut de varsta alor nostrii-Patri va implini 4 ani peste cateva luni-si cand am citit ca ar putea avea fetita de 4 ani...am simtit pielea de gaina...Anca , nu stiu daca ai inteles ce vreau eu sa spun, dar daca tu simti ca e fetita ta, eu te incurajez din toata inima, e o varsta extraordinara, nu pleca cu nici un fel de prejudecati, daca e sa fie a ta veti trece peste toate impreuna, gandeste-te ca si ea v-a cautat asa cum si voi a-ti cautat-o si bucurati-va de momentul intalnirii...crede-ma ca DD stie sa le aranjeze fff bine!!!!
Pup toate fetele si astept vesti bune despre mamici si bbici fericiti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia72 spune:

Buna Seara,

Ce mai faceti? Dariastoica nu ai mai scris nimic, ce ai facut?
Ieri cred ca am facut un lucru "bun" daca asa se poate spune, am dat declaratia ca nu mai doresc sa continui vizita la Bacau la fetita din motive ca la dosarul facut si ancheta nu sunt finalizate.
Cei de acolo au spus ca nu au nimic de la nasterea fetitei, si nici macar actele medicale din care sa spuna de ce fetita a fost abandonata de 2 ori in spital.Am lasat-o ca poate o i-au alta familie.
Sper ca am facut bine, oricum nu am simtit acel ceva care sa imi spuna ca ea este aleasa ........

Anca mult succes,Misha tu ce mai faci?Miha cum este bb? Este cuminte?
Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Patri...nici nu m-am gandit la asta dar ai dreptate! Anca e aspiranta pe aici cam odata cu noi, si da, ai nostri copii au 4 ani. Am pielea de gaina acum cand scriu si nu exagerez deloc!
Anca mergi cu inima deschisa la intalnire maine! Daca e fetita ta vei stii.

Patri, Asi, va pup! Am incercat sa trimit pozele facute de Patricia pe o adresa de mail (conceputa din ID de mess al Stancai cu yahoo in coada) dar banuiesc ca nu le-ati primit. Daca vreti, avem vreo 2-3 poze dragute, da-ti-mi pe PM un mail la care sa vi le trimit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

diciu- am fost aseara la pediatru, si mi-a sus exact ca si tie, ca virusul nu este activ, si ca probabil asa era si la mama naturala, si sa repet la un an de zile.

claudia- nu iti mai face atatea ganduri, ai spus si tu nu a fost sa fie! noi suntem foarte bine, este foarte cuminte Matei si suntem foarte fericiti cu totii.

Mai am sa ma duc cu el la un neuropsihiatru, sa ii fac o ecografie si la un oftalmolog, dar asta o fac numai pentru el, adica indeiferent ce am gasi...nu conteaza, decat ca vrem sa stim daca sunt probleme sa le remediem.
anca- iti tin pumnii si doamne ajuta.



Miha, mami de Matei (16.01.2008) si Laura (30.09.1997)
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput