Mamici norocoase de septembrie-octombrie 2008 (60)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Aloooooo, hai va ademenesc cu o , suculetz, ceai, lapte sau orice vreti voi da numa apareti odata.

Ma plictiseeeeeeeeeeeeeeeeesc singuraaaaa!!!!






POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
23+ Cuculetz Andrei

ARE MAMA UN CUCULETZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Beau si eu o gura de cafea sa prind curaj sa ies cu Dragos la cumparaturi. Zic curaj ca sunt niste nori amenintatori pe cer si mi-e groaza sa scot caruciorul mare cu husa, ca-i ff greu, as iesi cu cel mic.Poate reusesc sa ma misc "repede" si scapam de ploaie!
Am dormit atat de prost azi noapte, ma doare capul si iar mi-e greata
Pupici tuturor!

19+ si mamica de Dragos (26.09.2006)
Povestea iubirii noastre mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Buna dimineata!
Am intrat sa va salut ca sa nu ma uitati pana la sfarsitul odiseei, desi eu sunt mereu prezenta printre voi, insa pentru mine 'no news is good news'

Eu traiesc intr-o euforie continu, cu destul de mult dinamism: sambata am facut si cununia religioasa la mare, a fost superb mai ales pentru ca am avut parte de vreme buna, mai putin un vant (briza) destul de puternic pe plaja, unde am vrut sa facem cateva fotografii in 'rochia de mireasa', insa coafura mea a ajuns destul de hippie . In fine, evenimentul a fost destul de neconventional, la biserica am fost 31 de persoane, dintre care 6 preoti, 14 coristi, un fotograf, un cameraman si 9 nuntasi ... dar a fost fain, mie mi-a placut!

Bebe Gruia e cumintel, nu misca prea mult, doar cand ma mai asez si eu pe undeva, in rest cred ca ii place mult miscarea, calatoriile, ca nu zice nici 'pis' ... astept cu nerabdare ecografia 4D la Medical City peste o saptamana, a mai fost cineva la dna doctor Irina Pacu?

Am mai admirat burtici frumoase de mamici pe contul comun, o sa fie o odisee plina de superbi, daca seamana cu parintii lor, sunteti niste frumoase toate! .

Eu n-am mai luat mare lucru in greutate, am acum un plus de 5kg, nu e putin, dar nu e nici mult, sper sa raman, cat de cat, in grafic. Si eu am zile cand ma simt 'balenuta', altele in care sunt incantata ca cei carora le mai spun ca am o mica inside sunt surprinsi ca nu prea se vede, are legatura si cu imbracamintea pe care o port; mi-am luat duminica, de la targul de haine din Mamaia, o pereche de pantaloni de in super (o sa pun poze dupa ce ii scurtez pe masura 'Inaltimii Mele' ) si vreo 3 bluzite, toate in fantasticul pret de 150 ron , de la o producatoare din Deva, asa ca am cam rezolvat garderoba de vara.

In schimb incep sa am mici probleme cu incaltamintea, in a doua parte a zilei mi se cam umfla picioarele si dau putin pe dinafara, cred ca e cam devreme, totusi, daca ma gandesc si ca evit cat pot sarea si beau multa apa sa o elimin .. voi aveti asa probleme?

Va pe toate, fara exceptie, si va reamintesc cat imi place sa va citesc

O zi minunata!

21+

Haiduc iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Buna dimineata tuturor!!

Nici noi nu am mai intrat de ceva timp si ne cerem scuze.
La mine s-au agravat rau durerile de spate si stau la pat de cateva zile - mi-am luat concediu de odihna.
Am facut si noi morfo si e foarte bine. Bebele e foarte sanatos si are 570g. Am vazut ca e mai slabut decat bebeii vostri care au cam aceasi varsta dar dr-ul zice ca e bine.

Felicitari tuturor fetelor care au aflat sexul bebeilor lor.
Bine ati venit noile mamicute.Sarcina usoara!!
Anca - multa sanatate si fara probleme de acum incolo.


Pup toate fetele , fara exceptie si o zi buna tuturor.


22 +
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi si burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Gata, Moni, prezent!!! Vreau si eu un suculet (cafea am baut si nu abuzam, dar un sucut merge). Ce ati facut pana la urma, v-ati intalnit in wekend, ca nu mai stiu, ufff neuronul meu gravid!

21+ Vlad
Bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Hai sa va mai zic ceva ca sa va treziti poate, sper....

Azi se naste primul bebelus la odiseea de iulie-august.

Curaj si sanatate Monei si lui bebe Codrin







POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
23+ Cuculetz Andrei

ARE MAMA UN CUCULETZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Nerantula, bravo mamico! Casa de piatra!!! Suna foarte foarte romantic, cununia la malul marii... Vrem pozeee, pozeee, pozeee!

21+ Vlad
Bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Neata burtici ,

Anca, te asteptam cu mare drag si cu vesti bune!
Codruta, nu sunt "tare", sunt doar paranoica . In fine, tinand cont de cei doi dcotori e normal sa fac doua....asta se explica. Iar cea de-a treia programare este facuta tocmai ca nu cumva sa se intample ceva cu una din primele...ca la cat se asteapta la programare la Herghelegiu de ex am zis ca mai bine o am facuta si o dau cuiva daca nu ma mai duc, decat sa raman suspendata .Si uite asa am eu trei programari

Apropo..stie vreuna dintre voi ceva de dr Marin Romeo de la Diagnosis? Acolo ajung eu joia viitoare.


20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Cred ca am dat cu bata-n balta. Ma interresez si revin cu info despre mamica de la odiseea de iul-aug. A intrat intr-o operatie deoarece avea ceva sangerari. Nu sunt 100% sigura ca naste.

Oricum sa fie totul bine



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
23+ Cuculetz Andrei

ARE MAMA UN CUCULETZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

DEci am aflat, chiar se naste primul bebe.



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
23+ Cuculetz Andrei

ARE MAMA UN CUCULETZ

Mergi la inceput