Ce mananca un arici?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

Mananca mancare de pisici parca mai bine decat de caine. Nu ti se pare?


Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Ina,acu eu ce sa-i fac daca s-a invatat cu d-asta?

.............................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v.valy spune:

Nu stiu nimic despre arici, dar cand am fost in Hornbach sa iau mancare pentru iepuras am vazut ca au si niste cutii cu mancare special pentru arici. Imi pare rau ca n-am retinut firma. Poate Vitakraft, poate nu... Erau doua sortimente: una la cutie de carton ca cea pentru rozatoare si una la o cutiuta mica de plastic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanal spune:

Laura, e bestial, neaparat sa faci poze, sa ne arati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mali_ spune:

Fetelor, daca va ganditi sa va trimiteti aricii la tara, sa stea si ei in aer liber si sa se hraneasca natural, eu am o curte mare si imi caut cu disperare arici, care sper sa ma scape de serpi. Asa ca va rog frumos daca auziti pe cineva ca are un arici si vrea sa il dea, sunt dispusa sa adopt chiar si mai multi.
Mali si Matei (23.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

laura ,ce face ariciul?
eu am gasit aseara unul in fata blocului.
l-am pus pe balcon intr-o cutie de carton si azi a gaurit-o si a iesit.sper sa apara ca la mine ,balconul ea ca un depozit pana luna viitoare pana ne mutam la casa si nu-l mai gasesc .i-am dat aseara morcov,castraveti,dar nu a mancat.i-am pus azi granule pentru catei si apa si sper sa apara.
tu il tii prin casa? nu face mizerie?
sper sa traiasca si sa fie bine,acum o luna am avut un pui de arici nu avea nici ochi si dupa o saptamana a murit.

Anya-Dumitra si Matei



oana si matei(12 NOV.2003)si ania-dumitra(26.10.2007)http://community.webshots.com/user/oana_r_76?vhost=ania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nepotzica spune:

http://www.animalutze.com/produse/conserva-vitakraft-arici-100-g.php?gen=0


http://www.pentruanimale.ro/conserva-pentru-arici-100g-p-2607.html

am mai gasit asta

Many people leave food out to attract hedgehogs. Although hedgehogs are lactose-intolerant, they will eagerly consume cheese, milk, and dairy products, causing illness.[citation needed] The common pet hedgehog (Four-toed Hedgehog) can however have a small portion of cottage cheese as a dietary supplement. Dog and cat food are better than dairy, but both are often too high in fat and too low in protein. It is best to leave out only a small treat, leaving them plenty of appetite for the pests in one's garden.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marinutza spune:

vreau si eu arici, stau la curte oare se acomodeaza sau pleaca? La cati mwelci si gandaci am eu aici cred ca ar deveni obez...Fara gluma cred ca ar fi folositor. Ma ofer sa adopt unul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia popescu spune:

Mor de invidie...De cand imi doresc si eu un arici... Mi-am luat unul de jucarie si-l tin afara ...ma gandesc ca poate o veni o aricioaica mioapa sa-l curteze nitel si poate o prind pe ea. Luna trecuta am fost cu cainele intr-o padure, a gasit un arici si a facut mare tambalau - vroia sa-l ia in bot cu orice pret, chiar cu pretul de a-si transforma botul in perna de ace. Am salvat ariciul, l-am pus intr-o cutie intr-o magazie, insa pana sa plecam... a fugit si visul meu s-a destramat...
La noi ar fi bine de el - avem serpi, soparle iar cainele bagaret e inchis in alta curte... Asta e... poate o sa am mai mult noroc alta data...
Tare m-as bucura sa vad pozele cu ariciul jucaus. Nu-mi imaginam ca devin asa de sociabili.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

[quote]citat din mesajul lui oana_r

laura ,ce face ariciul?
eu am gasit aseara unul in fata blocului.
l-am pus pe balcon intr-o cutie de carton si azi a gaurit-o si a iesit.sper sa apara ca la mine ,balconul ea ca un depozit pana luna viitoare pana ne mutam la casa si nu-l mai gasesc .i-am dat aseara morcov,castraveti,dar nu a mancat.i-am pus azi granule pentru catei si apa si sper sa apara.
tu il tii prin casa? nu face mizerie?
sper sa traiasca si sa fie bine,acum o luna am avut un pui de arici nu avea nici ochi si dupa o saptamana a murit.

Anya-Dumitra si Matei


Mey , si eu ii pusesem o cutie pe balcon si mi-a gaurit-o asa ca il lasasem sa se plimbe prin casa.Isi gasise un loc unde isi facea nevoile,intr-un colt langa masina de spalat dar era usor de curatat si nu facea decat acolo .
Din pacate a trebuit sa dau cu ceva solutii contra gandacilor in casa si l-am dus la ai mei,la curte,de unde a fugit.Ma oftic de nu mai pot dar....
Si eu i-am pus fructe si morcovi si nu s-a atins de ele , in schimb era innebunit dupa mancarea catelusei.Cum se lasa seara cum o intindea pash pash la castron si se infrupta!




.............................

Mergi la inceput