Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

cami , astept poate imi dai si mie o idee , cum sa le trimit la fete brauletul , ca mi-e asa de frica sa nu se piarda ... stau si ma tot intreb , cum sa-l pun sa nu se piarda pe drum

daca are cineva o idee ... plsss help

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Fetelor care vreti sa trimiteti panglica si snur in tara, puteti sa faceti colete la posta romana cu plata ramburs, e mai sigur... sau sa trimiteti printr-un curierat rapid la fel cu plata la destinatar, asa au si ei tot interesul sa trimita coletul unde trebuie sa-si incaseze banii. Oricum e mai ieftin pe posta romana si mai scump prin curierat, insa e mai sigur prin curierat. Doamne ajuta sa ajunga snuruletele in siguranta.

Doamne ajuta in drumul meu spre bebe!
http://tt.lilypie.com/MZWVm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Ah, sa nu uit, daca va hotarati sa trimiteti prin curierat veti avea nevoie si de numarul de telefon al destinatarului: toti curierii cer acest nr. al persoanei de contact. Pup la toate fetele !!!

Doamne ajuta in drumul meu spre bebe!
http://tt.lilypie.com/MZWVm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

micuta mea ... domnica ... problema mea e coletul...ca e f mic , si mi-e ca se pierde ... iti dai seama cat de mic este un snurulet ... si cat de repede se poate pierde ...si cat de rau o sa ne para ... offf .... in ce sa-l pun ...ca daca-l impachetez in hartie ajunge vraistea la voi ...

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Georgiana, poti sa pui snurul intr-un plic din ala mare, a4 , cu protectie la lovire... sper sa intelegi de care: are pe interior pungute umplute cu aer... e mai gros... cred ca merge sa trimiti asa. Doamne ajuta!
A... si sunt si plicuri mai mici , A5 cred tot asa cu protectie la lovire pe interior.

Doamne ajuta in drumul meu spre bebe!
http://tt.lilypie.com/MZWVm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

buna dragele

nu am scris de mult din cauza ca tristetea mea e prea mare, am incercat sa bva citesc cit pot, si sa merg la biserica duminica sa dau acatiste si sa ma rog pentru noi toate.
Ma bucur pentru acele fete care au avut taria si puterea sa stea in rind numai cu gindul la Minunea Maicii Domnului prin atingerea de Briu.
Sa va ajute Dumnezeu pe toate sa deveniti mamici cit mai curind.
Tot vorbiti de snur sfintit, as vreau si eu dar cred ca distanta e prea mare pentru voi ca sa mi trimiteti.
Cleo numai a mai scris de mult, stie cineva cum se simte ea si ingerasii ei de copilasi?
ainigriv ce mai faci, cum te simti, numai ai mult si iti vei vedea visul implinit prin marea minunea care a facut-o Maicuta Domnului.
La toate fetele va doresc numai fericire si multa incredere in Dumnezeu.

Maria

'Love is an act of endless forgiveness, a tender look which becomes a habit!

nu a mai ramas mult pina voi afla ca s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Buna fetelor.
Am trimis de ieri snuruletele, le-am pus in scrisoare normala, vor ajunge, aveam multe multe plicuri, cred ca as fii stat ceva la posta sa le pun recomandate, dar vor ajunge.Daca nu va voi timite din nou, dar , putina incredere in posta romana.
LA MULTI ANI, tuturor ce poarta numele de Elena sau Constantin, cu implinirea tuturor dorintelor..
Maria, daca-mi trimiti pe PM adresa ta completa, iti trimit eu snurulet
Va pup pe toate , Meda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Marryan- ce bine ca ne-ai scris!! Chiar ma intrebam unde ai disparut. Fetit-o, ai mare incredere ca fetele vor avea grija de tine sa primesti si tu un snurulet atins la Sfantul Brau. Doamne ajuta!
medamaya1 - multumim din suflet. Avem incredere ca Maicuta Domnului va ajuta sa ajunga la fiecare plicul sau

Doamne ajuta in drumul meu spre bebe!
http://tt.lilypie.com/MZWVm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

m'neata
mi-a dat anadomnica,ieri o idee f buna , asa ca azi se duce mama sa-mi cumpere plicuri
asa ca sper daca diseara ajung acasa devreme , si gasesc deschis la posta ... le trimit si io
sa nu va suparati pe mine , insa saptamana asta rezolv

LA MULTI ANI SARBATORITILOR (celor ce poarta numele Sf Constantin si Elena )

Mariana , trimite-mi adresa , ori medamaya-ei , ori mie , ca tot trimite una din noi

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Fetelor, sarbatoritelor, ma iertati va rog: La multi ani!! - petru toti si toate care poarta numele Sfintilor Imparati Constantin si Elena!!!
georgic_c

Doamne ajuta in drumul meu spre bebe!
http://tt.lilypie.com/MZWVm7.png

Mergi la inceput