Mamici norocoase de sept-oct 2008 (58)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a-rose spune:



dragelor, va multumesc mult pentru felicitari si incurajari !
ca tot veni vorba de col, medicul de la TM a zis ca al meu masoara doar 3 mm si ca aparent este deschis dar ca poate fi doar o iluzie pt ca unul din fibroame este pozitionat chiar langa si deformeaza si poate din cauza asta apare asa...oricum, a zis ca trebuie urmarit. mie medicul de aici nu mi-a zis never nimic de col si nu stiu cum sa fac sa-i atrag atentia. ca nu pot merge sa-i zic ca cel de la timisoara a vazut 3 fibroame, nu 2 si ca a zis despre col ca este aparent deschis si ca trebuie supravegheat....cred ca o sa-l intreb : "colul e bine? cum se vede?"

imi pare rau pentru fetele care au probleme. Sa le ajute Dumnezeu pe toate sa fie bine. eu sunt convinsa ca sub supraveghere medicala, va fi ok.

eu nu mai gasesc agitatele ca sa le pun pentru fetele care merg la eco, sa vina cu vesti bune, asa ca le .

rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Am atasat inca 3 poze de ieri din parc sunt cele mai recente.

22+

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatosi!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Rose multumes frumos si ai grija de tine si de bb ca sunt sigura ca daca nu vei face efort nu vor fi probleme

22+

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatosi!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a-rose spune:

quote:
Originally posted by clau_geo

Rose multumes frumos si ai grija de tine si de bb ca sunt sigura ca daca nu vei face efort nu vor fi probleme

22+

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatosi!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita






clau, . ce burtica frumoasa ai !tocmai ma uitam la ea! seamana mult cu a mea.

rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

esti o draguta [:x] Rose

22+

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatosi!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

Neatza cu intarziere si de la mine!
Andy galro felicitari pentru baietelul Andrei, la tine a functionat instinctul de mama, eu tot baiat simteam ca am si pana la urma a fost fetita, vai de instinctele mele!
Tzitziri ce bine ca e bine bebe, ma bucur pt tine!
Ada74 ce mamica frumoasa! Si Sergiu e un scump!
Sanziana felicitari pt baietel! Eu te invidiez, sa vezi ce mamica mandra o sa fii cu doi baieti!
teomaria, Codruta bafta la eco!
A rose felicitari pentru Ana cea miscareata! Stai linistita ca daca avea 4 degete iti spunea doctorul, doar pentru asta se face morfo fetala :).
Eva frumoasa burtica ca si mamica. Da, si mie mi se pare ca a mai crescut si imi place si bluzita.
Clau ce burtica mare si frumoasa!! Ca sa nu mai zic de mamica!
Ce de mamici frumoase la odisee!

Eu am inceput sa ma simt din ce in ce mai grea. Inca nu ma doare spatele rau dar mi-e greu sa ma ridic de jos, sa ma aplec sa ma spal sau sa ma dau cu crema pe picioare, ca sa nu mai zic noaptea cand ma intorc de pe o parte pe alta si sfarsesc prin a dormi cel mai bine pe spate ca sa nu simt burtoiu cum atarna intr-o parte. Si cand ma gandesc ca greul abia incepe si mai am 3 luni...

23+ cu Alexandra Mina

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Andreea, saru mana frumos pt aprecieri. Si eu ma simt ca tine tot grea si mai ales cand ma intorc de pe o parte pe alta noaptea in pat. Imi da niste cutite cateodata in burtica de ma sperie, bine macar ca sunt foarte scurte ca durata.

22+

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatosi!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

Clau, ce burtica frumoasa ai! Suntem in aceeasi saptamana dar a ta e mai mare :-)).
Te-am adaugat la contacte pe flickr, sper sa nu te superi. Eu inca nu am fotografii cu mine, astept sa mai creasca un pic burtica.

22+

Mi
www.flickr.com/photos/mipepitoida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Buna, gravidutelor!

Uite ca mai scriu si eu cateva randuri, asa, ca sa nu credeti ca m-am ratacit. Dar de citit, nu-mi scapa nimic.

Pentru mine este mai dificila perioada deoarece am o ultima sesiune pe cap, o lucrare de licenta care bate la usa + serviciu.

Si chiar daca mai uit uneori de printesa din burtica, ea nu ezita sa ma atentioneze, asa mai baieteste!

Imi fac multe griji, ca multe dintre voi, acum ca am trecut de jumatatea sarcinii. 3 luni mai sunt si incepe nebunia. Am inceput sa am tot felul de vise, cum ca s-a nascut Sofia si n-am cu ce sa o imbrac, sau mai rau, uit sa-i dau de mancare!

Am vazut poze frumoase cu Lili, Clau_geo si Eva. Aveti niste burtici maricele si rotunde, a mea nici nu s-ar lua in considerare pe langa ale voastre.

Toate gandurile mele bune pentru draga de Anca si puiutza ei Carla. Sper sa se potoleasca contractiile cat mai repede, sa se poata bucura si ea perioada aceasta frumoasa.

PS: Am vazut ca nu sunt singura persoana deranjata de reclama obsesiva Pampers. Pentru cele care folosesc Mozilla, le recomand sa instaleze un add-on care nu va mai permite aparitia reclamelor flash. Apare doar un icon pe care se poate da click pentru a vizualiza reclama dc. dorim. https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/433 (Am "furat" pontul de la odiseea de aprilie-mai )

22+ cu Anna Sofia

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=My Joy&year=2008&month=9&day=23&babycount=1" target="_blank">Bebelina se face mare
http://community.webshots.com/album/562779417lbFbvp" target="_blank">Poze cu gagalicea mea
http://video.google.com/videoplay?docid=-5388643143842942097" target="_blank">Anna Sofia la 20 sapt.
http://good-times.webshots.com/album/563067037QTKkwS" target="_blank">Burtica


"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

quote:
Originally posted by Mimihoo

Clau, ce burtica frumoasa ai! Suntem in aceeasi saptamana dar a ta e mai mare :-)).
Te-am adaugat la contacte pe flickr, sper sa nu te superi. Eu inca nu am fotografii cu mine, astept sa mai creasca un pic burtica.

22+

Mi
www.flickr.com/photos/mipepitoida



cum sa ma supar pup si astept poze, oricum sa sti ca ingrasa mult hainele de gravida, nu e chiar asa mare burtica, o sa fac o poza fara hainute si o sa o atasez ca sa vedeti realitatea. As vrea sa fie asa mare cum pare cand sunt imbracata dar parca nu e chiar asa.

22+

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatosi!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput