Mamici norocoase de sept-oct 2008 (58)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

quote:
Originally posted by a-rose


medicul de la TM a zis ca al meu masoara doar 3 mm si ca aparent este deschis dar ca poate fi doar o iluzie pt ca unul din fibroame este pozitionat chiar langa si deformeaza si poate din cauza asta apare asa...


Vrei sa zici 30 de mm sau 3 cm, nu??

Eva la mine era 3.5 ultima data (la 14).

Vad ca sunt multe aprecieri pe tema pozelor Evei. Pai cred ca daca e sa facem un top burtica, putem linistite sa o plasam pe locul 1 nu, ca sa nu mai existe indoieli?

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
Bebe reloaded

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

Joy, pe fetita mea tot Sofia o sa o cheme, deocamdata :-)
Noroc si bafta la examene si spor la servici

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

quote:
Originally posted by alinushca

Eva la mine era 3.5 ultima data (la 14).

Vad ca sunt multe aprecieri pe tema pozelor Evei. Pai cred ca daca e sa facem un top burtica, putem linistite sa o plasam pe locul 1 nu, ca sa nu mai existe indoieli?

17+



Alinush, pai important e sa nu se mai scurteze, sa stii. Eu il am 3,75 de la inceputul sarcinii si pana acum in S25. Nu s-a scurtat, nu s-a lungit, nu nimic. E ingust, tare si inchis. Deci, nu te ingrijora, important e sa nu ti se scurteze repede si sa ramana inchis, ca, in rest, colul tau e absolut ok.

Cat despre comentariul tau, ma faci sa .

Multumesc frumos Andy si Andreea_and .

24+ Luca

POZE CU NOI

Never say never!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

SI pe fetitza mea tot Sofia o sa o cheme daca se transforma la urmatoarea ecografie. Incerc sa ma obisnuiesc din timp cu posibilitatea sa nu imi pice fatza atunci. Iar numele chiar e minunat! Si pentru semnficatia lui si pentru felul in care suna rostit. Felicitari mamicilor de Sofia!

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
Bebe reloaded

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Da Mimihoo, am vazut ca am ales acelasi nume. Sofia mi se pare foarte frumos, m-am gandit la el inca de la inceputul sarcinii si mai ramasese sa-l conving doar pe tati

Acum vorbim amandoi cu micuta Sophie (asa o alintam) si ii spunem cat tare o iubim

22+ cu Anna Sofia

Bebelina se face mare
Poze cu gagalicea mea
Anna Sofia la 20 sapt.
Burtica


"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Azi am schimbat si noi semnatura, era sa uit, tocmai acum cand am ajuns la jumatatea drumului.
Clau_geo, foarte frumoase pozele din parc, esti o mamica frumusica foc, zambareata si cu o burtica maricica. Sper ca vineri sa ne dezvalui ce se ascunde inauntrul ei
Eva, si pozele tale sunt f reusite, asa cum stiam de altfel, caci ai "antecedente".
Tot vb de lungimea colului ... mie la ultima eco mi-a masurat colul de 3 cm, mi-a zis ca e cam la limita, dar e f. bine ca e inchis. Initial a zis ca s-ar putea sa fie asa micut si din motive fiziologice, insa eu ma cam indoiesc pt. ca la ecografiile anterioare a tot oscilat intre 3,12 cm-4,10cm. Sper sa fie totul ok in continuare, sa vedem ce zice si dr. care ma urmareste (sambata ma duc la control)


Andreea
20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Alinushca, ! Tu ce nume ai ales pentru cavalerul tau?

22+ cu Anna Sofia

Bebelina se face mare
Poze cu gagalicea mea
Anna Sofia la 20 sapt.
Burtica


"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

quote:
Originally posted by andreutac

Azi am schimbat si noi semnatura, era sa uit, tocmai acum cand am ajuns la jumatatea drumului.



FELICITARI!!!
Ai trecut de jumatate!!! Ce-a fost mult a trecut, a mai ramas putin!!!

24+ Luca

POZE CU NOI

Never say never!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a-rose spune:

quote:
Originally posted by alinushca

quote:
Originally posted by a-rose


medicul de la TM a zis ca al meu masoara doar 3 mm si ca aparent este deschis dar ca poate fi doar o iluzie pt ca unul din fibroame este pozitionat chiar langa si deformeaza si poate din cauza asta apare asa...


Vrei sa zici 30 de mm sau 3 cm, nu??

Eva la mine era 3.5 ultima data (la 14).

Vad ca sunt multe aprecieri pe tema pozelor Evei. Pai cred ca daca e sa facem un top burtica, putem linistite sa o plasam pe locul 1 nu, ca sa nu mai existe indoieli?

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
Bebe reloaded

17+



da, ai dreptate. insa acum m-am uitat pe eco si acolo scrie 25,1 mm. o fi foarte grav? niciodata nu am dat importanta colului. am fost mai preocupata de fibroame

rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Feteleeeeeee, Moni, Laureta, Nusha, Claudinna, Danucu, Laura, unde sunteti dragele veterane???

Cam pustiu pe forum...Eu va las, ies la plimbare! Sper sa vad mai pe seara vesti de la cat mai multe fete de la odisee!!!

24+ Luca

POZE CU NOI


Never say never!

Mergi la inceput