Mamici norocoase de sept-oct 2008 (58)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

quote:
Originally posted by tzitziri

Completare: singura chestie cu care mi s-a zis ca are treaba vezica plina sau nu la ecografie este masurarea cat mai exact a colului. In rest nu are treaba cu masuratorile specifice lui bebe.
Aparatul sunt sigura ca e performant.Eco am facut-o la Euroclinic.Si dr a zis cand a masurat colul ca asa, cu vezica goala, are 32 de mm.Dar ea crede ca e putin mai mult pentru ca daca vezica era mai plina avea termen de comparatie.

20+



Si cum tre sa fie? Goala sau plina?

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
Bebe reloaded

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Am pus si eu o doua pozici din saptamana 24+0, adica iata-ma in S25.
Eu zic ca a mai crescut ceva!!!
Pozici aici

24+ Luca

POZE CU NOI


Never say never!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

monica multumesc!!! Sa ne traiasca Andreii !!!!
a-rosefelicitari pentru fetita sanatoasa si in grafic....in legatura cu fibroamele stai linistita ca se resorb....si daca nu se resorb de cele mai multe ori nu influenteaza sarcina cu nimic

Andreeawww.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/118841.birthdue.png" target="_blank">21+Andrei
BEBE al nostru
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

quote:
Originally posted by alinushca

quote:
Originally posted by tzitziri

Completare: singura chestie cu care mi s-a zis ca are treaba vezica plina sau nu la ecografie este masurarea cat mai exact a colului. In rest nu are treaba cu masuratorile specifice lui bebe.
Aparatul sunt sigura ca e performant.Eco am facut-o la Euroclinic.Si dr a zis cand a masurat colul ca asa, cu vezica goala, are 32 de mm.Dar ea crede ca e putin mai mult pentru ca daca vezica era mai plina avea termen de comparatie.

20+



Si cum tre sa fie? Goala sau plina?

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
Bebe reloaded

17+



Pai eu cred ca daca vrei un col mai mare o lasi mai plina si daca vrei un col mai micut o golesti....eu vroiam unul mare dar tot goala a fost vezica, ca nu stiam ce si cum.

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

neatza fetelor!

si mie mi-e tare somn si cred ca o sa-mi fac o ciocolata calda. Mitza mea e in continuare pe metereze la pedale si noroc de ea ca ma tin treaza. M-am cantarit si am ramas la aceeasi greutate de dupa Paste (uhh, ce bine!). Pe voi a inceput sa va doara spatele? pe mine m-a omorat vineri si mi-am chemat sotul sa ma ia de la servici.
Mult succes fetelor care s educ la morfo-fetala. Asteptam impresii.

22+

Mi
www.flickr.com/photos/mipepitoida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Neatza burtici, asa mai pe la pranz

clau_geo, teomaria, codrutza
sanziana, a-rose - felicitari pentru bebelinii in grafic

Eu stau in pat ca un purcel,nu am apa calda sa fac dus
In weekend am fost sa luam verighetele, sunt super, abia astept sa o port si apoi....sambata seara mi-a fost rau , asa pe strada cum ma apuca pe mine, imediat dupa ce am coborat din masina

Dar ieri m-am odihnit toata ziua si astazi sunt in forma. Am vorbit si eu la serviciu sa vedem daca as putea lucra d-acasa si astept raspunsul sefilor, daca stau si ma odihnesc totul e binee, darcand ies si eu la o plimbarica imi cade burta greoaie ca un pietroi, nu ma doare, dar e tare ca piatra si o simt grea...astea or fi contractii din alea nedureroase?

Mikul e un smecher, ma asez si eu sa dorm pe o parte si el incepe sa dea suturi, pana ma ridic si schimb partea, apoi se opreste, ca si cum se revolta ca stau pe el, dar nu s-ar misca el d-acolo, da cu sutul sa se ridice mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Alinushca, tu cat ai colul de esti asa de ingrijorata?

Sa stii ca e mai important sa fie inchis decat lung. Sunt fete cu col de 4,5-5 cm, semideschis, ceea ce este mai grav decat un col de 3cm dar inchis.

Stai linistita, scumpa!!!

24+ Luca

POZE CU NOI


Never say never!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Evati-a mai crescut burtica dar a ramas la fel de frumoasa!!! Ca si tine desigur!!!

Andreea21+Andrei
BEBE al nostru
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Eva si CD multumes pt galerie, sa dea Domnu sa fie bine.

Eva ma bucur tare mult pt Anca si pt Carla cea vioaie

CD si Mimihoo lasati ca e mai bine sa miste bebetii cat vor ei, ca asa ii simtiti ca sunt bine

22+

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatosi!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

Clau, deocamdata e haios. Cand o sa creasca mai mare si o sa ma loveasca in diverse ... o sa fie "distractiv". :-)

Mergi la inceput