Mamici norocoase de sept-oct 2008 (58)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Completare: singura chestie cu care mi s-a zis ca are treaba vezica plina sau nu la ecografie este masurarea cat mai exact a colului. In rest nu are treaba cu masuratorile specifice lui bebe.
Aparatul sunt sigura ca e performant.Eco am facut-o la Euroclinic.Si dr a zis cand a masurat colul ca asa, cu vezica goala, are 32 de mm.Dar ea crede ca e putin mai mult pentru ca daca vezica era mai plina avea termen de comparatie.

20+

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Multumesc pentru incurajari, dragutelor... O sa fac cumva, sa fie plina pe jumatate!

De fiecare data cand misca Vladut, ne agitam... "Misca! Repede! Pune mana, uite aici....!" Dar, ieri dimineata, stateam in pat, l-am simtit, si in cea mai mare liniste, i-am luat mana lui tati, ai am pus-o pe burtica. A dat copilul nostru doua suturi zdravene!!!

20+ Vlad
Bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

quote:
Originally posted by Codruta27

Neata mamici si burtici!!

Andy_galro, felicitari din suflet pentru baietelul sanatos!

Tzitziri, bravo mamico, ce bine ca e bine bebe, asta e cel mai important lucru!

Clau, mai vrei reteta de la penne?

Noi suntem in plin proces de mutare, am inceput sa strangem lucrurile, iar Vladut, este un smecheras si jumatate. L-am pacalit, in weeknedul asta si l-a simtit si tati. Va dati seama ca este topit!!!

Ne-ar prinde bine ceva galerie, intrucat maine dupa amiaza, la 17.30, mergem la morfo-fetala! Ziceti sa am vezica plina, nu?

Pupici pe burtici!

20+ Vlad
Bebe mic


Normal daca poti sa mi-o dai, te rog frumos

Scot agitatele si pt tine sa fie cu noroc!

22+

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatosi!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Morfologia fetala o fac la cabinetul dr. meu, dar colaboreaza cu o echografista de la Medlife, si ea mi-o face!

20+ Vlad
Bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

quote:
Originally posted by musettepink

Neata

Am reusit sa recuperez si eu multeee pagini......

Anca sanatate multa sa fie totul bine!

Andi galro felicitari pt micutul Andrei!!!!

Andy p felicitari pt bebelina!

Sanziana felicitari si tie pt baietel!!!!!!!!!!!!Mai ai timp sa gasesti nume!


Codruta tinem pumni la morfofetala!!!!!!!!
Referitor la vezica plina eu nu cred ca mai conteaza daca dr are un aparat perforant,asta era valabil la aparatele mai vechi,nu stiu,mie nu mi-a zis nimeni sa am vezica plina.


Cleo si eu dupa o ora de mers prin carrefoure eram terminata,zici ca am o suta de ani si o suta de kile asa repede obosesc.Burta nu se intareste dar ma inteapa in diferite locuri.dar am rezistat eroic si am cumparat si cadita pr micut!!!!!!


Monica
bine ca sotul e ok........referitor la nasul tau,daca imi permiti un sfat....gaseste altul.....cu asta nu o sa te intelegi nicodata daca e asa.




asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

23+LUCA

POZE



Mersi frumos Musette, ma bucur ca m-ai incurajat ca nu sunt singura care simte asa,ceea ce inseamna ca e normal [pup si o sa fiu mai linistita data viitoare.

22+

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatosi!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

clau_geo, teomaria, codrutza bafta mare la eco...sa fiti sanatosi si poate aflati si ce comori aveti in burtici


Andreeawww.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/118841.birthdue.png" target="_blank">21+Andrei
BEBE al nostru
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

quote:
Originally posted by andy_galro

clau_geo, teomaria, codrutza bafta mare la eco...sa fiti sanatosi si poate aflati si ce comori aveti in burtici


Andreeawww.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/118841.birthdue.png" target="_blank">21+Andrei
BEBE al nostru
Poze



Multumesc frumos si sa dea Domnu sa aflu numai de bine.

22+

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatosi!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Clau, eu am obosit si dupa ce am probat doua perechi de pantaloni, un sarafan si doua bluze....asa ca de mine ce sa mai zic?

20+

Mergi la inceput