Mamici norocoase de sept-oct 2008 (58)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

quote:
Originally posted by felicic76

fete help!
nu pot sa dorm. stiam ca este duminica ca nu muncesc si am mers cam 1 ora jumatate pe jos, sa-mi fac somn.care isi mai amintesc despre mine sunt in mutari, am achitat apartamentul in mai anul trecut in prop. de 70%, prin august 2007 am fost somati sa "dam" imbunatatirile extra, am luat o cada cu hidromasaj si in februrie anul asta am adus-o la ap. A fost montata in aprilie si surpriza, ne-am trezit cu o cada care in afara de hidro mai are si aeroterapie si cromoterapie. Diferenta este uriasa, noi am dat pea 42 mil si ea face 90, o sg pb are, nu functioneaza pompa de aer. acum ne chinuim sa gasim un instalator+electrician+electronist care sa stie sa o repare. pe la 11 azi a venit un nene, eu am mai facut curatenie pe acolo,pe la 17, 30 am fost acasa.deci, efort si astazi si tot nu pot dormi. sotul tipa la mine sa ma bag in pat ca maine este luni, eu nu si nu. am fiert lapte si am baut deja doua pahare.nu am somnifere in casa si nici nu shtiu ce as putea lua.idei?


Vasile
16+

bibinika
foto



Felic pot sa vin sa fac si eu o baie la tine ?

Glumesc dar e tentant rau din ce ne povestesti.

22+

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatosi!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Teo scoatem agitatele de acum ca sa iti poarte noroc

22+

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatosi!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Feli cand nu te ia somnul roaga sotiorul sa iti faca un masaj si cred ca te va ajuta

22+

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatosi!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

clau_geo: l-am pus sambata, a prestat cam 1 min si a zis gata, ti-ajunge, mi-au amortit mainile. Cada nu am probat-o, dar luminile de la cromoterapie sunt belea, belea. Zici ca-i disco la mine in baie si eu habar nu am, tb sa ma interesez pe net sa vad care-i treaba cu cromoterapia asta. si ca sa fie tacamul complet cica mai este un kit de aromoterapie care se poate atasa pe cada, dar asta mai tarziu, s-o vad eu cum functioneaza asa. eu nu-s adepta baii in cada, eu sunt cu dushurile, asta a fost "pasarica" sotului, eu vroiam cabina de dush. dar merge si asha[pup
ma duc sa-mi cumpar mere verzi de la carrefour

Vasile
16+

bibinika
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Off off off cu sotii cate trebuie sa suportam , i-a sa-i punem pe ei sa care sarcina sa vada cum este
E super tare din ce imi povestesti Feli insa ai grija cu baile calde in cada ca stiu ca nu sunt indicate deoarece dilata colul si maresc riscul de avort (eu asa am citit si pana acum nu am riscat sa maifac baie in cada desi sunt innebunita dupa balaceala si am facut doar dusuri)


22+

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatosi!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Neata mamici si burtici!!

Andy_galro, felicitari din suflet pentru baietelul sanatos!

Tzitziri, bravo mamico, ce bine ca e bine bebe, asta e cel mai important lucru!

Clau, mai vrei reteta de la penne?

Noi suntem in plin proces de mutare, am inceput sa strangem lucrurile, iar Vladut, este un smecheras si jumatate. L-am pacalit, in weeknedul asta si l-a simtit si tati. Va dati seama ca este topit!!!

Ne-ar prinde bine ceva galerie, intrucat maine dupa amiaza, la 17.30, mergem la morfo-fetala! Ziceti sa am vezica plina, nu?

Pupici pe burtici!

20+ Vlad
Bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Neata burtici ,

noi suntem bine dispusi azi....desi sper sa nu fie prea cald, totusi dimineata inceput cu soare imi da buna dispozitie.

Codruta, da, cred ca e mai bine sa ai ceva in vezica si daca eventual stanjenesti cu ceva o golesti repede si se rezolva problema.Mai bine asa decat invers.Daca ii spui si lui Vladut sa nu faca pishu ar fi excelent .Cum l-ai pacalit sa il simta si taticul?Vreun pont ceva?

Mult succes maine la morfofetala.Noi mai asteptam pentru prima (mergem la vreou doua) pana saptamana viitoare joi.Tu la cine mergi?
Tin pumnii dar sigur o sa fie bine

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Neata

Am reusit sa recuperez si eu multeee pagini......

Anca sanatate multa sa fie totul bine!

Andi galro felicitari pt micutul Andrei!!!!

Andy p felicitari pt bebelina!

Sanziana felicitari si tie pt baietel!!!!!!!!!!!!Mai ai timp sa gasesti nume!


Codruta tinem pumni la morfofetala!!!!!!!!
Referitor la vezica plina eu nu cred ca mai conteaza daca dr are un aparat perforant,asta era valabil la aparatele mai vechi,nu stiu,mie nu mi-a zis nimeni sa am vezica plina.


Cleo si eu dupa o ora de mers prin carrefoure eram terminata,zici ca am o suta de ani si o suta de kile asa repede obosesc.Burta nu se intareste dar ma inteapa in diferite locuri.dar am rezistat eroic si am cumparat si cadita pr micut!!!!!!


Monica
bine ca sotul e ok........referitor la nasul tau,daca imi permiti un sfat....gaseste altul.....cu asta nu o sa te intelegi nicodata daca e asa.




asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

23+LUCA

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

buna dimineata burticutze

in primul rd vreau sa urez LA MULTI ANI !!! cu intarziere moni26. sa fii sanatoasa, sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos

felicitari tuturor mamicilor care si-au vazut comorile la eco si la cat mai putine urcari pe masa (si eu urasc asta)

sanatate multa celor racite (eu inca mai trag dar sunt din ce in ce mai bn)
sanatate si ancai sa se faca bn cat mai repede si sa ii dea drumul acasa

burticile si mai vbim

o zi buna

ps: codrutza vreau si eu reteta de paste ca sunt innebunita dupa ele

24+


puiutz
pui
www.kodakgallery.com/PhotoView.jsp?Uc=vytszv5.vaoy9ap&Uy=65z0qh&Ux=0&UV=875906701053_115887768111&collid=17579189111.393587768111.1210411304871&photoid=193587768111&folderid=0&view=1&page=1&sort_order=0&albumsperpage=&navfolderid=2008" target="_blank">burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Neata gravidutzelor!! pe toate!!! Vad ca stati bine cu moralul azi...foarte bine asa trebuie....si eu la fel doar ca ma chinuie putin o durere de gat. Voi ce remedii mai stiti in afara de ceai fierbinte cu miere de albine????
clau_geo, codruta, cd_27, eva, mami de alexa, musette multumesc mult pentru urari!!!! Si voua va doresc bebei perfect sanatosi si voiosi ca mamicile lor!!!
sanziana felicitari pentru bebe grasun si sanatos!!! si nu mai fii suparici ca nu ai dece ....stii tu foarte bine ca baietii trag mai mult la mame, nu?
anca un special pentru tine ca sa fii mai bine si sa te poata lasa acasa!!!!
Va doresc o zi frumoasa si plina de vesti bune!!!!

Andreeawww.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/118841.birthdue.png" target="_blank">21+Andrei
BEBE al nostru
Poze

Mergi la inceput