Mamici norocoase de sept-oct 2008 (58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aly_c20 spune:

buna seara, fetele!
nu am mai intrat de cateva zile pentru ca am stat cumintica la pat.contractii am mai avut, dar nedureroase;)
bebe e un nazdravan...ce face prin burtica mea...mi e asa drag de el..ii zic sotului ca "e si el o mana de om si face agitatie ca sa fie bagat in seama":))
voi nu va simtiti grele?
e simt ca nu am aer...si abia au inceput si caldurile...dar nu mai e mult, si scapam:P
somn dulce la toate


22+ Sebi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Fetelor, doar pe scurt si maine revin. Am fost vineri la eco, e un grasam de 20 sapt si e bine pt varsta pe care o are si socul: se pare ca e tot baietel recunosc ca am fost putin dezamajita si incerc sa ma obisnuiesc cu ideea ca voi avea 2 baieti. Niciun nume de baiat nu mai imi place.....bine ca nu nasc maine!



18+ si mamica de Dragos (26.09.2006)
Povestea iubirii noastre mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

fete help!
nu pot sa dorm. stiam ca este duminica ca nu muncesc si am mers cam 1 ora jumatate pe jos, sa-mi fac somn.care isi mai amintesc despre mine sunt in mutari, am achitat apartamentul in mai anul trecut in prop. de 70%, prin august 2007 am fost somati sa "dam" imbunatatirile extra, am luat o cada cu hidromasaj si in februrie anul asta am adus-o la ap. A fost montata in aprilie si surpriza, ne-am trezit cu o cada care in afara de hidro mai are si aeroterapie si cromoterapie. Diferenta este uriasa, noi am dat pea 42 mil si ea face 90, o sg pb are, nu functioneaza pompa de aer. acum ne chinuim sa gasim un instalator+electrician+electronist care sa stie sa o repare. pe la 11 azi a venit un nene, eu am mai facut curatenie pe acolo,pe la 17, 30 am fost acasa.deci, efort si astazi si tot nu pot dormi. sotul tipa la mine sa ma bag in pat ca maine este luni, eu nu si nu. am fiert lapte si am baut deja doua pahare.nu am somnifere in casa si nici nu shtiu ce as putea lua.idei?


Vasile
16+

bibinika
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

quote:
Originally posted by sanziana27

Fetelor, doar pe scurt si maine revin. Am fost vineri la eco, e un grasam de 20 sapt si e bine pt varsta pe care o are si socul: se pare ca e tot baietel recunosc ca am fost putin dezamajita si incerc sa ma obisnuiesc cu ideea ca voi avea 2 baieti. Niciun nume de baiat nu mai imi place.....bine ca nu nasc maine!



18+ si mamica de Dragos (26.09.2006)
Povestea iubirii noastre mici


bravo pentru bebelin! las' ca data viitoare va fi fata, stiu ca asta iti doreai dupa dragos si referitor la nume, mai ai timp de gandire vreo 22 saptamani fara surprize, nu?


Vasile
16+

bibinika
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

gata, ma bag in pat si sting toata electrica+electronica si mai urmaresc un episod din Dr. House, poate vine somnul!
noapte buna tuturor!

Vasile
16+

bibinika
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teomaria spune:

'neataaaaaa!!!....e o zi superba afara, numai buna de stat la povesti.Eu nu-s asa vorbareata, da' citesc tot...v-am admirat si pozicile noi
felicic76,c-am vazut c-ai intrebat de mine;la ora asta cred ca recuperezi somnul pierdut
felicitari burticilor proaspet venite si sarcini usoare in continuare!!
felicitari burticilor care si-au vazut bebeii in grafic si-au descoperit ce ascund intre picioruse
multa sanatate burticilor care se mai confrunta cu oaresce problemute, pentru Anca (in mod special)sa dea DD sa fie cuminte Carla si sa stea cat mai mult in burtica la mami

Noi suntem bine(sper) asteptam ziua de miercuri cu nerabdare pt.eco de trim.II si speram sa ramanem tot fetita (c-asa vrea Maria);mami si tati vor doar sanatos sa fie!!!

Pupicidulci ,la toate fetele ,fara exceptie!!!


www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/115453.birthdue.png" target="_blank">22+ cu Ana(deocamdata)
uite cum crestemfilmulete si poze
Teo(11.08.1999),Maria(1.03.2001)
Daca vrei sa primesti..., invata sa daruiesti
“Tout ce qui arrive, arrive toujours pour une raison”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

neatza Teo, si fetele!!
Nu va temeti ca n-o sa mai fie asa cald azi. A fost doar in weekend. Mai avem timp sa ne obisnuim ca o sa fie vara prin lunile destul de mari de sarcina...
De ce pare burta mai mica dimineata? Si de ce si acum daca ma pun dimineata pe cantar, tot un kg am luat fata de cat avea initial ?

Fug la munca, vorbim cand ajung!

sanziana imi imaginez cum e asta cu dezamagirea. si eu o sa fiu dezamagita daca se transforma in fetitza dar facem schimb
felicic chiar daca nu ti-e somn, baga-te in pat ca adormi, mai ales daca nu incepi sa inventariezi in minte toate conturile si mai stiu eu ce

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
Bebe reloaded

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Buna dimineata dragelor,ma pregatesc sa plec asa ca va salut rapid.Euam dormit ff rau azi noapte adica m-am tot invartit si sucit asa ca acuma sun t somnorici.
sanzi sanantos sa fie ca in rest vei mandra mamica cu 2 baietei
teomaria,alinushca
Vorbim cand ma intorc.
Sa aveti o zi minunata.

21+bbelina

laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

neata burtici!
si eu pe aici, daca tot am dormit vreo patru ore, in alea am visat ca aveam paduchi si umblam la farmacii dupa solutie! Asa m-am trezit cu un chef de spalat pe cap
teomaria: si bafta la eco. sa intri sa ne spui daca ramane Ana.
alinushca: si burtik mea este la fel, dimineata mica si seara se revarsa!Daca ma gandeam la serviciu nu mai pupam eu nici alea patru ore!
andy.p: eu te inteleg cu somnul, dar eu nu ma scol deloc obosita, sunt fresh, chiar daca dorm doua sau patru ore. Am un moment de blegeala pe la 7-8 seara, il depasesc stand in pat si pe urma iar numar oi!
toate gravidutele!
Vasile
16+

bibinika
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Neata burtici!

Vad ca ati discutat si in weekend destul de mult, eu nu am reusit sa mai intru ca m-am simtit un pic mai bine si am participat si eu la facut curatnie(dar mai mult cu privitul), la facut mancare si duminica am iesit in parc la o plimbare , ceea ce nu am mai facut de 2 luni.
De abia astept eco de vineri, poate aflu ca e totul bine si sexul lui bb

Sanziana felicitarii si pup atat mami cat si grasun. Vei fi o fericita mamica de 2 baietei, si vei avea 2 nurori - o sa ai de unde alege dintre fetitele de la odisee.

22+

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatosi!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput