Colectia de toamna-iarna 2005(196)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

aoleu cuscra! si io am inlemnit, imi era frica de deznodamant. bine ca e bebe bine. deci asta era problema astrologica... vreau sa-ti zic ceva: in primul rand iti spun ca am martori pt ce scriu, i-am spus lui madau mai demult despre ce vad in astro a ta, i-am zis ca vad cumpana, dar nu vreau sa-ti spun. madau poate sa declare aici pe forum, chair o rog sa faca asta cand intra. am facut-o pe ea martora la astro a ta.
tu stii, ina, ca nu ti-am mai zis nimic de astrograma pe anul asta, desi mi-ai solicitat, m-am facut ca ploua. asta era motivul si madau poate sa confirme. dupa episodul anterior, stii tu, mi-am zis ca dk mai vad ceva urat nu mai zic. si i-am spus lui madau ca apare ocumpana si ca legata si de copil si mai bine nu ma mai uit ca nu pot sa te incarc cu asemenea informatie. Slava Domnului ca a trecut cu bine! de acum, dk mai doresti informatii din astro, pot sa le dau:))), a trecut problema:))
chiar o rog pe madau sa confirme ca nu vb prostii, i-am spus de asta.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

va rog sa ma sfatuiti ce sa fac sa ies din starea in care ma aflu de o buna perioada...

orice suparare ma face sa plang,sunt sensibiloasa din cale afara ...va scriam ca ieri am plans la servici . ..azi am plans instantaneu la measajul postat de Ina miera groaza sa citesc continuarea , Dumnezeu a fost alaturi de voi

Anda,esti fenomenala cu astrogramele ,e incredibil cum poti prevedea viitorul!asta eu il consider un dar ,un al 7 simt.sper sa vezi in astrogramele colectiei numai lucruri bune .

Joynu te mai simti vinovata ,esti o mama minunata si devotata si Alex e un copil scump care va creste mare si frumos si fara laptic de la titi,important e sa fie sanatos.



SOSO (20 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Salut!
Sunt de acord cu lista disparutelor varianta Andei. Dar parca Mimi_dummy a scris in ultimele luni, nu? Noki trebuie sa stie.

Soanso eu as lua Sedocalm (1/zi). Se gaseste la plafar si e mai usor decat calmantele obisnuite. Pare a fi un inceput de depresie, trebuie sa identifici cauza. Bafta!

Ina tie tot de desteptul ala ti-e mila? Bine ca nu ati patit nimic.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

doamne Ina! ce intamplare!acum, chiar poti sa nasti ,baiatul tau e pregatit sa infrunte viata, e hotarat ,nu jucarie.bine ca ati scapat cu bine,
de noi numai de bine ,ma pregatesc sa ma duc la garaje sale( la 8 dimineata lumea scoate in fata casei,lucruri vechi de vanzare 25centi,50 centi ,,de cumparat, nu cumpar ,dar ma distrez.
la olita noi suntem ultimile.mancam cu lingurita singure orice,nepasat.salata o mananca cu furculita.
soanso- e astenia de primavara.stai la aer curat,fa o tura la cumparaturi,mananca ciocolata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Ina, slava Domnului ca s-a terminat cu bine!!! Am citit mesajul tau pana la capat cu mareeeeeeeeeeeeee emotie! Ma bucur tare mult ca a iesit bine, chiar daca s-a compromis aceasta zi planificata de o saptamana!

Ripley, si eu sunt de acord cu lista ta!
Eu de Mirabilis am tot intrebat dar se pare ca nimeni prea stie nimic (nici pe mess nu am vazut-o in ultima perioada!)
Melku a mai scris in ultimul an , chiar cand se desfasura actiunea Andei.
Referitor la bileti iti pot da raspunsul final luni? Sper ca nu e prea tarziu!



Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

doamne, ina, grea cumpana ati avut!
mi se ridica parul pe mine!
ma bucur ca sunteti ok, te pup si sa stii ca ma gandesc la voi.

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

astia mi-au luat motul!

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Ina , sa stii ca un ingeras a avut grija de voi ma bucur din suflet ca sunteti bine toti 4 si ca nu sunt probleme! si aveti grija de voi!

Pumba, cum a fost la targ? ce ti-a facut cu ochiul pe acolo? si ma bucur ca ai revenit! poate pui si poze cu voi sa-ti mai vedem si noi minunile




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneatza! Io-s in plina campanie de toceala, asa ca mai rarutz cu forumul, din pacate.

Ieri am fost la ziua de nastere a nasei lui Sarah. Aveti AICI cateva poze.A fost suuuper frumos.

Ina- Doamne, cum vine tragedia de nici nu stii de unde te-a lovit....bine ca sunteti in regula si bebe e decis sa se mai coaca!

Soanso- baga si tu niste magneziu, poate te ajuta putintel.

Andache hmmm...te-am prins ca esti cam tainuitoare in astrograme!

Despre Mimmy - eu zic sa nu o scoatem din listuta, citeste zilnic, dar niciodata nu a scris foarte mult, insa e foarte apropiata sufleteste de toate fetele de pe aici. Plus ca a avut o perioada dificila. Am s-o bat la cap sa intre luni si poate-poate ne da si o veste.

Acuma va las, fetelor dragi, ca ma duc la biblioteca sa tocesc, dupa care am 3 ore de cursuri.


Rest de week-end mumos de tot!

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Aoleu Ina,m-am cutremurat cand am citit intamplarea voastra, mi s-a ridicat parul pe mine.Doamne fereste pe toata lumea de asa ceva. Asemenea evenimente iti remintesc faptul ca doar un fir subtire desparte viata de moarte. Si ca trebuie sa traim fiecare clipa. Sper sa nu treaca nimeni prin asa ceva. Va pup si sa aveti grija de voi.
Soanso, nu stiu ce sa te sfatuiesc pt ca si eu trec printr-o perioada f nasoala.Cu stres permanent, stari depresive, sunt ca pe ace toata ziua, nu am rabdare. Eu am mai luat si cate o pastiluta de Distonocalm.

Si sa va povestesc ce patesc cu Kriszti de ceva vreme incoace...ne tot spuna sa mergem la magazin si sa ii cumparam o fetita-adica o surioara. Ca el stie ca de la magazin se poate cumpara. Eu sunt f nedumerita, nu stiu ce i-a venit. Adevarul e ca cu vreo 2 saptamani in urma am adunat si eu hainutele lui Kriszti, care ii sunt deja mici sa le dau cuiva care ar avea nevoie de ele, aici intr-un satuc de langa Dej.Asa m-a luat o nostalgie dupa un bb mic de nu imi pot explica. Vreau sa va spun ca hainele sunt tot acasa, pregatite...dar nu le pot da.Nu stiu de ce.

Apoi am aflat ca o buna prietena e insarcinata, si iar m-a trecut un fior din acela straniu. Aseara am aflat ca o alta prietena e gravida....ce se intampla cu mine? Ca eu nu imi doream 2 copii....poate imi zice Anda, daca tot tot suntem la capitolul astrograme. Poate e legata si de situatia asta instabila de la job, de supararile mele, nu stiu...

Madau, ma bucur ca situatia voastra a revenit la normal si sper sa ramana tot asa si in perioada urmatoare.Poate chiar i-a venit mintea la cap.Intrebarea este insa daca tu vei reusi sa treci cu adevarat peste cele intamplate.
Joy, iti doresc succes la ablactare.Eu iti respect decizia, mai ales ca imi aduc aminte cat m-am chinuit si eu o vreme, cand trebuia sa ma mulg pt ca Kriszti nu mai punea gura pe san.Asta e viata merge inainte.
Xandra, o sa te sun maine.
Ma duc sa ma uit peste pozicile lui Noki.Poate mai revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Am si revenit...vroiam sa va intreb daca este posibil cumva sa te ingrasi de la stres? Ca eu in ultima vreme desi mananc mai putin decat alta data m-am ingrasat vreo 3 kile? Acuma ma enerveaza ca probabil nu o sa incap in hainele de vara...dati-mi o reteta de slabit, dar una pe care o si pot tine...

Mergi la inceput